MUHARREM İNCE, “SANDIK YOKSA”

Gökten Ulugergerli

Gökten Ulugergerli

E-Posta : gokten_ulugergerli@hotmail.com


“Sandık yoksa adaylık teklif edilse bile kabul etmem” kime ait bu sözler derseniz bildiğiniz gibi CHP Cumhurbaşkanı eski adayı, Muharrem İnce’ ye.

Teklif nedir diye sorarsanız yine bildiğiniz gibi, İstanbul Belediye Başkanlığı makamı.

Peki, Muharrem İnce, başta İstanbul'un 39 ilçesine 39 sandığı konuldu, 259 bin üye oy kullandı, İzmir'de, Adana'da Ankara'da Mersin'de Bursa'da da kullandılar, sizin İstanbul Belediye Başkanlığına, adaylığınızın kendinizce kabul edilecek oy sayısı kaçtır?

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı verilerine göre, 22 Şubat 2018 itibariyle CHP’nin üye sayısı 1 milyon 217 bin 640.

Varsayalım ki konulan 6-7 sandıktan iki oy fazlasıyla, Muharrem İnce çıktı, bu oran sizin adaylığı kabul etmeniz için yeterli olacak mı?

*

Sayın Muharrem İNCE, Türkiye’de 2014 yerel seçimlerine göre 31 adet büyük şehir var. Sizin için kaç büyükşehre sandık koyulmalıdır ki Başkanlık teklifini geri çevirmeyip kabul edeceksiniz?

Neden bu soruları soruyorum derseniz, Muharrem İnce büyükşehirlere sandık koyulması nedeninin göstergesi olarak, CHP örgütünün kendisini, belediye başkanlığı noktasında, kabullenilme yani sahip çıkılma oranını görmek istiyor.

Bu büyükşehirlerde kurulacak sandık neticelerinin, kendisine sahip çıkacak kitleyi göstermesi acısından önemli olduğunu ifade ediyor.

İyi hoşta 31 büyük şehrin 7 - 8 tanesi, oy çokluğu ile size sahip çıktı diyelim, kalan büyük şehir CHP örgüt üyelerinin düşüncelerini nasıl okuyacak veya yorumlayacaksınız?

Partisini sahiplenmiş, siyaseti aynı parti içinde yapmayı içine sindirmiş bir partili, kendisine, parti adına verilecek veya verilmiş bir görevi asla reddetmemeli gereğini yapmalıdır. Tabii ki önemli bir ayrıntıyı da göz ardı etmemek lazım adaylığın kabul edilip edilmesi elbette kişinin hür iradesine bağlıdır. CHP de de bu anlayışa sahip öncü partilerdendir.

Peki, netice itibariyle, Muharrem İNCE’  in bu sandık koyulma şartının başka bir ifadesi var mıdır?

Kendisi bilir. Bir de?


İzlenme: 182
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR