MARMARİS’TE RALLİ BODRUM’DA GOLF

Gökten Ulugergerli

Gökten Ulugergerli

E-Posta : gokten_ulugergerli@hotmail.com


Bu iki güzide spor dalı zıt zeminleri sevse de, bulundukları yöreye getirdikleri zenginlik ve fayda mukayese kabul etmeyecek cinstendir.

Biri yeşil zeminin hastasıdır, diğeri tozlu topraklı, yar ve dar bozuk zeminin hastasıdır.

Ancak her iki spor dalının olmazsa olmazı, korkunç doğa güzellikleri ve de sıcak insan sevgisi ile iç içe olmasıdır.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Serkan Yazıcı’nın, açıklamaları Marmaris ve Marmaris geleceği için konunun ne kadar önemli olduğunu gözler önüne seriyor.

Sn. Yazıcı, WRC Marmaris Rallisi için Ülkemizin gerçekleştirdiği en prestijli proje olduğunu, ekip olarak 2000 kişinin geleceğini ve 135 ülkede canlı yayınlanacağını vurguladı. Kaldı ki bu Dünya Ralli Şampiyona sının 3 milyon 700 bin de seyircisi varmış.

Marmaris’ e düşünülemeyecek bir fırsat doğdu, bu fırsatı iyi değerlendirdiğimizi ve de bundan böyle daha da iyi değerlendireceğimize kuşkum yoktur.

Marmaris’ teki, Tabiat güzellikleri Tanrının bir lütfudur, bu harikalar diyarını, gelecek kuşaklara aktarmak biz Marmaris yaşayanlarının öncelikli görevidir. 

Marmaris yaşayanları, konuklarını sever ve de ev halkı gibi sıcak sevgi gösterir. Biz bu ve buna benzer organizasyonlara ev sahipliği yapmanın onur ve gururunu taşırız ve yaşarız.

Marmaris zaten dünyanın incisi incisi ama önemli olan dünyadaki yerini de üst daha üst sıralara taşımasıdır.

Marmaris yaşayanları, 13-16 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek bu güzide Dünya Ralli Şampiyonasına, Marmaris’e yakışır bir şekilde ev sahipliği yapacaklarını, bu vesile ile Marmaris adının da altın harflerle dünya ralli spor literatürüne yazdıracaklarından da kimsenin kuşku duymamalıdır.   


İzlenme: 271
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR