SESSİZLİK

Gökten Ulugergerli

Gökten Ulugergerli

E-Posta : gokten_ulugergerli@hotmail.com


Yerel secim öncesi tarif edilemez bir sessizlik var.

Mecbur kalmadıkça Marmaris belediye başkanlığına aday adayı olanlar mecbur kalmadıkça konuşmuyorlar. Daha doğrusu konuşmamayı tercih ediyorlar bence.

AKP temayül yoklamasını yaptı, ama kapılar kapalı suskunluk hâkim. Kamuoyuna bir sızıntı yok yok ama tahminler var, Serkan Yazıcı, Şükrü AYYILDIZ, Osman ÜLGEN gibi. Kim bilir bence tahminlere bir de sürpriz bir aday eklemek gerekir diye düşünüyorum. 

MHP dersen onlardan da çıt yok. Sanki merkezden bir talimat bekler gibiler. Tahmin derseniz bence MHP yönetiminden biri aday olabilir diye düşünenlerdenim.

İYİ Parti bence beklemede. Marmaris CHP adayının belli olmasını bekler gibi bir halleri var. Marmaris CHP adaylığı belli olursa belki İlçede, adaylık noktasında dalgalanmalar yaşanır düşüncesi, ihtimali yüksek gibi duruyor. Böyle bir ihtimalin gerçekleşmesi halinde neler olur şimdiden kestirmekte zor hani.

Marmaris Belediye Başkanlığı adaylığı noktasında düğümünün bağlı olduğu CHP kanadında ise durumların biraz gergin olduğunu düşünenlerdenim.

CHP’de Belediye Başkanlığı için malum şu anda dört aday mevcut.

Ali ACAR, Acar ÜNLÜ, Mehmet BAYSAL ve Mehmet OKTAY.

Çok değerli dört aday adayının yarıştığı CHP kanadında iki aday adayının bir adım önde olduğu konuşulanlar arasında.

Bu yerel seçimlerinde de, Marmaris’te Belediye Başkanlığı yarışında CHP’nin önde olduğu çoğunluk düşüncesi.

Evet, genel kanaatte, CHP’den hangi aday adayının adı Genel merkez tarafından okunursa, o kişinin belediye başkanı olacağı yönündedir.

Ancak bu kez farklı bir atmosferin olabileceğini düşünenlerdenim ve CHP Genel Merkezinin kimi işaret edeceğinin önemli olduğunu, seçim atmosferinin de bu durumla bağlantılı geçeceğini tahmin etmekteyim.

Netice itibariyle bu bir hizmet yarışıdır ki hizmetlerinde en önde gelenlerindendir.

Bakalım bu sessizlik nasıl delinecek.   


İzlenme: 284
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR