EKONOMİ KİLİTLENDİ

Gökten Ulugergerli

Gökten Ulugergerli

E-Posta : gokten_ulugergerli@hotmail.com

 

Kim ne derse desin secimler yapılıncaya ve hatta netice belli oluncaya kadar ekonominin harareti düşmeyecektir. Hangi aday kazanırsa kazansın, lav gibi fokur fokur kaynayan ekonomi kazanını kucağında bulacaktır.

Secim sureci boyunca zaten harareti tavan yapmış ekonomik göstergeler, secim boyunca verilecek ödün ve dağıtılacak ulufelerle, ekonomi pusulasını hepten şaşırtacaktır.

Geri dönüşümü, ekonominin rayına oturtulması yıllar sürecektir. Bu süreçte en büyük zarar ve ceremeyi ne yazık ki vatandaş çekecektir.

Ama ne yazık ki ülke ekonomisi şu anda seçimlerin, çok ama çok gerisinde kalmıştır, enteresandır bu durum kimsenin de umurunda değildir.

Şimdi bu durumu umursamayanlar ne yazık ki ülke ekonomisinin ağır yükünü görmemezlikten gelmekte, dünya sanki sadece secimler üzerin kurulu olduğunu düşünmektedirler.

Elbette bu secim, Türkiye’nin yol haritasını ya baştan sona değiştirebilecek, ya da değiştirmeyecek güzergâhlara sahip olması yönüyle, Türkiye’nin geleceği konusunda fevkalade bir önem taşımaktadır.

Unutmamak lazım ki Türkiye hangi güzergâhta olursa olsun elbette dünyanın sonu gelmeyecektir.

Umut ve temenni o ki seçimlerin, kazasız belasız neticelenmesidir.

Ekonomi yarasını derinleştirip daha da kötüleştirmeden bu seçimleri neticelendirilmesi en büyük temenni ve dileğimizdir.

Ayrıca Türkiye, ekonomik yaralarını sarıp iyileştirmesini başarabilecek güçtedir,

yeter ki ötekileştirme olmasın.

 

 


İzlenme: 240
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR