34 - 06 ve TAKSİLER‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar,

Eğer dikkat ederseniz Marmaris trafiğinde bütün kuralları çiğneyen önce Taksiler sonra 34 ve 06 Plakalı arabalar. Çünkü bunların geldikleri yerde yani İstanbul ve Ankara'da trafik için var demek bana göre yalan söylemektir çünkü yok. Herkes kendi kuralını tatbik ediyor.

Bunlar Marmaris'te de aynı kural ihlallerini devam ettirip buraları da kaosa çeviriyorlar.

Taksiler sanki yolların tek sahibi, herkesi sollayıp, trafik ışık ihlallerinde belkide dünya şampiyonları. 34 ve 06 plakalı araba sahiplerinin büyük çoğunluğu sanki ihlal etmek için kural bekliyorlar.

Trafik polisi ne yapıyor dersiniz?

Marmaris Muğa arasında hızlı giden arabaları tespit etmek için radar kurmuş bekliyor.

Bu yukarda yazdıklarım tam Türkiye trafiğini yansıtıyor.

Çok acı maalesef.

Bundan dolayı trafikte verdiğimiz şehit sayısı asker ve polislerimizden fazla. Şimdi önümüz Bayram bekleyin görün yine kaç kişi ölecek ve kaç kişi yaralananacak.

Bu kural ihlallerini önleyemezsek her geçen gün trafik daha kötü olacak. Bunu önleyecek olan elbette trafik polisi.  Bir tarihte ve zaman zaman hala Avrupa'da trafik polisleri sivil arabalarla dolaşır, kuralları ihlal edenleri anında durdurur ve cezayı keser. Polis'in sivil araba ile dolaşması Avrupa'da trafiği olduğu gibi değiştirdi çünkü kimse bizdeki gibi birbirine düşmanlık edemiyor.

Sivil arabadaki polis herşeyi yerinde izliyor ve görüyor. Bununla bilhassa şehir içi trafik inanılmaz ölçüde düzeldi. İsteyen istediği yere park edemiyor, Polis geçerken resmini çekip cezayı yazıp geçip gidiyor. Sonra ceza eve geldiğinde yaptığı yanlışı anlıyor.

Türkiye bu trafik kanunu ile ilgili büyük çalışmalar yapması lazım, aksi halde hem çok sayıda kayıplarımız oluyor, hemde gelecekte bu iş içinden çıkılmaz bir hal alacaktır.


İzlenme: 905
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR