-bulgarlar-artik-ucarak-gelecek -aktif-marmaris-izmirde-tanitiliyor -turiste-dar-geliyoruz -ryanair-dublin-dalaman-seferlerine-basladi -slovaklar-10-yil-sonra-dalamanda -turizm-gelirleri-yuzde-313-artti----- -berlinden-dalamana-ilk-ucus-- turkiyenin-en-iyi--10-plajindan--2si-marmariste -muglaya-hayran-kaldilar 2018-umut-verici

YDA Dalaman Havalimanı Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç: “Eylül ve Ekim aylarında Bulgaristan’dan bölgemize uçuşlar başlayacak” dedi.

Turizm sektörünün kalbi, Travel Turkey İzmir Fuarı’nda atıyor. 38 ülke ve 48 ilden gelen bin 200’ü aşkın katılımcısıyla büyük bir buluşmaya ev sahipliği yapan fuarda Marmaris

Türkiye, turist sayısında koşarken, Muğla’daki mevcut yatak kapasitesinin talebi karşılayamaz hale geldiği belirtilerek, bölgeye yatırım çağrısında bulunuldu

Dünyanın farklı bölgelerine uçan Ryanair'in Dalaman-Dublin seferleri başladı.

Slovakya'nın en büyük tur operatörü Hydro Tour’un 10 yıl aradan sonra acente yetkilileri, gazete ve medya mensuplarını taşıyan ilk uçağı Dalaman'a indi.

Turizm geliri Ocak, Şubat ve Mart aylarından oluşan birinci çeyrekte 2017 yılının aynı aylarına göre yüzde 31,3 artarken, gelirin 4 milyar 425 milyon 237 bin dolar olduğu belirlendi.

TripAdvisor ödüllü Germania Havayolları, Berlin’den Dalaman’a ilk seferini gerçekleştirdi.

“Türkiye’nin en iyi 10 Plajı” listesinde Marmaris’ten İçmeler sahili ve Selimiye Mahallesi’ndeki Sığ Liman Koyu var..

Anadolu Jet’in 7 güne çıkan Dalaman-Ankara seferlerini ve planlanan bölgesel uçuşları desteklemek üzere Adana ve Gaziantep’ten Muğla’ya gelen acente temsilcileri düzenlenen çevre

Hollandalı ve yabancıların rağbet gösterdiği ve Türkiye’nin de büyük katılımcı sayısıyla yer aldığı Uluslararası Utrecht Turizm Fuarı başladı. Fuarda Marmarisli turizmciler de

-subat-ve-mart-satislari-hizlanirsa-toparlanma-yasayabiliriz

“ŞUBAT VE MART SATIŞLARI HIZLANIRSA TOPARLANMA YAŞAYABİLİRİZ”

Güney Ege Turistik ve Otelciler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bülbüloğlu Marmris TV’de katıldığı Gündem programında 2017 turizm sezonu ile ilgili öngörülerini paylaştı. Bülbüloğlu, şubat ve mart aylarındaki satışlar hızlanırsa toparlanma yaşayabilir dedi.

-almanyadan-egeli-turizmciye-iyi-haber

ALMANYA’DAN EGELİ TURİZMCİYE İYİ HABER

Alman tur operatörü FTI, Türkiye’nin popüler tatil bölgesine dönük kapasitesini geçtiğimiz yıla göre neredeyse ikiye katladığını açıkladı. Tur operatörü, Dalaman, İzmir ve Bodrum programına 21 otel daha ekledi.

-avrupali-turistin-2017-tercihi

“AVRUPALI TURİSTİN” 2017 TERCİHİ

Ocak ayı rezervasyon eğilimleri verilerine göre özellikle İngiltere ve Almanya'da öne çıkan destinasyonların; İspanya, Hırvatistan, Yunanistan, Bulgaristan ve Karadağ olduğu ortaya çıktı. Alman ve İngiliz tatilciler güvenlik endişesinin Türkiye'yi geri plana ittiği görüldü.

-unlu-turizm-firmasina-rekor-ceza

ÜNLÜ TURİZM FİRMASINA REKOR CEZA

TÜRSAB'ın başvurusu üzerine Rekabet Kurulunca, rekabeti ihlal ettiği iddiasıyla haklarında soruşturma yürütülen Booking.com B.V. ile Bookingdotcom Destek Hizmetleri Limited Şirketi hakkındaki karar çıktı. Rekabet Kurulu, Booking.com'a 2 milyon 543 bin 992,85 lira idari para cezası verilmesini kararlaştırdı. Bookingdotcom Destek Hizmetleri Limited Şirketine ise, idari para cezası vermedi.

turkiyede-tatil-yaparak-terore-karsi-cikabiliriz

TÜRKİYE'DE TATİL YAPARAK TERÖRE KARŞI ÇIKABİLİRİZ

İNGİLİZ YAZARDAN REİNA SALDIRISINA EN GÜZEL CEVAP: TÜRKİYE'DE TATİL YAPARAK TERÖRE KARŞI ÇIKABİLİRİZ Terörün belli coğrafyaların sorunu olmadığını, tüm dünyanın sorunu olduğunun bilincinde olmak gerek. Belli aralıklarla ya da aynı zamanda, kendini farklı coğrafyalarda gösteren terörle mücadele uluslar arası bir boyutta yürütülmelidir. Terör olaylarının yaşanmadığı ülkeler, terörün kendilerini adres olarak seçmeyeceği yanılgısına düşmemelidirler ve terörle mücadelede diğer ülkelerle işbirliği içinde olmalıdırlar. Terörün ancak bu yolla bertaraf edilebileceği unutulmamalıdır.

-dalaman-havalimani-kasim-ayinda-57-bin-65-yolcuya-hizmet-verildi

DALAMAN HAVALİMANI KASIM AYINDA 57 BİN 65 YOLCUYA HİZMET VERİLDİ

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan verilere göre 2016 Kasım ayında Dalaman Havalimanı’nda 57 bin 65 yolcuya hizmet verdi.

-getob-tan-umut-verici-acilama

GETOB ‘TAN UMUT VERİCİ AÇILAMA

07-09 Kasım tarihlerinde WTM Londra Turizm Fuarı’na katılan Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) İngiltere pazarının Marmaris için büyük önem taşıdığını belirtti.

-mugla-travel-turkey-izmirde-tanitiliyor

MUĞLA TRAVEL TURKEY İZMİR’DE TANITILIYOR

Muğla Valisi Amir Çiçek, beraberindeki heyetle 36 ülkeden binin üzerinde yerli ve yabancı katılımcının yer aldığı 8-11 Aralık 2016 tarihleri arasında İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda düzenlenen Travel Turkey İzmir Fuar’ına katıldı.

-2017de-ukrayna-ve-rusyadan--ciddi-artis-bekliyoruz

2017’DE UKRAYNA VE RUSYA’DAN CİDDİ ARTIŞ BEKLİYORUZ

YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç, 2017 turizm sezonunda Ukrayna ve Rusya pazarında artış beklediklerini ifade etti. Güvenç ; “Bu sene Ukrayna parlayan bir yıldız. Geçen yıla göre bu pazarda yüzde 100’ün üzerinde bir artış söz konusu. Rusya pazarında ise sezon sonu olmasına rağmen uçaklar dolu geliyor. Türkiye havayolu güvenliği açısından dünyanın en güvenli ülkeleri arasında yer alıyor” dedi.

-mein-schiff-3-gullerle-karsilandi

"MEİN SCHİFF 3" GÜLLERLE KARŞILANDI

Marmaris Limanı'na ilk kez Malta bayraklı 293 metrelik "Mein Schiff 3" adlı geminin yolcuları güllerle ve nazar boncuklarıyla karşılandı.

-gizli-cennet-turgut-selalesi

"GİZLİ CENNET" TURGUT ŞELALESİ

Marmaris'in Turgut Mahallesi'nde bulunan ve etrafını kaplayan dev çınar ile sığla ağaçları nedeniyle sürekli gölge, suyu ise soğuk olan şelale, Kurban bayramında serinlemek isteyen yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor.

-denizin-ustunde-uctular

"DENİZİN ÜSTÜNDE UÇTULAR"

Güney Ege'de su sporlarının en etkin şekilde yapıldığı turizm merkezlerinin başında gelen Marmaris'te adrenalin tutkunları, bayram tatillerinde "denizin üstünde uçtular".

-yunan-adalari-da-bayram-ediyor

YUNAN ADALARI DA 'BAYRAM' EDİYOR

Kurban Bayramı tatilinin uzun olması nedeniyle çok sayıda vatandaş tatilini Yunan adalarında geçirmek için limanlarda uzun kuyruklar oluşturdu.

-kurbanda-kizkumu-plajina-turist-akini

KURBAN'DA KIZKUMU PLAJI'NA TURİST AKINI

Adını bir efsaneden alan Kızkumu Plajı, Kurban bayramında Marmaris'e tatile gelen turistlerin en fazla ilgi gösterdiği yerlerin başında bulunuyor.

-vali-cicek-ic-turizm-dis-turizm-kadar-onemli

VALİ ÇİÇEK: "İÇ TURİZM DIŞ TURİZM KADAR ÖNEMLİ"

Ege illerinin kültürlerini Türkiye’ye tanıtmak, iller arasındaki birlik ve dayanışmayı sağlamak, bölgenin kültürel, turistik, sosyal ve ekonomik gelişimine katkı sağlamak amacıyla bu yıl Muğla’nın ev sahipliğinde 9’uncusu düzenlenecek olan “Ege İlleri Tanıtım Günleri “ fuarının organizasyonuna ilişkin işlemleri değerlendirmek amacıyla Muğla Valisi Amir Çiçek başkanlığında toplantı yapıldı.

-muze-ve-oren-yerlerine-ilgi-azaldi

MÜZE VE ÖREN YERLERİNE İLGİ AZALDI

Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerine göre, 2015 yılında ülkemizde bulunan müze ve ören yerlerini ziyaret edenlerin sayısında azalma olduğu belirlendi.

-plajlarda-hafta-sonu-yogunlugu

PLAJLARDA HAFTA SONU YOĞUNLUĞU

Marmaris’te hafta sonu sıcak havadan bunalan vatandaşlar plajlara ve piknik alanlarına akın etti.

-hayatlarinin-imzasi-icin-marmarisi-sectiler

HAYATLARININ İMZASI İÇİN MARMARİS'İ SEÇTİLER

İngiliz vatandaşı nikahlarını turizmin gözde merkezlerinden Marmaris'te yaptılar.

-turizmdeki-buyuk-kayip

TURİZM'DEKİ BÜYÜK KAYIP‏

CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, turizm sektörünün içinde bulunduğu olumsuz koşulları TBMM gündemine taşıdı.

-ayyildiz-tum-tatilcileri-marmarise-davet-etti

AYYILDIZ TÜM TATİLCİLERİ MARMARİS’E DAVET ETTİ

Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şükrü Ayyıldız, tüm tatilcileri Marmaris’e davet etti.