65-75-85

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar yazımın başlığını görünce herhalde sizlerde ne demek istediğimi düşünmüş olabilirsiniz.

Ne demek istediğim çok basit, 65-75-85 yaşlar günümüz çağında ön planlarda siyaset yapma yaşları artık değildir.  Bilgisayar ve teknoloji çağındayız, bu yaşlardaki insanların çok büyük çoğunluğu, bırakın bilgisayarı, ellerinde olan cep telefonlarını bile kullanmakta zorluk çekmektedirler.

Bu bir gerçek...

Bugün Avrupa'da 65 yaşında memur olarak kalamazsınız, emekli olmak zorundasınız. Eğer başka bir işte çalışırsanız sizden kesilecek vergi miktarı normalin çok üstündedir.

Bilhassa Türkiye Cumhuriyeti çok genç bir nüfusa sahip, AKP hükumeti son yıllar içersinde çok sayıda Üniversiteler açtı, bugün gençlerimiz arasında tarihimizde olmadığı kadar Üniversite mezunları mevcut.  Bunların bir kısmı 65-75-85’ler nedeni ile işsiz veya yaptıkları iş sadece karın doyurmak için meslekleri ile ilgisi olmayan işler.

65-75-85’ler ise en esaslı işlere çöreklenmişler kendilerine toz kondurmuyorlar. Cep telefonu kullanmasını iş bulamayan torunlarından öğrenenler tecrübe ve liyakattan bahsediyor...

Sevgili okurlar bugün artık sallama devri çoktan geçti. Adamlar dünyanın öbür ucundan sizi izleyebiliyor, dinleyebiliyor. Açtığınız zaman saatlerce çevir sesi beklediğiniz telefonlar yok artık. Tam tersine Hindistanın bir köyünde ufacık bir umumi tuvalette ihtiyaç gideren arkadaşınızı anında bulup konuşmanız mümkün.

Buna çağımızın teknolojisi deniyor...

Bunu bizim 65-75-85’likler bulmadı, onlar kullanmasında bile zorluk çekiyor...

O zaman hiç olmazsa saygı göstereceksiniz, şapkayı çıkartacaksınız...

Bekleyin pek yakında uzaktan kan ve idrar tahlilleri de yapacaklar...

65-75-85’likler elbette bazen başarılı olabilirler, örneğin Eskişehir’in 82 yaşındaki Belediye Başkanı gibi ama aynı görevi 48 yaşında İmamoğlu yapsa Eskişehir daha mı kötü olurdu?

Burada her fırsatta yazdım Atatürk Cumhuriyeti kurduğu zaman İmamoğlu'ndan bile gençti...

 


İzlenme: 246
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR