DEVRİM NİTELİGİNDE KARARLAR

Gökten Ulugergerli

Gökten Ulugergerli

E-Posta : gokten_ulugergerli@hotmail.com

 

Ben bu başlığı ‘KAMUOYUNA AÇIK BİLDİRİ’ metninden aldım. Gerçekten de anlamlı anlamlı olduğu kadar da etkileyici bir ifade.

Kamuoyuna açık bildiri metni, Kent Konseyi Başkanı, Av. Necmettin YANKOL, tarafından okunmuştur.

Bu metinde;

“…  İlçemiz doğal güzelliği ve sağlıklı yaşam şartları ile son yıllarda adından sıkça söz ettirmektedir. Temizliği, düzeni, alt yapısı, içme suyu barajı, yeşil alanları, çağdaş sosyal tesisleri, doğanın korunmasına verdiği önemi, insan ve hayvan sevgisi, trafikte yayaya saygısı, amatör sporlara desteği, yaşam alanlarının sürekli artan niteliği ve turizm sektöründeki yenilikçi uygulamaları ile Marmaris’in bu günkü konuma gelmesi kolay olmamıştır. Bu işin arkasında bir başarı hikâyesi bulunmaktadır…

… Bir siyasi amaç gütmeden, yalnızca bu ‘başarı’nın karşılıksıza kalmaması gerektiğine ve devamlılığına inanıyoruz.

Kentleri yönetmek zor bir iştir. Ancak, dünya markası olmuş turizm kentlerini birçok hassas dengeyi koruyarak düzen içinde yönetmek daha da zordur…”

Anlaşılan o ki, belediye başkanı Ali ACAR ve ekibi dönemine ait yapılan başarılı hizmetlerin karşılıksız kalmaması noktasında ortaya dökülen icraatları bir daha anımsanmış ve alkışlanmıştır.

Anlaşılan o ki, bu söylev, yapılan ve hayata geçirilenlerin, paylaşılan insanca yaşam koşullarının, insani duygular ve beraberce bir ve birlikte yaşam ve çağdaşlık seviyesinin, her geçen zaman diliminde ulaşılmış ve ulaşılmakta devam eden Marmaris ivmesinin, gerileme ihtimali noktasındaki, duymak isteyenlere, duyanlara ve duyması gereken kulaklara iletilen bir örgü yumağı olmuştur.   


İzlenme: 183
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR