EYLÜL VE LEYLA

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

 Sevgili okurlar aklı başında olan her ​insanın bu iki yavrumuzun hunharca öldürülüşüne içleri kavrulmuştur.  Şimdi bazıları suçluyu hadım mı edelim, asalım mı diye konuşmaktalar.

İdam etseniz ne olacak? Adam kurtulacak. ​Suçu işledikten sonra ​ ​cezaevine girecek, orada birşey yapmasın diye tedbir ise onu bilem. ..

Esasında sorgulamaktan korktuğumuz şeylere bakmalıyız.  9 yaşındaki çocuk ile evlenilebilir diyen softa bozuntularını iyi izlemeliyiz. Arka planda bunların hiç mi suçu yok?

Basın bu katillerden birinin daha evvel bir köpekle cinsel münasebette bulunduğunu yazıyor. Asıl bu meczup o zaman hadım edilseydi bu olay olmazdı. Olduktan sonra hadım etsen ne olacak?

Sevgili okurlar bu olayı hiç küçük görmeyelim, çok önemli mesaj veren bir olaydır. Anadolu'da ​hem ​ bu gibi küçük kızlar var, ​ hem de softa bozuntusu meczuplar var,​ anne ve babaları korktukları için bazılarını okula bile göndermiyorlar.  ​

Kim bilir, belki haber bile veremiyorlar...​

Büyük önemle ve tüm imkanlar ile üzerine gidilmesi acilen gerek ​en bir durum.

Ülkede din kisvesi altında zır cahil yaşayan, sorgulamayı aklından ​bile geçiremeyen bir tabaka mevcut. Lisan bilmezler ve bilmedikleri lisanda her tercümeye inanırlar.  Bunlar ülke için de büyük tehlikedir.

Anadolu'da köylerde Muhtarlar var, Jandarma var ve muhtemelen bu meczupları tanımasalar bile duydukları vardır. Bu duyduklarından araştırıp hastalıklı olanları topluma zararlı ve akli dengesi bozuk diye  ​bu​ iş için kurulacak özel bir hastaneye yollamaları şarttır.

İşte orada gerekirse daha suç işlemeden uzman doktorlarca hadım edilebilir. ​ O takdirde hadım etmenin de bir faydası olur.​

Bu cehalet olduğu ve gerçekten bu işi önleyecek ciddi tedbirler alınmadığı sürece başka Eylül'lerin, Leyla'ların canice öldürülmelerine mani olmak çok zor olacaktır.


İzlenme: 685
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR