30 AĞUSTOS

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar evvelki gün televizyonlarda yeni Milli Savunma Bakanı bu ay 30 Ağustos tören ve geçitlerinin yapılmayacağını bildirdi. Bence bu çok doğru bir karar.

Bugün için Türk Silahlı Kuvvetlerinin bazı personeli darbe teşebbüsünde bulunduğundan sıcağı sıcağına tören ve geçitler yapmak faydadan çok zarar doğurur.

Diğer yandan bir şeyi asla unutmamamız lazım, Türk Silahlı Kuvvetleri bu milletin içinden çıkmış olan bir güçtür ve hiçbir zaman ve hiçbir şekilde dışlanamaz.  Onu dışlamak demek ülkeyi hatta kendimizi dışlamaktır.  Bazı değişiklikler mutlaka yapılacak ordumuz yeniden yapılandırılacak, zamana uydurulacak, bu da kaçınılmaz bir gerçek.

Geçen gün Savunma Bakanı ordunun profesyonelliğe ve uzmanlığa dönüşeceğini açıkladı. Bugün her çağdaş ve modern ordu mutlaka Profesyonel erlerle oluşur. Eğer Profesyonelliğe geçiş evvelce yapılmış olsaydı Güneydoğu sorunu belki de 30 yıl evvel bitmiş üstelik bu kadar insanda şehit olmamış olurdu.

Yeniden yapılandırma derken bu sadece Türk Silahlı Kuvvetleri için geçerli değildir. Muhalefetle kolkola ve sürtüşmeden ülkenin hemen hemen bütün kurumlarında yeniden yapılanmaya ve çağdaş teknolojiye geçilmelidir.

Bunların başında Trafik ve Milli eğitim gelir.

Türkiye bugüne kadar hep salla başını al maaşını, bana dokunmayan yılan bin yaşasın kafası ile gelmiştir. Birçok koltuk 15-20 yıldır kalkmamacasına oturan insanlarla doludur. Bunun bir neticeside darbelerdir.  Artık bu resmin değişmesi, değiştirilmesi lazımdır.

Kim olursa olsun mutlaka rotasyon yapılmalıdır.

Türk gençliği 15-20 yıl hep aynı koltuklara yapışmış bir çok insandan daha iyidir, zaten Atatürk bunu daha o zaman gördüğü için ülkeyi Gençliğe emanet etmiştir.

Aksi halde ilerde başka türlü belaların ülkeyi sarmasını önlemek çok daha zor olacaktır.


İzlenme: 945
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR