SECİMLERİN HİDDETİ KELİMELERİN ŞİDDETİ

Gökten Ulugergerli

Gökten Ulugergerli

E-Posta : gokten_ulugergerli@hotmail.com

Az kaldı özellikle son iki hafta kala, seçimlerin hiddetine ve kelimelerin şiddetine tanık olacağız.

Bu günler ve gecen haftalar balayı günleri idi. Herkes siyasi arenada kendisine, secimler ve sıra hususlarında yer kapabilmek için karşılıklı gülümseme ve sevgi gösterme zorunluluğunda idiler.

Yalancı bahar gibi, kimileri gerçek baharı görmek üzere yollarına devam ettiler, kimileri nokta koydular, kimileri de yalancı baharın tozlu yollarında kaybolup gittiler.

Evet, secime girecek partilerin milletvekili adayları kesinlik kazandı ve de yayınlandı.

İtiraf etmeliyiz ki hangi partide olursa olsun, adaylar ve sıralamalar bu seçimlerde, bir başka kaleme alınmıştı.

Alışılmışın dışında bir fikir hâkim bu seçimlerde. Malum gerek partili Cumhurbaşkanlığı gerekse Milletvekilliği seçimlerinde koalisyon mevcut.

Bu koalisyonun temel amacı daha fazla oy daha fazla milletvekili. Hal böyle olunca da cicim ayları nihayet nihayete erdi. Biten gülüm-cicim günleri yerini, elbette secim arenasında fırtına ve şimşekli günlere buracağı da aşikârdır.

Listeler ve sıralamalar, bildikler dışında ‘a’ dedirtecek noktasındaydı. Geneli şimdilik bir tarafa bırakalım yöremize bakalım. Marmaris‘ten, CHP’ de kimse yok, bayrağı taşıyacaklar çevre ilçelerimizden, AKP’ de de

adaylar hep çevre ilçelerimizden, MHP’ de ise Marmaris bayrağını taşıyacak tek aday, Marmaris yaşayanı, Sn. Temel IRMAK bulunmaktadır. Neticede tüm adaylar yöremiz yaşayanlarıdır, onlarla iftihar ediyoruz, işin geri kalanı duygusallıktır.

Dedim ya artık seçimlerde çıkış yapma ve galip gelme yarışı başlamıştır. Secim sineması pek yakında başlayacak ve vatandaş inanınki işini gücünü bırakıp bu filmleri izlemeye koşacaktır.

Vatandaş seçimlerin ağdalı nameleri ile ilgilenirken ne yazık ki ekonomik sıkıntı ve patlamalarını duyumsamazlıktan gelecektir. Ekonomini yarattığı geçim zorluğunu ve katlanması gereken külfetleri ne yazık ki biraz geç öğrenmiş olacaktır.

GELECEK SEÇİM SONUÇLARI

 Bir ülkede Devlet radyosunda haberler verilirken spiker şöyle diyor: ‘Son aldığımız habere göre dün akşam Başbakanlık binasına giren hırsızların, gelecek hafta yapılacak olan seçim sonuçlarını çaldıkları anlaşılmıştır.’

Seçimlerin hiddetinden, kelimelerin şiddetinden uzak, biraz gülelim şimdilik.


İzlenme: 254
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR