GÖKTEN ULUGERGERLİ KİMDİR?

Gökten Ulugergerli

Gökten Ulugergerli

E-Posta : gokten_ulugergerli@hotmail.com


İnsanlar kendisini tanıtma ihtiyacını ne zaman ve koşullarda hisseder bilmiyorum ama nedense bu günde kendimi tanıtmaya çalışacağım siz okurlarıma.

Evet, çalışma hayatına, o zamanki ismi Denizcilik Bankası T.A.O. olan tarihi kurumda işe başladım. O tarihlerde kuruluş, 20.000 civarı çalışanı, Denizyolları ve Şehir Hatları İşletmeleri, Tersaneleri, Bankacılık Şubeleri, Meslek Okulu, Yalova Termal Kaplıca Tesisleri, Liman Lokantası gibi üniteleri bünyesinde barındıran çok büyük bir kurumdu. Bu kurumdan bahsetmemin sebebi Türkiye’nin, gemileriyle yurt dışında bayrağımızı dalgalandıran, ticari arenalarda söz sahibi olan, ancak 2000 li yıllarda sonra izleri kalsa da tarihten silinen bir kurum olmasıydı. Ben bu kurumda müfettiş olarak yıllarca çalıştıktan sonra, kurumun bölünmesine müteakip Denizcilik Bankasına geçtim Teftiş kurulu başkanlığı, başkan yardımcılığı,

Etüt Plan ve Organizasyon, haberleşme ve benzeri seksiyonlarında üst düzey yönetici olarak görev yaptım. Birçok illerde yaptığım müdürlük görevimi, Marmaris’te noktaladım. ,Birçok vakıf ve derneklerde başkan ve başkan yardımcılığı yaptım. İngiliz Kültür Derneğinde iki yıllık dil eğitimi almış Başbakanlık Personel Dairesi, Ulaştırma Bakanlığı ve diğer resmi ve özel kuruluşlarca düzenlenen, seminer organizasyonlar ile ekonomi, finans, bilişim alanlarında yapılan eğitimlere katıldım.

İstanbul Sultanahmet İktisadi ve Ticari İlimler Akademisini mezunu olup, serbest muhasebeci ve Mali Müşavirlik belgesi sahibi olup AKP partisince düzenlenmiş hızlandırılmış siyaset Akademisini bitirdim.

Ayrıca Muğla Üniversitesine bağlı, Marmaris Sağlık Hizmetleri Yüksek Okulunda, öğretim elemanlığı, Kenan Evren Kolejinde Genel koordinatörlük görevlerini yaptım, ADALET PARİSİ İstanbul/Beşiktaş ilçesi gençlik kollarında bilahare de Genç Parti Marmaris İlçe Başkanlığı görevinde de bulundum.

1962-63 yıllarında matbaa ile tanıştım, ‘Kırıntı’ isimli köşe yazılarıma başladım. Öğretmen olan, yazar ve şair rahmetli babam, Mehmet ULUGERGERLİ’ in teşvikiyle başladığım yazılarıma kısa bir süre sonra derslerimi aksatıyorum diye yine rahmetli babamın isteği doğrultusunda bıraktım.

Yaklaşık yirmi yıldır şiir ve makale yazıyorum. Marmaris’e ilk köşe yazılarımı GÜNDEM Gazetesinde yazmaya başladım, bilahare, ÇAĞDAŞ MARMARİS Gazetesi ki sarı basın kartını da burada aldım, sonrasında MANŞET Gazetesi olmak üzere Marmaris’te yayın yapan, YENİ SAYFA, YANKI, gazeteleri ve İÇMELER POSTASI’ da zaman zaman, ayrıca İstanbul SARIYER MARTI gazetesinde haber ve köşe yazıları yazdım. Halen MANŞET gazetesinde haber ve yazılarıma devam etmekteyim.

SANA BİR BAŞKA AŞIĞIM MARMARİS ve RENKSİZ MEVSİMLER olmak üzere iki şiir kitabim mevcuttur.

Evli olup, Füsun, Türda ve Reha isimli üç evladım bulunmaktadır.

Dedim ya bence de, toplumun nabzını tutanlar ve topluma görüş ve yorumlarıyla bir şeyler vermek isteyenler, toplumun gözü kulağı olanlar, edebiyatın her dalıyla uğraşanlar şiirleriyle yaşam sazının tellerine dokunmak isteyenlerin, bibliyografyasının da, vatandaş tarafından bilinmesi haklarını olduğunu düşünenlerdenim.  


İzlenme: 266
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR