SIKINTILARDA EL ELE VERMELİYİZ

Gökten Ulugergerli

Gökten Ulugergerli

E-Posta : gokten_ulugergerli@hotmail.com

Karınca yaz boyunca çalışırken ağustos böceği saz çalmış. Bilirsiniz hikâyeyi.

Tabi kış gelmiş, karınca sıcacık evinde afiyet içinde yaşıyorken bir gün kapısı çalmış.

Bakmış ağustos böceği. Tamam demiş, yaz boyunca saz çaldın simdi aç kaldın ve benden yemek istemeye geldin değil mi? Saz çalacağına biraz çalışmış olsaydın böyle aç kalmazdın demiş.

Ağustos böceği de “yo, yanlış anladın demiş. Biz yaz boyunca saz çalınca, ayıptır söylemesi biraz para yaptık da demiş. Hatta meşhur da oldum, simdi Avrupa turnesine çıkıyorum. Belki oralardan istediğin bir şeyler vardır, diye sormaya geldim” demiş.

Karınca bir bakmış ağustos böceğinin hiç öyle aç bir hali yok. Üzerinde bir kürk var, arkada da kocaman bir limuzin, önünde şoförü ile onu bekliyor.

“Yok, bir şey istemiyorum” demiş. “ama Fransa`ya uğrayacaksın değil mi?” diye sormuş.

Ağustos böceği de “evet” demiş.

“iyi o zaman” demiş, karınca “Paris`e gidince orada La Fontaine diye biri var, onun yüzüne bir tükür benim için, oldu mu?” demiş.

Aslını bilirsiniz, La Fontaine, bu hikâyeyi böyle bitirmiyor. Bir yaz boyu saz çalıp dans eden ağustos böceği kışın aç ve perişan olur. Karıncadan yiyecek istese de kapıyı kapatıp hiçbir şey vermez.

Marmaris’te yazın neler oldu neler bitti, kim veya kimler neyine kadar yaptı, yapılamayanlar var mı ve sair ve sair konularda bir görüş ve kanaat belirtmek için vakit erken. Daha yönetim bile birbirleriyle ısınma safhasında.

Yerel gazetelere bakılırsa her şey süt liman. Asayiş berkemal, şikâyetçi ve şikâyet edilen bir husus yok.

Malum belediye seçimleri bittiğinde yaz günleri kapıya dayanmış idi. Yeni Belediye yönetimi Turizm arifesinde ve sezonda fazla bir şey yapamazdı. Yapımı süren Beldibi yolları, şikâyetler olsa da etmektedir.

Özellikle ağaç kesimi ve geliş -gidiş taraflı yolun aynı zamanda planlanmış olmasının getirdiği rahatsızlıklar dile getirilmektedir.

Bence işin sonu beklenmelidir. İlk görüntü ve intibalar, sıkıcı ve yanıltıcı olabilir. Önemli olan sonuçtur, Beldibi yaşayanlarının huzur ve mutluluğudur. Yeni yönetimin hemen hemen ilk icraatlarından biridir.

Temizlik ve hayvan barınağı hususlarında da belli şikâyetler de dile getirilmektedir.

Temizlik ve hayvan barınağı, konularının halli belli ki zaman istemektedir. Keza derelerin temizliği Büyük Şehir Belediyesine ait olsa da kokuyu ve sivrisinek ilaçlanmasındaki aksaklık sıkıntılarını, Marmaris yaşayanları çekmektedir.

Şimdilik bu eleştiriler haklı görünse de, yeni belediye yönetimine, uygulayacakları plan ve programları için destek verip, zaman tanımak gerekmektedir.


İzlenme: 123
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR