AMERİKA ŞAM İLE SAVAŞAMAZ

Gökten Ulugergerli

Gökten Ulugergerli

E-Posta : gokten_ulugergerli@hotmail.com

 

Zaten savaş dediğimiz olguyu da çocuk oyuncağına cevirdik.

Bak sana söylüyorum bana yan bakarsan seninle savaşırım ha. Sanki bilgisayarda savaş oyunları oynanıyor.

Ne Rusya ne de Amerika, Cin, İran, Japonya hak getire. Ağız savaşı yaparlar ancak.

Savaş söylemlerinin rüzgârıyla ülkelerin ekonomilerini allak bullak ederler. Bu da bir savaş diyeceksiniz olmaz olsun böyle savaş insana her an eziyet çektirtmektense bir kere ölmek daha iyidir.

Anlaşılan o ki başta Rusya ve Amerika’nın cephane depoları dolmuş onları boşaltmak istiyorlar ekonomilerini güçlendirmek ve de kalkındırmak için.

Baktılar ki yer yer silah ve cephanelerini kullanmak veya oraya buraya silah ve cephane satmakla bu iş olmuyor şimdide savaş çığırtkanlığına başladılar.

Sıkıyorsa bırak savaş etmeyi, savaş ilan et de Suriye’ ye bakalım ne neler oluyor. Bu savaş olgusu İran -Irak savaşına benzemez Sn. Trump, dünya birbirine girer Allah korusun.

Artık günümüz dünyasında ufak büyük devlet kalmadı, güçlü güçsüz de. Savaş teknolojisi hemen hemen her ülkede mevcut. Güçlü ülkelerin elindeki teknoloji, ufak denilen ülkelerde de var. B azı ülkelerin yolu suyu yok ama füzeleri var hatta ve hatta atom bombaları var.

Devir savaş zamanı değil zaman sadece savaş çığırtkanlığı yapma zamanı. Kim çok sesini çıkartıyor kim çok bağırıyor ve de ağlıyorsa sütün kaymaklı kısmını o kapıyor. Zamanlamaya bakılırsa bu mega devletler bu işlemi sıra ile yapıyorlar bazen de birbirlerine girer gibi olsalar da.

Geriye ne kalıyor ne kalacak ülkelerin fakirleşmesi, ülkelerin elinden kaymaklı sütün alınıp paylaşılması.

Olan fakir insanın daha da fakirleşmesine zenginin daha da zenginleşmesine oluyor. Bu çark hangi zaman hangi gelecek te son bulacak derseniz elbette son bulmaz ama zenginler elbette bir gün yoksulun sofrasına oturacaklardır.

Nasıl mı, ne zaman mı? Sn. Trump gibi yüzyılın kalp gözleri görmeyen ileri zekâlıların çoğaldığı zaman. 


İzlenme: 251
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR