AKP VE CHP

Gökten Ulugergerli

Gökten Ulugergerli

E-Posta : gokten_ulugergerli@hotmail.com


Evet, yakın tarihte CHP kendi kurultayı nedeniyle secime gitmiş ve secimden de eski yönetime devam kararı çıkmıştır. Hayırlı uğurlu olsun. Hem partiye hem de ülkemize.

Başta Siyasi Partiler Kanunu olmak diğer yasa uygulamaları olarak hiç kimse CHP de parti içi demokrasi yoktur diyemeyeceğini düşünenlerdenim.

Hem demokrasi kurallarını işleteceksiniz hem de yönetime in aşağı diyeceksiniz. İki nimet bir arada yürümez. Ya demokrasi kurallarını işleteceksiniz ya da işletmeyeceksiniz. Mademki CHP demokrasi kararlarına bağlı o zaman sonuçları alkışlayacaksınız.

Bakın AKP’ye. Demokrasi kurallarını çalıştırıyor, hayır çalıştırmıyor diyebilir misiniz?

Tek farkı var bence. AKP her hangi bir olayda “kol kırılır yen içinde kalır” politikasını çok ama çok güzel işletiyor ve de uyguluyor. Yanlışı kendi içinde düzeltiyorlar.

Sezar’ın hakkını Sezar’a vermek gerek. İş yaparken laf üretmiyorlar.

Partilerin genel politikalarını beğenir beğenmezsiniz o ayrı bir konu. Seçimlerde gider vatandaşlık görevini yerine getirirsiniz.

Hangi parti olursa olsun o partiye oy verenler ve o çatı altında bulunanlar, partileri hakkında eleştiri veya suçlamalarda bulunurlarken, mensubu oldukları partinin menfaatlerine halel getirmeme gayreti ve düşüncesi içerinde olmaları gerekir diye düşünenlerdenim.

Her partinin ilk ve temel düşüncesi, tüm vazgeçilemez değerleriyle ülkemizdir, kuşkusuz bayrak, vatan ve halkımızdır.

Bu kutsal değerler her partinin ortak paydadır.


İzlenme: 383
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR