SUÇLU ŞEKER FABRİKALARI AYAĞA KALK

Gökten Ulugergerli

Gökten Ulugergerli

E-Posta : gokten_ulugergerli@hotmail.com


Şeker fabrikaları iktidar ve çalışanları ve kamuoyu tarafından hem sorgulanıyor hem de yargılanıyor.

Şeker fabrikaları zarar etmiyor suçsuzdur diyen alın teri dökenlerin bu iddialarına karşı iktidar, şeker fabrikaları zarar ediyor elden çıkarılmalıdır diyor.

Sn. Başbakan hem çalışanlara beş yıl garantisi veriyor hem de fabrikalar en az beş yıl üretim yapacak diyor. Netice o ki eğer Sn. Cumhurbaşkanı araya girmez ise siyasi erk kararını vermiş demektir.

Hem fabrika hem de, çalışanlar özel sektör çatısı altında beş yıl ayakta kalacak. Üstelik arsası olmayan fabrikalara arsa tahsisi edilecek eskiyen makina ve aksamlar da yenilenecek hem de ihaleden önce.

Ya sonra?

Evli evine, işi olmayanlar nereye gider şimdiden bilinmez.

Sendika yetkililerinin açıklamalarına göre 2017 sonu itibariyle, kadrolu işçi sayısı 5 bin 178, geçici işçi sayısı 2 bin 754, taşeron işçi sayısı ise 10 binin üzerinde.

Haydi, canımızı dişimize taktık, evli evine köylü köyüne döndü diyelim de mevcut ve gelecek nesilleri, başta kanser olmak üzere dermansız hastalıklara sürükleyebilecek ve bu ve buna benzere birçok hastalıkları tetikleyebilecek, ikame tatlandırıcıların yaratabileceği, sağlık sorununa ne demeli?

Sağlık ve hastalıklar konusundaki Doktor, Profesörler rapor üzerine rapor demeç üzerine demeç veriyorlar, sakın ola ki mevcut ve gelecek nesillerimizi, şeker pancarından üretilen şekerin, yerini alabilecek tatlandırıcıların yaratabileceği korkunç ve çaresiz hastalıklara yol açabileceği ihtimaline bile yer vermeyin diyorlar.

Bu bulanık gelecekle ilgili tek ve kalıcı çözümün anahtarı bence Sn. Cumhurbaşkanında.

Sn. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, bu işe nokta koyduğu takdirde umuyorum ki bu kez de tüm Türkiye’nin sevgisini kazanacaktır.

Cumhuriyetin kazanımları olan varlıların birer birer tasfiye edildiği düşüncesinin ihtimalini bile düşünemiyorum, düşünmek istemiyorum.


İzlenme: 328
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR