840 Milyon İnsan‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Evet sevgili okurlar Birleşmiş Milletler resmen açıkladı ve bugün dünyada tam 840 milyon insan açlık sınırı altında. Bu insanlar yiyecek bulamıyor, ekonomik durumları müsait değil ve birçoğuda doğumda veya doğumdan hemen sonra ölüyor.

Demokrasiden sık sık bahsediyoruz, özgürlükten bahsediyoruz çünkü tuzumuz kuru ve karnımız tok. Bir an durup ekmek dahi bulamayan açlık sınırı altında kıvranan yaklaşık bir milyar insanı hiç düşündüğümüz oluyor mu?

Düşünseniz ne işe yarayacak? Bazı hristiyan alimlerin düşüncesi "cennet ve cehennemin" bu dünyada oluşu. Öldüğünüz an başka yerde doğuyor ve yaşamda yaptıklarınızın zararlarını ve faydalarını bilmeden yaşıyorsunuz. Sakat doğan bir çocuğu ve onun hayatını düşünün. Hiç kimseye kötülük etmemiş ama sakat doğmuş, hayatı boyunca sakat kalacak.  O zaman bu çocuk acaba daha evvelki hayatında yaptıklarının cezasınımı çekiyor? Bütün dinlere bakarsanız hepsi yaşamınızda iyilik yapmanızı, hiç kötük yapmamanızı öğütler.

Bugün dünyada bu tezi savunan çok sayıda hristiyan ve yahudi alimler mevcut.

Aslında dünya insanları istese bu yaklaşık bir milyar açlık sınırı altında yaşayan insanları çok güzel doyurabilirler, hiçte ağırlık olmaz. Sadece savunma adı altında yapılan silahlarda indirime gidilse bu insanların hepsi doyar ama ilahi bir güç buna müsaade etmiyor.

Birde savaşları ve harcanan paraları düşünürseniz değil bir milyar insan, hiç şüphesiz iki misli insan doyardı.


İzlenme: 1131
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR