KAZANAN KİM?

Gökten Ulugergerli

Gökten Ulugergerli

E-Posta : gokten_ulugergerli@hotmail.com

Kim kazandı kim kaybetti, kimler kazandı kimler kaybetti?

Yerel ve ulusal basın bunun peşinde, gazeteciler bunun peşinde, halk birbirine soruyor ne oldu neler olacak diye.

Partilere sorsan hepsi kazandı. Yokmu bu çifte seçimin kaybedeni?

Bende bu seçimin kazananının olmadığını, kaybedenin halk olduğunu düşünenlerdenim.

Kaybetmekten söz açıldı da;

İki adam Taksim'de hanımlarını kaybetmiş hararetle arıyorlarmış. Ortada koşuşturup dururken birbirlerine çarpmışlar. Ne oluyor demeye kalmamış biri; "Kardeş kusura bakma karımı kaybettim de onu arıyorum" demiş. Diğeri; "Sen de kusura bakma ama ben de karımı arıyorum" demiş.

Adamlardan birinin aklına bir fikir gelmiş. Demiş ki; "Arkadaşım, madem ikimiz de hanımlarımızı arıyoruz; hanımlarımızın tipini birbirimize tarif edelim ve ayrı ayrı yerlerde aramaya başlayalım. Eğer birimiz diğerinin karısına rastlarsak saat 12'de köşedeki kahvecinin önüne gitmesini söyleriz" demiş. Diğeri kabul etmiş ve başlamış karısını tarif etmeye; "Benim karım sarışın, mavi gözlü, 21 yaşında, 1.75 boyunda, 60 kg, topuklu beyaz ayakkabı ve kırmızı mini etekli tek parça elbise giyiyor." demiş, "Şimdi de sen karını tarif et". Diğer adam:

- Boş ver benimkini demiş, hadi seninkini arayalım!.

Bizde bir şey kaybettik vazgeçtiğimiz demokrasi idi. Demokrasiden vaz geçtik, kaybeden demokrasi idi.

Peki, şimdi ne yapacağız ne yapacağız istense de istenmese de ele ele verip fıkra misali olmasa bile Cumhurbaşkanlığı başkanlık sisteminde buluşacağız.

 

“İnsanları mutlu edecek tek vasıta, onları birbilerine yaklaştırarak, onlara birbirlerini sevdirerek, karşılıklı maddi ve manevi ihtiyaçlarını karşılamaya yarayan hareket ve enerjidir. Dünyanın barışı içinde insanlığın gerçek mutluluğu, ancak bu yüksek ideal yolcularının çoğalması ve başarılı olmasıyla mümkün olacaktır.” Mustafa Kemal ATATÜRK ( 1931 )


İzlenme: 298
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR