KEMAL KILIÇDAROĞLU

Gökten Ulugergerli

Gökten Ulugergerli

E-Posta : gokten_ulugergerli@hotmail.com


Bu günden belli ki Sayın Kılıçdaroğlu, yerel seçim sonrası CHP genel Başkanlığından ayrılacak.

Ayrılmaması içinde hiçbir sebep yok.

Kimine göre başarılı kimine göre başarısız bir Genel Başkanlık suresi geçiren Sayın Kılıçdaroğlu’nun, CHP genel Başkanlığından ayrılması ile yerine kimin geleceği konuşulmaktadır.

Büyük bir ihtimalle Muharrem İnce’nin CHP Genel Başkanlık koltuğuna oturacağına kesin gözüyle bakılmasına karşı bir sürprizle de karşılaşabileceği konuşulmaktadır.

Muharrem İnce’nin, İstanbul Belediye Başkan adaylığı şimdilik ikinci planda gibi duruyor. Neden derseniz ne sandık ortaya konuldu, ne de gel bizim başkan adayımız ol denildi.

Muharrem İnce, haftalar önce bazı büyük şehirlerde adaylığı için sandık koyulmaz ise sadece sözle aday gösterilmesini kabul etmeyeceğini kesenlikle ortaya koymuş idi.

Şart yerine halen gelmedi belki de getirilmedi.

Belli ki Sayın İNCE, öncelikle sandıklar koyulması halinde teşkilat içindeki kendi ağırlığını tespit ettirmek istiyordu. Yani İstanbul belediye başkanlığını kaybetmesi halinde döneceği makamın Genel Başkanlık koltuğu olmasının tescilini istiyordu.

Olur mu, neden olmasın. Ancak parti teşkilatlarında şartlara bağlı tercihlerin yerinin olamayacağını düşünenlerdenim, olmamalı da.

Parti tüzel kişiliği, partili kişiliğin üstündedir, öyle olmalıdır. Yoksa o parti akortsuz senfoni orkestrasına döner.

Muharrem İnce, Parti Genel Başkanlığına yakışır bir şahsiyet olduğu belirtilmektedir. Bence ben buraya başkanlık koltuğuna oturacağım denmesi veya bunu ihsas etmesi yerine, teşkilatın o koltuğu buyur etmesi daha etik olacaktır. Ki büyük bir ihtimalle de öyle olacaktır.


İzlenme: 128
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR