ANODOLU MEDYA VE ALİ ACAR

Gökten Ulugergerli

Gökten Ulugergerli

E-Posta : gokten_ulugergerli@hotmail.com

Marmaris’te yapılan, Anadolu Medya Buluşması ve Yerel Medya Çalıştayı, basın hayatında da bir ilk olması nedeniyle geleceğe ufuk açan bir organizasyon olarak tarihi sayfalara imzasını attı.

Başta Ali Acar olmak üzere bu muhteşem organizasyona imza atan her eli tebrik etmek, her Marmaris yaşayanının boynunun borcu olmalıdır.

Neden diyeceksiniz, Anadolu Medya buluşması noktasında memleketimizin her köşesinde Marmaris olgusu yaratılmıştır.

Anadolu’da görev yapan 400 yakın gazeteci bu tarihi buluşmayı kendi okurlarıyla paylaşmıştır. Bu da bir taraftan Marmaris tanıtımı, bir taraftan da medya ve medya çalışanlarının sorunlarının gündeme taşınmasına vesile olmuştur.

Bir ülkenin olmazsa olmazlarından olan ve bana göre hala 4 güç olan basının bir parçası olan yerel basının sorun ve çözümleri, her zaman masaya yatırılmalıdır.

İşte bu noktada Marmaris belediyesince bu güne kadar hiç yapılmamış olan, Anadolu Medya Buluşması organizasyonunu gerçekleştirmiştir.  “Yerel Medya Çalıştayı”ında da, tüm sorunlar tespit edilmiş ve yapılan öneriler kayıt altına alınmıştır. Bu kayıtlar kitap haline getirileceği ifade edilmiştir.

Anadolu Medya Buluşmasının, 60’ a yakın il ve ilçelerimizden gelen, Marmaris’in gelişmişliği ve şehircilik anlayışı, doğa- insan birlikteliği, yönleri başta olmak üzere, katılımcı gazeteciler ile sohbet ettim.

Hangi gazeteci ile konuyla ilgili görüştüğümde, sanki ağız birliği etmiş gibi, ne kadar şanslısınız dediler.

Çeşitli yörelerden gelen basın mensupları, dünya harikası turizm kentimizi karadan denizden, gezmişler, diğer ilçelerimizde de ağırlanmışlar, cadde ve mahalle yollarında yürümüşler ve sonrasında bu kanaate varmışlardır.

Akmayan çeşmeler su kesintileri, yanmayan cadde ve sokak lambaları, kurumuş bitkiler,  dere tepe gibi ana caddeler, tozlu topraklı mahalle yollarına rastlamadıklarını anlatmışlardır.

Elbette Tanrı her güzellik ve ihtişamı her yöreye eşit olarak dağıtmamış ama her dağa göre kar vermiştir.

Bu organizasyonun önemli hususlarından biride, Marmaris farkındalığını yaratmak olmuştur.

 Bu konuda yüzde yüz başarı sağlanmıştır.

Ali Acar, liderliğini yaptığı bu organizasyonla sadece belediye hizmetleri yönüyle Marmaris’in nereden nereye getirdikleri göstermemiş, Dünyada gittikçe yükselen bozulmuşluğun, tek ilacı olan birlik beraberlik duygusu ve birlikte çözüm aramanın olduğunu da bu vesile ile vurgulamıştır.


İzlenme: 265
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR