AB VİZESİ

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar ortada bir laf dolaşıyor AB vizesi kalkacak ve Türk vatandaşları Avrupa'ya vizesiz gidebilecek diye. Buna kim inanıyor bilemiyorum ama ben gerçekten inanmıyorum. Bakınız daha evvelsi gün Fransa Cumhurbaşkanı 72 tane madde var bunların değiştirilmesi lazım Türkiye'de dedi. Diğer taraftan Macar Başbakanı çıktı eğer ben veto etmezsem beni Budapeşte sokaklarındaki elektrik direğine asarlar dedi.

Bu işte en yumuşak görünen Alman Başbakanı Bayan Merkel ama inanın Almanya çalkalanıyor ve hiçkimse bu konuda Bayan Merkeli desteklemiyor. Bayan Merkel ve partisi Suriyelilerin Türkiye üzerinden Avrupaya gideceklerinden korkuyorlar ve bunu önlemek için Türkiyeyi insan deposu olarak kullanmak ve biraz da para ile memnun etmek istiyorlar. Tabii bu para mülteciler için harcanacak diye veriyorlar. Vermeseler ne olacak? Mülteciler aç mı kalacak?

Alman halkı zaten Doğu Almanya ile birleşirken verilen büyük paralardan ve bunların kendi vergilerinden ödenmesinden çok şikayetçi şimdi Suriyelileri almayı hiç istemiyorlar. Belki içlerinde doktor, mühendis gibi mesleklere sahip olanları almayı düşünebilirler ama onların dışında hiç kimse istenmiyor.

Belki bilirsiniz Alman halkı partizanlık yapmaz, kayıtsız şartsız siyasi parti tutmaz, beğenmediği şeyler yapılınca başka partiye oy verirler. Amerika gibidir bir Demokratlar, bir Cumhuriyetçiler kazanır.  Körükörüne ben Fenerbahçeliyim veya Galatasaraylıyım diye tutturmazlar. Kim iyi çalışır, kimin ülkeye faydası olursa ona oy verirler.  Bu durumda Bayan Merkel'in durumu çok kritik. Gelecek günlerde bazı Eyaletlerde seçim var Almanya'da ve seçim neticeleri çok mühim. Eğer halk yerel yönetimleri bile Merkel'in partisinden seçmez ise o zaman Merkel bazı şeyleri değiştirmesi lazım aksi halde ilk seçimde yolcudur Abbas.

Bu durumu kendisi de biliyor, diğer partilerde onun için herkes bu seçimlerin neticelerini bekliyor denilebilir.

Geçenlerde Türkiye ile ilgili vize konusunda şöyle bazı sözlerde söylendi : ''Avrupa vizeyi kaldırsın ama Türkiye iyi kontrol etsin gelecek olan turistleri. Her önüne geleni göndermesin ve geri dönmeyecek ve burada kalacak olanların geri dönüş ücretlerini Türkiye ödesin, mesuliyet Türkiyeye ait olsun''. Bu da bir öneri idi.

 Bugün bir referandum yapılsa Almanya'da değil tüm Avrupa Birliğinde sizi temin ederim %90 a yakın Suriyelileri ve Türklere vize'nin kaldırılmasını istemeyecektir. Bu kadar karşılar.


İzlenme: 974
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR