82 YAŞINDAKİ ADAMA DAYAK

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar bu yazıyı yazarken inanın utanıyorum. Geçen gün televizyonda ana haberde 82 yaşında bir dedenin 2 Polis tarafından ters kelepçe takılarak dövüldüğünü gözlerimle gördüm. Adam sonra kalp krizi geçirerek vefat etmiş.  Adamın kabahati yatalak olan eşine ilaç yazdırmak.  Doktor hastanın gelmesini istiyor. 

Asıl suçlu doktor çünkü hastanın evinde oturması için raporu var, doktorun gitmesi gerekirken...

Dede'nin çocukları, torunları olsaydı ve doktoru hırpalasalardı ne olacaktı?

Sevgili okurlar 40 küsur yıl yurtdışında emniyet görevi yaptım. Dünyanın en büyük ve meşhur kabadayılarını, suçlularını, suçlarını gördüm, yaşadım ama böyle bir alçaklık inanın görmedim.

Bazı cahillerimizin lisanı ile "gavur" dedikleri bunu asla yapmaz zaten yapmaya kalksa halk yaptırmaz.

Sen 82 yaşında bir dedeye ters kelepçe takacaksın ve sonrada yumruklayacaksın...

Yapılan şey herşeyden önce öğretilen Türk örf ve adetlerine uymuyor. Hem dedenin elini öpüp başına koyacaksın, sonrada ters kelepçe ile bağlayıp döveceksin... Bu nasıl bir örf, adet, terbiye ve ahlaktır? 

Bu Müslümanlık mıdır, yoksa Hıristiyanlık mı? Bence ikisi de değil. Bu durumdan bütün Peygamberler utanır...

Bu adam ne yapmış? Adam mı öldürmüş?  Bu şekilde bir muamele neye dayanılarak yapılıyor?

Dayak yiyen 82 yaşındaki adam kalp krizinden vefat ediyor... Şimdi ne olacak? Yatalak eşine kim bakacak?

Yine basının bildirdiğine göre bunu yapan iki Polis memuru ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakılmış.

Beğenmediğimiz batıda bu memurlar cinayet suçundan tutuklanırdı, bir dakika bile beklenmezdi, doktor'da bir daha doktorluk zor yapardı. Böyle kararlarla cümle aleme örnek olunur, ilerde benzer olaylar olmamasına yardımcı olunurdu.

Polisler elbette insanları kötülerden ayıran, koruyan bir teşkilatın bireyleridir ama onlarında 82 yaşındaki bir insana nasıl muamele etmelerini bilmeleri gerekir. Bilmiyorlarsa öğretilmeleri gerekir.

82 yaşındaki bir insanı, erkek olsun kadın olsun, dövmek bugün hemen hemen tüm dünyada hiçbir ülke tarafından normal karşılanmaz ve çok ciddi şekilde cezalandırılır. Ayrıca bir de ihtiyar bu dayak sonucu ölmüşse vay haline o dövenlerin.

Vasıtalarda ayakta kalmamaları için yer verdiğimiz, elini öpüp başımıza koyduğumuz yaşlılarımızı eğer çift kelepçe takıp dövmeye başladı isek ben bu ülke'nin geleceğinden gerçekten korkarım.

Çünkü millet olmak adet ve geleneklerle oluşur ve pişer, onlarla gelişir. 82 yaşındaki bir dedeyi döven mantık hiçbir zaman hangi dine sahip olursa olsun gelişemez ve ilerleyemez, bir gün aynı muameleyi görmeye mahkumdur.


İzlenme: 577
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR