DUDAKLARDA BAL PARMAKLARDA KURŞUN

Gökten Ulugergerli

Gökten Ulugergerli

E-Posta : gokten_ulugergerli@hotmail.com


ABD Savunma Bakanı Jim Mattis, buyuruyorlar ki, terör örgütü DEAŞ Suriye de yeniden yapılanıyor onun için DEAŞ’a karşı yürütülen mücadeleyi hedef alalım.

Helal olsun ne güzel söylemiş! Hala da anlamamış, Türkiye laf üretmeyin icraatınızı görmek istiyoruz diyor, Amerika kovboyları hala lafı dolandırıp, kem küm ediyor.

Türkiye eski Türkiye değil artık conilerin bunu anlaması ve ona göre hareket etmesi gerekir. Biz, size müttefik demişiz bağrımıza başmışız siz hala daha bizleri oyalamaya laf üretmeye, bizlere hala daha eski gözle bakmaya devam ediyorsunuz.

Yatan dev uyandı, gözümüz önümüzü değil dünyanın öte köşesinin köşelerini de görür hale geldi farkında değil misiniz? Bundan sonra lafa karnımız tok ya bizimle müttefiklik kurallarını uygular ya da eksik akıl ne diyorsa onu yaparsınız.

İyi niyetli olmadığınızı düşünüyorum neden derseniz hala aradan aylar geçmesine rağmen Büyükelçi atamasını yapmadınız. Dostlar, dost kuvvetler, birlik ve beraberlik ister laf değil.

Diğer taraftan, ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson;

 ''ABD, Türkiye ile aynı yönde çalışmaya devam etmenin yolunu bulmalı. Türkiye'ye tehditlerin azaltılması için işbirliğini konuşmalıyız'' buyurmuşlar ve de Türkiye ve ABD ilişkilerinin önemine vurgu yapmış.

Geç bunları geç, dostluğa, ilişkilere ve işbirliğine bakmak istiyorsanız evvela kendinize bakacaksınız.

Dost dostuyla düşmana karşı mücadele eder. Siz ne yapıyorsunuz, Türkiye’nin düşmanına silah ve cephane veriyorsunuz. Bu ne bicim işbirliği ne bicim dostluk ne bicim müttefikliktir.

***

Bir Amerikalı ile Japon safari ‘ye çıkmışlar. Her ikisi de son teknolojik silahları da birbirlerine nazire yapmak için yanlarına almışlar. Derken uzakta bir aslan görünmüş. Amerikalı lazer tüfeğini doğrultmuş ve aslana ateş etmiş. Ama karavana. Hemen Japon uydudan yönlendirmeli tüfeğini doğrultup ateş etmiş. Fakat o da karavana. Aslan bizimkileri fark edince, üzerlerine doğru gelmeye başlamış. Amerikalı bir yudum viski içip acı sonu beklemeye başlamış. Japon hemen botlarını çıkarıp spor ayakkabılarını giymeye başlamış. Amerikalı sormuş:

- Ne o, aslandan hızlı mı koşacaksın?

- Yoo, senden hızlı koşsam yeter…


İzlenme: 371
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR