BİR KİTABA BİR HAYATA DOKUNMAK

Hatice ALTUNAY

Hatice ALTUNAY

E-Posta : marmarismanset@hotmail.com

     Marmaris 2. Kitap günleri 28 Mart  saat 17.00 de açılış kokteyli ile başladı. Geçen yıldan biraz daha ayrıntılar önemsenmişti. Açılışta İrfan Değirmencioğlu vardı. Açılış yalın bir dille yapıldı.Yazar arkadaşlarımızla sohbetler içindeydik. Yeni dostluklar oluşturduk.

    Bir kitaba dokunmak bir hayata dokunmaktı. Uzaktan bakıp geçenler, yalnızca telefonun tuşlarıyla gelip geçenler, Kitapları severmiş gibi yapan okumuşlar zinciri… Gelip geçti önümüzden …

Ünlü olmak, ünlülere dokunmak ya da körfezde boynu bükük menekşe olmak … Ben oldum bittim doğuştan yazardım  ya da oldum bittim iyi okuyucuyum pozları…

Vazgeçin samimi olun.İçtenliğinizle kitaplara ve hayatlara dokunun.Benden söylemesi Baki’nin gazelindeki “ ayağına akıp gelen cevheri “ fark edemeden yaşayıp gitmek, sonra bir köşede sızlanmak… Hiç de gerçekçi değil.!

  Öncelikle yazar olmak özlemi olan gençler ,okumadan, kültür sanat dergilerinde pişmeden yazar olunmaz. Öncelik ün ve para değil;Çiğ kimlik olunca, sağlam kalem olamıyorsun.

Bir kitaba bir hayata dokunalım yazarlarımızı, şairlerimizi tanıyalım.2 Nisan son gün geç kalmayalım.

    Yerel yazarlarımız da düşünüldü bu yıl sağ olsunlar varlığımıza güç kattılar. 3 Nisan  5 Nisan  arasında yerel yazarlarımızı da yalnız bırakmayacağınıza inancımız sonsuz.

   Kitap okuyanın hayalleri gerçek olur.En büyük cevher akıp giderken dokunun!


İzlenme: 478
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR