YÖNETİCİLERİMİZ, CANSIZ BOMBALARA BİR ÇARE

Gökten Ulugergerli

Gökten Ulugergerli

E-Posta : gokten_ulugergerli@hotmail.com


Evet, sıkıntı büyük şu tüp kamyonlarından bahsediyorum.

Acilen kalıcı bir çözüm bulunması gerektiği kanaatindeyim.

Sn. Kaymakamım, Sn. Belediye başkanım ve Sn. Emniyet müdürüm ve de ilgili taraflar, şu cansız bomba dediğimiz, tüp kamyonları malum şehir içinde ve de yaşam mahallerinde, çocuk parklarına bitişik yollarda park yapmaktadır.

Tüp kamyonları konusunda yaptığım araştırmada, tek ve ana sorunun, kamyonları yerleşim yeri dışına park ettiklerinde, tüplerin çalınma riskinin yüksek olduğunu ve hatta çalındığını bu nedenle de, park yapılmadığı ortaya çıkmıştır.

Bu tüp kamyonlarının Allah korusun herhangi bir nedenle patladığı zaman Marmaris ve turizm sektörüne vereceği zararı düşünmek bile istemiyorum.

Ben tahmin ediyorum ki elbette bu hassas konu gündeme alınmış ve de çözüm yollarımı bulunmuştur.

Gel gör ki gerçekte maalesef tüp kamyonları özellikle an itibariyle tepe mahallesi 71 sokak ve civar sokaklarda kavşak ve köprü üslerinde, güzergâhlarda park yapıyor ve yapmakta da devam ediliyor.

Elbette tüp firmalarının geçerli ve belki de haklı gerekçeleri olabilir ancak hiç bir haklı gerekçe toplumun can ve mal kaybının riskinin önüne geçmemelidir. Buna zaten siz yöneticilerimizin de fırsat vermesi de düşünülemez zaten.

Bir gerçek var bir de doğru olmalı. Bu cansız bombalar sız yani tüpsüz yaşam elbette mümkün değil değil ama Allah korusun, olası bir riskte de geri dönüşün telafisi mümkün değil.

Tüp kamyonlarının bir mahalleden başka bir mahalleye taşınması da kesinlikle çözüm değil.

Hani aklıma geldi diye söylüyorum elbette düşünülmüştür. Mesela yerleşim merkezlerinin dışında korumalı bir alanda, koruma masraflarının da tüp şirketleri hatta nakliye şirketleri de vb. dâhil edilerek karşılanması şekliyle bir çözüm olabilir mi?

Yoksa döküm babalar ve de plastik ayıraçlar ile bu konun halledileceği pek görünmüyor. Yollar caddeler kırıklarından, kopuklarında geçilmiyor. Belediyenin tamir traktörü tamire yetişemiyor bile. Ceza dersen o da bir noktaya kadar çözüm.

Bu hassas konu ne dünün ne de bu günün sorunu, bu sorun ihmale gelmeyecek bir sorun ve de illaki çözüme, ilgililerce karşılıklı olarak varılması gerekli ve şart olan bir konu.

Çözümsüz, ölüm hariç hiç bir husus yoktur, yeter ki iyi niyet olsun.


İzlenme: 307
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR