DURDUĞU YERİ BİLEN ADAM

Gökten Ulugergerli

Gökten Ulugergerli

E-Posta : gokten_ulugergerli@hotmail.com


Bodrum ve Bodrum yaşayanlarının ailesinde sanki birisi, yeni bir ufuk, milliyetçi ve ilerici, çağdaş ve de azimli, durduğu yeri bilen bir insan, belediye başkanlığını bayrağını göndere çekmek üzere.

Ahmet Aras, çocukluğundan değil yüzyıllardır o topraklara ayak sürmüş, soluk almış bir sülalenin günümüzdeki ışığı. Işığı diyorum zira dün alacakaranlıktaki, bugünün ise şifa gibi doğasıyla, parlayan güneşi ile dünyaya ün salmış Bodrum’un, tüm sorunlarını, hangi taşın hangi koya ait olduğunu bilebilen ender bir kişilik.

Turizmde milliyetçi olmasına rağmen dünya görüşüne sahip.

Bodrum’un karakteristik özelliğinin bozulmadan büyümesine, kültürlerinin yaşatılmasına, Bodrum folklorunun mahkûm edilen düğün salonlarından kurtarılmasına canı yürekten inanan bir insan.

Tam bir spor adamı.

Sadece futbol değil, denizde, havada, karada başta engelliler olmak üzere yapılabilecek tüm spor dallarında Bodrum’u, Guinness rekorlar kitabının her sayfasına yazdırmak azminde.

Doğru proje ile her istenen hizmetin, her mahalleye verileceği düşüncesinde olan Ahmet ARAS, pop up müziği dışında, ekonomik getirinin Bodrumun her köşesinde paylaşılmasından yana.

Her bütçeye göre tatil imkânı sunan ve genelleme yapılarak Bodrum’da, ‘aşırı pahalı imajı algısının’ yaratılmamasını isteyen Sn. Aras, göç konusunda Bodrum’un, aşırı bir hoşgörüye sahip olduğu, kavgaların bile sözle olduğunu, kimsenin kimseyi kendi ifadesiyle ‘aramıza koyun girdi’ diye öldürmediklerini, bilen ve düşünenlerden.

*

Doğa kemirgeni konut projelerinin tavan yaptığı Bodrum’da turizm ne yazık ki yüksek gelirliler ile yabancı turistler arasına sıkışmış kalmış haldedir.

Hâlihazırda bodrum ne yazık ki ranta karış karış kurban verilmektedir.

Bodrum, acilen silkinmeli ve de acilen bu rant furyasını durdurmalıdır. Bodrum, bu temel sıkıntıdan kurtarılmalıdır. 

Çağdaş öngörüleri ve düşünceleriyle, Bodrum’a hizmet için kollarını sıvayan Ahmet Aras, Bodrum yaşayanları için  ‘ önce belediyeyi küçülteceğiz, sonra eski Bodrum’u geri getireceğiz’ sloganıyla, tam zaman ve yerinde başkanlık bayrağı için mücadele kararı vermiştir.

*

Millî egemenlik esası üzerinde idare edilen medeni devletlerde, kabul edilmiş ve fiilen geçerli bulunan esas; milletin genel isteklerini en çok temsil eden ve bu isteklerin bağlı olduğu menfaat ve gerekleri, en yüksek kudretle ve selâhiyetle yapabilecek siyasî grubun, devlet işlerinin idaresini üzerine alması ve bu mesuliyeti en yüksek liderinin omuzuna bırakması prensibinden ibarettir.

1927 MUSTAFA KEMAL ATATÜRK


İzlenme: 209
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR