MARMARİS - MİLAS VE BODRUM, FORE KAZIK

Gökten Ulugergerli

Gökten Ulugergerli

E-Posta : gokten_ulugergerli@hotmail.com

 

CHP’nin, Muğla yerel secim bölgesinin, başka bir ifade ile CHP kalesinin, sağlam ve sarsıntılara dayanıklı üç fore kazığı.

Muğla, CHP kalesinin bu üç fore kazıkları, Marmaris, Milas ve Bodrum’ dur.

Muğla’nın malum 13 ilçesi mevcut. İşte bu yerel secim bölgelerinde, halen, Marmaris, Milas ve Bodrum Datça, Ortaca, Dalaman, Yatağan, Ula, Menteşe, ilçelerinde CHP bayrağı, Kavaklıdere, Seydikemer ve Köyceğiz ilçelerinde ise AKP’nin bayrağı, Fethiye de ise DP’nin bayrağı dalgalanmaktadır.

Fethiye, yerel secim bölgesi ise kritik bir atmosfere sahip. Şu anki DP li belediye başkanının duruşu ve durduğu yer çok önemli ama gariptir ki, Fethiye’de de yerel seçimler bıçak sırtı.  Belediye başkanı Sayın, SAATCI’nın durduğu yer elbette önemli.

Bu kritik öneme sahip Muğla yöresindeki yerel secim neticelerini, büyük bir ihtimalle Parti genel merkezlerince belirlenecek adaylar tayin edecektir.

CHP kanadında Marmaris, Milas ve bodrum başta olmak üzere, belirlenecek adaylar hem parti genel Merkezi için hem de Muğla yöresi için hayati öneme sahiptir.

Diğer ilçelerdeki CHP’li belediyelerin duruma bakarsak, Datça, Ortaca, Dalaman, Yatağan, Ula ve Menteşe Belediye Başkanlığı seçimlerinde, başkanlık koltuğunun bıçak sırtı olduğu görülmektedir. Belli ki buralarda da belediye başkanlığı secimi kazanacak adayların önemi bir adım önde. 

Yanlış değerlendirme ve sonucunda, secim dışı bırakılanlarla, atanacak adayların vebali sadece Muğla yöresiyle sınırlı kalmayacak Parti genel merkezine de sirayet edebileceği bu hususunun da acık acık dile getirildiği duyumları gelmektedir.

AKP’nin Muğla yerel seçimlerinden beklediği sonuçların tamamı olmasa bile başarılı bir secime imza atacağı konuşuluyor olsa da Büyük Şehir Belediye başkanlığını bu etapta kazanmasının biraz zor olduğu ifade edilmektedir.

Şunun altını çizmeliyim ki, uzun bir maraton koşusunda kim veya kimlerin kazanabileceği, kimlerin kulvarında kalıp, kimlerin kulvar değiştirebileceğini, kimin kime veya kimlere nasıl çelme atacağını an itibariyle görmek, bilmek elbette mümkün değil değil ama bazı hususlar var ki kör kör parmağım gözüne der gibi.


İzlenme: 220
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR