ALİ ACAR’DAN SANTRASI YAPILMAYAN GOL

Gökten Ulugergerli

Gökten Ulugergerli

E-Posta : gokten_ulugergerli@hotmail.com

 

“Gül düşünür gülistan olursun, diken düşünür dikenlik olursun.”

 Mevlana’nın, derinden de derin sözlerinden biri olan bu deyişini ifade etmeye kalksan sayfalar yetmez.

Neden Ali Acar neden bu deyiş diyeceksiniz.

Ali Acar’ın, belediye başkanlığının ilk günüyle bugünü arasındaki ve özellikle Marmaris noktasında yaptıklarını ifade anlamında kaleme aldım Mevlana’nın bu eşsiz deyişini.

Kapatalım gözlerimizi 2004 yılına ve Cumhuriyet Halk Partisi'nden yüzde 57 oy oranıyla Marmaris Belediye Başkanı seçildiği günleri anımsayalım. Bakalım o tarihteki gözlük ile kısa yalı, uzun yalı Ulusal egemenlik caddesi ve her sokağına ve de Marmaris’in alt yapısına.

Bir de bu güne bakalım aynı gözlükle.

Gül düşünüp gülistan olmamış mı?

Belki yüzü gülmüyordu belki etrafa gülücükler saçmıyordu ama demek ki içinde bir gül varmış, öyle bir gül ki adı da Marmaris imiş.

Türkiye’ye de Sn. Cumhurbaşkanımız da ev sahipliği yapıyor, dünya konuklarını da ağırlıyor Marmaris.

*

Marmaris Belediye başkanlığı için tekrar aday adaylığını koydu, Sn. Acar. Ben biraz duraklamıştım Allah biliyor ya CHP genel Başkanlık seçimlerinde Sn. İnce’yi desteklemiş idi Ali Acar. Genel merkez ile arasında böyle bir dumanlı hava var iken birden bire aday adaylığını açıklamasını biraz erken, biraz da cesaret diye yorumlamıştım.

İki önemli ve fevkalade olay yaşandı.

Biri yakın tarihte, Türkiye’de ilk ve Marmaris’te gerçekleştirilen ve Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldıkları, Anadolu Medya Buluşması idi. Bu etkinlikle, Marmaris tüm ihtişamı ile Anadolu’muzun taşlarına işlenmiş oldu.

İkincisi ve Türkiye’de ses getiren ve çok önemli, yürek hoplatan konu, Sn. Acar’ın da, Genel Başkanlık için desteklediği, Sn. Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanlığı için aday gösterilmesi ve ilan edilmesiydi.

Sn. Acar’ın, İkinci olayı öngörüp öngörmediği hususunda bir şey söyleyemem, ama görünen o ki öyle bir gol attı ki santrası bile yapılamadı.  


İzlenme: 251
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR