MANŞET
-muglaya-hayran-kaldilar 2018-umut-verici -ic-hatlara--21-dis-hatlara--6-fazla-yolcu-geldi marmaris-bir-cennet --kardes-ziyareti -mayista-en-cok-yolcu-dalaman-havalimanindan-yararlandi -tpgden-vinnitsaya-charter-ucus -turizm-her-yonuyle-surdurulebilir-olmali tatil-kuyrugu -belen-kahvesine-ziyaretci-akini

Anadolu Jet’in 7 güne çıkan Dalaman-Ankara seferlerini ve planlanan bölgesel uçuşları desteklemek üzere Adana ve Gaziantep’ten Muğla’ya gelen acente temsilcileri düzenlenen çevre

Hollandalı ve yabancıların rağbet gösterdiği ve Türkiye’nin de büyük katılımcı sayısıyla yer aldığı Uluslararası Utrecht Turizm Fuarı başladı. Fuarda Marmarisli turizmciler de

DHMİ Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan 2017 yılı Haziran Ayı Havalimanı İstatistiklerine göre; Haziran ayında Muğla Milas-Bodrum Havalimanı’nda iç hat yolcu trafiği bir

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha: Yeryüzünde bir cennet olsaydı bu kesinlikle Marmaris olurdu.

Ukrayna’nın Türkiye Büyükelçisi Andrii Sybiha, bölgede yaşayan vatandaşları ve işadamlarıyla görüşmek için geldiği Marmaris’te Belediye Başkanı Ali Acar’ı ziyaret etti.

Ukrayna’nın Vinnitsa şehrinden 94 yolcu ile Dalaman Havalimanı’na ilk kafile iniş yaptı.

Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB), turizmin her yönüyle sürdürülebilir olması için Marmaris İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileriyle

Hafta sonu tatilinin Bayramı tatiliyle birleşmesini fırsat bilip, sabahın erken saatlerinde yola çıkan tatilciler, gittikleri kıyı kentlerinde trafik yoğunluğuna sebep oldu. Muğla'nın

Yaz sezonunun açılmasıyla birlikte Muğla'ya bağlı Çaybükü köyünde bulunan ve meşhur "Ormancı" türküsüne konu olan "Belen Kahvesi"ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Marmaris

-2017de-ukrayna-ve-rusyadan--ciddi-artis-bekliyoruz

2017’DE UKRAYNA VE RUSYA’DAN CİDDİ ARTIŞ BEKLİYORUZ

YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç, 2017 turizm sezonunda Ukrayna ve Rusya pazarında artış beklediklerini ifade etti. Güvenç ; “Bu sene Ukrayna parlayan bir yıldız. Geçen yıla göre bu pazarda yüzde 100’ün üzerinde bir artış söz konusu. Rusya pazarında ise sezon sonu olmasına rağmen uçaklar dolu geliyor. Türkiye havayolu güvenliği açısından dünyanın en güvenli ülkeleri arasında yer alıyor” dedi.

-mein-schiff-3-gullerle-karsilandi

"MEİN SCHİFF 3" GÜLLERLE KARŞILANDI

Marmaris Limanı'na ilk kez Malta bayraklı 293 metrelik "Mein Schiff 3" adlı geminin yolcuları güllerle ve nazar boncuklarıyla karşılandı.

-gizli-cennet-turgut-selalesi

"GİZLİ CENNET" TURGUT ŞELALESİ

Marmaris'in Turgut Mahallesi'nde bulunan ve etrafını kaplayan dev çınar ile sığla ağaçları nedeniyle sürekli gölge, suyu ise soğuk olan şelale, Kurban bayramında serinlemek isteyen yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor.

-denizin-ustunde-uctular

"DENİZİN ÜSTÜNDE UÇTULAR"

Güney Ege'de su sporlarının en etkin şekilde yapıldığı turizm merkezlerinin başında gelen Marmaris'te adrenalin tutkunları, bayram tatillerinde "denizin üstünde uçtular".

-yunan-adalari-da-bayram-ediyor

YUNAN ADALARI DA 'BAYRAM' EDİYOR

Kurban Bayramı tatilinin uzun olması nedeniyle çok sayıda vatandaş tatilini Yunan adalarında geçirmek için limanlarda uzun kuyruklar oluşturdu.

-kurbanda-kizkumu-plajina-turist-akini

KURBAN'DA KIZKUMU PLAJI'NA TURİST AKINI

Adını bir efsaneden alan Kızkumu Plajı, Kurban bayramında Marmaris'e tatile gelen turistlerin en fazla ilgi gösterdiği yerlerin başında bulunuyor.

-vali-cicek-ic-turizm-dis-turizm-kadar-onemli

VALİ ÇİÇEK: "İÇ TURİZM DIŞ TURİZM KADAR ÖNEMLİ"

Ege illerinin kültürlerini Türkiye’ye tanıtmak, iller arasındaki birlik ve dayanışmayı sağlamak, bölgenin kültürel, turistik, sosyal ve ekonomik gelişimine katkı sağlamak amacıyla bu yıl Muğla’nın ev sahipliğinde 9’uncusu düzenlenecek olan “Ege İlleri Tanıtım Günleri “ fuarının organizasyonuna ilişkin işlemleri değerlendirmek amacıyla Muğla Valisi Amir Çiçek başkanlığında toplantı yapıldı.

-muze-ve-oren-yerlerine-ilgi-azaldi

MÜZE VE ÖREN YERLERİNE İLGİ AZALDI

Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerine göre, 2015 yılında ülkemizde bulunan müze ve ören yerlerini ziyaret edenlerin sayısında azalma olduğu belirlendi.

-plajlarda-hafta-sonu-yogunlugu

PLAJLARDA HAFTA SONU YOĞUNLUĞU

Marmaris’te hafta sonu sıcak havadan bunalan vatandaşlar plajlara ve piknik alanlarına akın etti.

-hayatlarinin-imzasi-icin-marmarisi-sectiler

HAYATLARININ İMZASI İÇİN MARMARİS'İ SEÇTİLER

İngiliz vatandaşı nikahlarını turizmin gözde merkezlerinden Marmaris'te yaptılar.

-turizmdeki-buyuk-kayip

TURİZM'DEKİ BÜYÜK KAYIP‏

CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, turizm sektörünün içinde bulunduğu olumsuz koşulları TBMM gündemine taşıdı.

-ayyildiz-tum-tatilcileri-marmarise-davet-etti

AYYILDIZ TÜM TATİLCİLERİ MARMARİS’E DAVET ETTİ

Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şükrü Ayyıldız, tüm tatilcileri Marmaris’e davet etti.

-arap-turistlere-ozel-konser

ARAP TURİSTLERE ÖZEL KONSER

Lübnanlı sanatçı Wael Jassar, Marmaris'te arap turistlere özel konser verdi.

-gunde-2-bin-kisi-ziyaret-ediyor-suyu-dusu-tuvaleti-yok

GÜNDE 2 BİN KİŞİ ZİYARET EDİYOR, SUYU, DUŞU, TUVALETİ YOK

Adını bir efsaneden alan "Kızkumu Plajı", turizm sezonunda Marmaris'e tatile gelen turistlerin en fazla ilgi gösterdiği yerlerin başında bulunuyor.

-yat-turizmi-hareketlendi

YAT TURİZMİ HAREKETLENDİ

Havaların ısınması ve turizm sezonunun hareketli günlerinin başlaması ile mavi turun merkezlerinden Marmaris'te yat turizminde hareketlilik yaşanıyor.

-yuzen-butik-otellerde-tatil-yogunlugu

'Yüzen butik oteller'de tatil yoğunluğu

Güney Ege'de "yüzen butik oteller" olarak adlandırılan ahşap guletlerle gerçekleştirilen mavi turlarda, Ramazan Bayramı tatili nedeniyle yoğunluk yaşandı.

-turk-ve-alman-turizmciler-dalamanda-bulusacak

TÜRK VE ALMAN TURİZMCİLER DALAMAN’DA BULUŞACAK

YDA Dalaman Havalimanın öncülüğünde, Turizm Bakanlığının desteği ile Almanya’nın For You Travel tur operatörü ile işbirliği içinde Almanya’nın en önemli turizm sektörü dergilerinden biri olan Touristik Aktuell ile Workshop etkinliği gerçekleştirilecek.

-ceyrek-asirdir-marmarise-geliyorlar

Çeyrek asırdır Marmaris'e geliyorlar

Türkiye'nin gözde turizm merkezi Marmaris'e çeyrek asırdır, her yıl iki kez tatile gelen turistler otelcilerinde ana müşterisi ve ayrıcalıklı müşterisi oluyor.

-korsanlar-tura-cikti

"Korsanlar" tura çıktı

Mavi turların ve turizmin gözdesi Marmaris'e geçen yıl günlük turlar için getirilen korsan gemileri havaların ısınmasıyla birlikte ilk turlarına başladı.

-ic-hatlarda-19-artis

İÇ HATLARDA %19 ARTIŞ

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ) 2016 Nisan ayı istatistiklerine göre, nisan ayında Dalaman Havalimanı’nda iç ve dış hatlarda toplam 129 bin739 yolcuya hizmet verdi. Verilere göre iç hat yolcu trafiği bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 19 artışla 75 bin 078 oldu.