İLERİ TEKNOLOJİ

Gökten Ulugergerli

Gökten Ulugergerli

E-Posta : gokten_ulugergerli@hotmail.com

 

Robottur, yazılımdır otomobildir, teknolojileri secim meydanlarının vazgeçilmez söylem malzemeleri oldu.

Bu bağlamda,

Yeni nesil teknoloji sayesinde Japonya'da hırsız yakalayan bir robot icat etmişler. Amerika'da 5 dakikada 180 hırsız yakalamış. İtalya'da 5 dakikada 80 hırsız yakalamış. Fransa'da 5 dakikada 30 hırsız yakalamış.

Türkiye'de 5 dakikada robotu çalmışlar?

 Ayranımız yok içmeye tahtırevanla gideriz gezmeye. Biz teknolojiye işte böyle bakıyoruz kim ne derse desin.

Artık rakamlarla konuşmuyor yazmıyorum. Neden mi vatandaş ekonomiyi ve de rakamların dilini ister inanın ister inanmayın ezberledi artık.

Nüfusun üçte biri açlık sınırının altında yaşıyor, işsizlik dersen almış başını gidiyor, iflaslar sıra sıra, ekonomi telleri kopmuş piyano gibi notasız ve ayarsız, meydanlarda ise ha babam ha, deve yükü ulufe dağıtımı var.

Yapmayın sayın yöneticiler yapmayın. Hani bizde bir atasözü vardır ‘düşene vurulmaz’ derler ya oysa ekonomi yere düşmüş olmasına rağmen, ha bire de bire vuran vurana.

Neredeyse ulufelerde, bir zamanların sloganı gibi herkese bir ev bir araba yetmez birde bankalarda yüklüce para verilecek hale geldi neredeyse.

Hem böyle güçsüzleştirildik hem de süper ileri teknoloji ile donatılacağız! Anlayabilen varsa ayağa kalksın.

Bu mesajlar doğru mu yoksa yanlış adrese mi yollanıyor, bilen var mı? Yanlış adres dedim de;

Adamın biri yeni ulaştığı otele kaydını yaptırır. Odasına girdiğinde masada bir bilgisayar görür ve karısına e-mail atmaya karar verir. Fakat yazdığı mesajı farkında olmadan yanlış bir adrese gönderir...

Tam bu sırada farklı bir yerde bir kadın, kocasının cenaze töreninden evine yeni dönmüştür ve bilgisayarındaki maili görür. Arkadaşlarından geldiğini düşündüğü maili okuyunca olduğu yere yığılıp kalır. Odaya giren annesi yerde yatan kızını ve ekrandaki mesajı görür.

Kime: Sevgili karıma

Konu: Yeni ulaştım.

Benden haber aldığına şaşıracağından eminim. Burada bilgisayar var ve sevdiklerimize e-mail gönderebiliyoruz. Buraya yeni ulaştım ve kaydımı yaptırdım. Her şey yarın senin buraya geleceğini düşünülerek hazırlanmış. Seninle buluşmayı dört gözle bekliyorum. Umarım benim gibi sorunsuz bir yolculuk geçirirsin.

Not: Burası çok sıcak :))))))))


İzlenme: 206
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR