DR. ANGELA MERKEL

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar diğer adı ile "Papazın kızı" bayan Merkel sadece 3 Eyalette yerel seçimde %3 az oy aldı diye Parti Genel Başkanlık görevini hemen, Başbakanlığı da ilk seçimlerde bırakıyor.

Geçen gün CDU (Hristiyan Demokratlar Partisi) Genel Başkanlığını bıraktı. Gelecek seçimlerde Başbakanlığa adaylığını koymayacağını resmen açıkladı. 

Almanya'nın birleşmesinde en büyük rolü oynamış olan Hristiyan Demokratların Genel Başkanı ve eski Başbakan Helmut Kohl siyaseti bırakırken kendisine yerine kimi tavsiye edeceğini soruyorlar. Helmut Kohl'ün verdiği cevap "Papazın kızı" oluyor. O zamandan beri Bayan Merkel'in adı Papazın kızı olarak kalıyor. Bayan Merkel'in babası bir Papaz.

Bayan Merkel Fizik Doktoru ve Prof. Dr. Sauer isimli bir Alman ile evlenmeden yıllarca birlikte yaşıyor. Prof. Dr. Sauer hiçbir yerde ortaya çıkmıyor ve gölge etmiyor. Sauer'in evvelki evliliğinden çocukları var, Bayan Merkel'in hiç çocuğu yok.

Federal Almanya gibi bir ülkeyi uzun süredir Bayan Merkel yönetiyor ve ülke belki de tarihindeki en iyi ekonomisini yaşıyor.

Onlarca hatta yüzlerce çok uyanık, zeki birçok Alman Hukukçu siyasetçileri bile tereyağdan kıl çeker gibi yönetiyor.

Geçen gün seçim yapıldı ve Bayan Merkel'in Genel Sekreteri Bayan Annegret Karrenbauer yeni Parti Genel Başkanı seçildi.

Kendisi 3 çocuk annesi ve hukuk fakültesi mezunu.

Bilindiği kadar Bayan Merkel'in yakın arkadaşı ancak çok sert ve kararlı bir şahıs. Merkel'in büyük oy kaybına sebep olan muhacir kabulüne tam karşı olan bir hukukçu ve siyasetçi. Almanya'da bilhassa 3.cü jenerasyon Türklerin çifte vatandaşlığına karşı...

Muhtemelen eğer büyük değişiklik olmazsa gelecek seçimlerde Almanya'nın yeni Başbakan adayı Bayan Annegret Karrenbauer.

Türkiye'nin işi hiç kolay değil...


İzlenme: 529
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR