BİLGE BAŞKAN

Gökten Ulugergerli

Gökten Ulugergerli

E-Posta : gokten_ulugergerli@hotmail.com

Evet, Temel Karamollaoğlu’ndan bahsediyorum. İnanın ki tek kelime ile Cumhurbaşkanlığı yapabilecek bir zatı muhterem.

Kimdir bu zatı muhterem?

7 Haziran 1941 tarihinde Kahramanmaraş ilinde dünyaya geldi.

1968 yılından vefatına kadar 45 yıl boyunca Necmettin Erbakan’ın yakın çalışma ekibinde bulunan Temel Karamollaoğlu, 16, 20 ve 21. dönemlerinde milletvekilliğe yaptı.

Aslen Sivaslı olan Temel Karamollaoğlu, lise eğitimini 1959 tarihinde Kayseri’de bitirdi. Üniversite eğitimini ise 1964 tarihinde, Manchester Üniversitesi Tekstil Teknoloji bölümünden tamamlayarak mezun oldu. 1960 tarihinde Sümerbank bursu aracılığıyla eğitim için İngiltere’ye giden Temel Karamollaoğlu, yüksek lisans eğitimini de, Manchester Üniversitesi’nde bitirdi.

1967 ve 1972 yılları arasında Devlet Planlama Teşkilatında, 1989-1995 yılları arasında Sivas Belediye Başkanlığı, görevini icra eden Temel Karamollaoğlu, tarihler 30 Ekim 2016’yı gösterdiğinde Saadet Partisi Genel Başkanı seçildi.

Evli ve beş çocuk sahibi olan Temel Karamollaoğlu, 1995 Genel Seçimlerinde Refah Partisinden Sivas Milletvekili olarak yeniden Meclis’e giren Temel Karamollaoğlu, aynı zamanda NATO Parlamenter Asamblesi Üyesi olarak görevde bulundu. Türkiye’yi temsilen tüm Avrupa ülkelerine ve çok sayıda ülkeye gitti.

Temel Karamollaoğlu,1999 seçimlerinde ise Sivas’tan tekrar Milletvekili olarak göreve getirildi.

*

Kariyer ise kariyer, öğrenim dersen mükemmel, özetle donanım fevkaladenin de fevkaladesi.

İnanı dün sanki televizyona çivi ile çakıldım. İstedim ki FOX TV de yayınlanan canlı söyleşi bitmesin istedim.

İşte budur dedim kendi kendime böyle olmalıdır Cumhurun, halkın başı. Yani CUMHURBAŞKANI

Bakışları sevecen hiç ürkütmüyor, adeta huzur saçıyor etrafa, vatandaş diliyle konuşuyor cana yakın çözüm önerileri çok gerçekçi, dünyaya bakışı insancıl, komşu kadrini iyi biliyor duruşu dimdik.

Ne mutlu bizlere, ne mutlu TÜRKİYE’ ye böyle bilge insanımız, bilge başkanlarımız var.

Buyurun beyler buyurun, AKP, CHP, MHP, SP, İYİP, HDP ve diğer partiler, FOK TV.’ İn veya herhangi bir beyaz kutunun, ekran sofrasına. Güç ve oy istiyorsanız, lütfen bizden bu oturum ve oturumları esirgemeyin.

Görelim bilgeliklerinizi, duyalım birbirinizden farklılıklarınızı, münazaralarınızı, mütalaalarınızı.

Bakın o zaman 80 milyonluk halk jürisi, Türkiye’nin bekası ve kalkınması, süper Devletlerarasındaki yerini alması için yüzde yüz oranla doğru karar veriyor mu vermiyor mu?

*

Kararlılık keskin bir bıçağa benzer, keskin ve düzgün keser. Kararsızlık ise kör bir bıçak gibidir, kestiği her şeyi parçalar ve yırtar. JAN ME KEITHEN


İzlenme: 270
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR