SEÇİM MÜCADELESİNDE ANİ MENEVRA

Gökten Ulugergerli

Gökten Ulugergerli

E-Posta : gokten_ulugergerli@hotmail.com


Ne oldu ne bitti birden bire seçim propagandalarında aniden değişiklikler yapıldı. CHP aynı kulvar üzerinden seçim propagandalarını sürdürüyor. Şimdilik bu programlarda bir değişiklik beklenmiyor.

AKP ye gelince, seçim propagandalarında kim, neyi, niçin, neden değiştirdi bilen yok ancak son dakika haberi ile gündeme bomba gibi düştü.  Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan yapacağı bütün mitingleri iptal etti. Nedeni bir muamma.

İkinci konu ise bu güne dek olmayan bir birlikte beraber bir televizyon tartışmasına çıkma nihayet gerçekleşiyor, kısmetse gerçekleşecek.

Üçüncü konu ise Cumhur ittifakının MHP kanadı başta Genel Başkanı olmak üzere bu televizyon tartışma programını veto etmeleriydi. He ne kadar MHP Genel Başkanı bireysel olarak düşüncesini beyan etse de Genel Başkanın bu tutumu, tüm parti üyelerine tesir edeceği kuskusuzdur.

Cumhurbaşkanımız tarafından neden böyle bir karar alındı sorusunun cevabını ararken ilk akla gelen elbette bir algı operasyonu yaratıp yaratmayacağı oldu.

Bu tutum ve davranış bir algı yaratır mı elbette yaratabilir. Baba sözünü dinlemeyen evlatlarına, “bundan sonra ne yaparsanız yapın diyerek kapıyı vurup çıktı mı, elbette çoluk çocuk peşinden gider ve de biz yaptık sen yapma diye yakarışta bulunmazlar mı?”

Ya da “bu seferlik bizleri af et bir daha senin lafından çıkmaz ve ne istersen yaparız mı derler.”

Son ihtimal de” baba bizi bıraktı gitti biz de kendi başımızın çaresine bakalım mı” derler.

Ne derler bilinmez ama düşünülen o ki müspet bir algı yaratabilir.

Ya iki adayın aniden ortaya çıkan televizyon tartışma programına ne dersiniz?

Bu güne kadar böyle bir seçim etkinliğin yapılmaması veya yaptırılmamasını anlamak mümkün değil derim.

Ya MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bu televizyona programını veto etmesine ne dersiniz?

Ne deriz ne diyebiliriz ki, ya göz ardı eder ya da saygı duyarız. Her halükarda kafalarımızda soru işaretlerinin de oluşmasına mani olmayız.

Seçim karesinin dört usta oyuncusu da birbirlerine rest çektiler, ortada İstanbul var. Bu restin neticesi kime yarar derseniz, kimin eli ne kadar kuvvetli olursa olsun masadan kalkarken TÜRKİYE kazansın yeter deriz.


İzlenme: 349
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR