1 MAYIS

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar açık söyleyeyim ben bıktım bu 1 Mayıs'tan. Yıllardır her 1 Mayıs'ta bir patırdıdır gidiyor. Bir zamanlar sağ-sol çatışmaları, şimdi sendikalar ne oluyoruz anlamadık.  Neden illaki Taksim? Başka yerde toplanılamaz mı? Devlet yer gösterir gider orda toplanırlar.

 

                 Diğer yandan Polis'in kendi halkına karşı kullandığı şiddeti onaylayacak kimse olduğunu sanmıyorum. 17 yaşında kız çocuğuna yapılanın karısına şiddet uygulayan kocadan ne farkı var? Kız militanmış, teröristmiş o zaman biliyorsan neden o kadar polisle tutuklamıyorsun? Tutukla al götür. Ama orada kafasına su sıkmak veya gaz sıkmak bence bir vatandaş olarak asla doğru değil.

                 Şiddet kullanarak hiçbir yere ulaşılamaz.  Tam tersine nefret ve düşmanlıklar yapılandırılır. Dünyada oluşan birçok terörist bu şekilde baskıların ve işkencelerin sonunda varoldular.

 

                 Polis emirkulu, kendisine söyleneni yapıyor, yapmazsa kendi belkide dayak yiyecek. Nedense biz Türkiye'de hep yapanı görürüz, yaptıranı görmeyiz. Polis'te mesleğinden ekmek yiyor, ailesine ekmek götürüyor, kendisine verilen emirleri yerine getirmek zorunda. Elbette her ülkede olduğu gibi içlerinde kraldan fazla kralcılarda var ama bunun sayısı eminim çok azınlıktır.

 

                 Bir kısım halk toplanmak istiyorsa onlara yer gösterirsin, kabul etmiyorlarsa barikatlarla yolları kapatabilirsin ama televizyonlarda gösterilen şekilde su ve gaz sıkarak kendi halkını sanki işgalci düşman kuvvetleri gibi ezmek, bunun asla yapılmaması gerekir.

 

                 Şiddeti, dayağı, tekmeyi, yumruğu hatta küfürü Türk insanı artık kullanmamalı. Bunlarla dostluk ve sulh olmaz tam tersine anarşist yetiştirilir. 

 

                 Dikkat edecek olursanız teröristlerin büyük çoğunluğu hep işkencelere reaksiyonların sonunda ortaya çıkmışlardır.


İzlenme: 906
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR