YAŞAMIMIZIN SESSİZ ORTAKLARI

Gökten Ulugergerli

Gökten Ulugergerli

E-Posta : gokten_ulugergerli@hotmail.com


Ne gariptir ki belki de insanoğlunun yaşamadığı devirlerde hayvanlar yaşıyordu. Biz insanlar var olduktan sonra, dünyayı parsellemeye, sessiz olan yaşam ortaklarımızı yani hayvanları dışlamaya onları yerlerinden yurtlarından terk etmeye zorladık.

Dün Marmaris topraklarında belki de yüzde doksan hayvan yaşıyordu, bu toprakların tek ve mutlak hâkimi hayvanlardı. Günümüzde ise bu hayvanları yerinde yurdundan ettiğimiz gibi bir de açlık ve sefalet ile karşı karşıya bıraktık.

Bu haksızlığa dur demek isteyen bir avuç hayvan sever, işte bu duygu ve düşüncelere ile nesilleri gittikçe, maalesef insan eliyle azalan, bu yaşam ortaklarımızın hak ve hukuku için mücadele etmektedirler.

Bu hayvanlar bizim sessiz yaşam ortaklarımızdır. Dün, bugün insanların gasp ettikleri yaşam alanlarının tek hâkimi olan hayvanlarımızın git gide yok olmalarını ne yazık ki sessiz filim gibi seyreder olduk.

İşte bu sessiz yaşam ortaklarımız için farkındalık yaratmak ve duyarlı olmaz için bir avuç insan, iki adet kamu spotu hazırladılar ve bununla ilgili sunup yaptılar.

İşte bu kamu spotunda, çekimden gösterimine kadar sorumluluğu, Ümit Elçi, bu kısa filmin başrolünü ise, Çağdaş Marmaris gazetesinin sahibi, Mehmet Emin Berber’in torunu Delfin Layıkel üslenmişlerdi.

Oldukça kalabalık bir grup tarafından ilgiyle izlenen, Marmaris Hayvan Hakları Koruma Derneği tarafından organize edilen ve sunumu başkan Özlem Onur tarafından yapılan, sinema ve televizyonlarda gösterilmesi beklenen, bu kısa kamu spotunda emeği gecen herkese, sessiz yaşam ortaklarımız olan hayvanlarımız adına teşekkür etmek gerekmektedir.

O hayvanlar yollarda görülünce tekmelenecek, aç ve susuzluğu karşısında duyarsız kalınabilecek canlılarımız değildir, olmamalı ve de bu hayvanseverlik oldukça da olmayacaktır.

Hani diyorum ki ya insanlar azınlıkta kalsalar, hayvanlar dünya tapusunu ele geçirseydi

düşünmesi bile rahatsız ediyor değil mi?   


İzlenme: 440
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR