2023’E KADAR AKP

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar Muhalefet partilerine bakınca kesin 2023 seçimlerine kadar AKP iktidarda demek en akılcı. Muhalefet hala Türk halkının lidere oy verdiğini anlayamadı ve bundan en çok faydalanan AKP. Zaten Başbakan yardımcısı çok açık ve net televizyonlarda söylüyor ''bu muhalefet bizim için veli nimettir'' ve çok doğru söylüyor.

 Sayın Cumhurbaşkanı durumu en iyi anlayan kişi, onun içinde sanki AKP lideri gibi konuşuyor ve hareket ediyor. Hiçkimseyi bulamazsa muhtarları topluyor ve konuşuyor. Türk halkına AKP nin esas liderinin kendisi olduğunu bildiriyor. Bunu Ecevit, Demirel ve Özal yapamadılar çünkü onlarda Türk halkının sadece lidere oy verdiğini henüz anlamamışlardı.

 Bir tarihte merhum Adnan Menderes basında çıkan konuşmasında ''odunu koysam Milletvekili seçilir'' demişti yani 1960 tan önce Türk halkının kime ve nasıl oy verdiğini anlamıştı.

 

Geçen gün CHP Kurultay yaptı ve değişiklik yok yine aynı genel Başkan seçildi. Diğerleri için kim seçildi, seçilmedi hiç önemli değil, önemli olan Genel Başkandır.  Herzaman yazdım Sayın Kemal Kılıçtaroğlu çok dürüst, efendi ve iyi bir insan ama bu durumda Türkiye'de halkın seçeceği bir lider değil. Halkın psikolojisine uygun değil.

 

Gördük MHP de Devlet Bahçeli nasıl kaybetti seçimleri. Önce 80 Milletvekili varken nerede ise yarıya düştü ve HDP nin arkasında kaldılar. Bu Türk halkının yanlışları çok iyi gördüğünü gösteriyor zaten.

Buna rağmen sanki bilinçli gibi hatalar yapılıyor.

 

Ben iddia ediyorum Kemal Kılıçtaroğlu nasıl ve nerede ve nezaman seçim yaparsanız yapın %25-27 den fazla oy alamaz. Alması için mucize olması veya Sayın Erdoğan'ın siyasetten çekilmesi lazım.  CHP Kurultayı bazı çok önemli gerçekleri görmeyerek 2023 yılına kadar iktidarı AKP ye teslim etti benim görüşüme göre. Zaman doğruyu ve yanlışı ortaya çıkaracaktır.

 

78 Milyonluk Türkiye'de CHP Genel Başkanı olup ilk seçimleri kazanabilecek birisi bulunur mu, bulunmaz mı onu da ben sizlerin zekasına bırakıyorum.


İzlenme: 1000
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR