MANŞET
-muglaya-hayran-kaldilar 2018-umut-verici -ic-hatlara--21-dis-hatlara--6-fazla-yolcu-geldi marmaris-bir-cennet --kardes-ziyareti -mayista-en-cok-yolcu-dalaman-havalimanindan-yararlandi -tpgden-vinnitsaya-charter-ucus -turizm-her-yonuyle-surdurulebilir-olmali tatil-kuyrugu -belen-kahvesine-ziyaretci-akini

Anadolu Jet’in 7 güne çıkan Dalaman-Ankara seferlerini ve planlanan bölgesel uçuşları desteklemek üzere Adana ve Gaziantep’ten Muğla’ya gelen acente temsilcileri düzenlenen çevre

Hollandalı ve yabancıların rağbet gösterdiği ve Türkiye’nin de büyük katılımcı sayısıyla yer aldığı Uluslararası Utrecht Turizm Fuarı başladı. Fuarda Marmarisli turizmciler de

DHMİ Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan 2017 yılı Haziran Ayı Havalimanı İstatistiklerine göre; Haziran ayında Muğla Milas-Bodrum Havalimanı’nda iç hat yolcu trafiği bir

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha: Yeryüzünde bir cennet olsaydı bu kesinlikle Marmaris olurdu.

Ukrayna’nın Türkiye Büyükelçisi Andrii Sybiha, bölgede yaşayan vatandaşları ve işadamlarıyla görüşmek için geldiği Marmaris’te Belediye Başkanı Ali Acar’ı ziyaret etti.

Ukrayna’nın Vinnitsa şehrinden 94 yolcu ile Dalaman Havalimanı’na ilk kafile iniş yaptı.

Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB), turizmin her yönüyle sürdürülebilir olması için Marmaris İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileriyle

Hafta sonu tatilinin Bayramı tatiliyle birleşmesini fırsat bilip, sabahın erken saatlerinde yola çıkan tatilciler, gittikleri kıyı kentlerinde trafik yoğunluğuna sebep oldu. Muğla'nın

Yaz sezonunun açılmasıyla birlikte Muğla'ya bağlı Çaybükü köyünde bulunan ve meşhur "Ormancı" türküsüne konu olan "Belen Kahvesi"ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Marmaris

-marmaristen-israile-turizm-atagi

Marmaris'ten İsrail'e turizm atağı

Marmaris'te, Belediye öncülüğünde oda ile meslek örgütleri temsilcilerinden oluşturulacak bir heyet, daha fazla İsrailli turisti bölgeye çekmek için İsrail'de bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunacak.

-sezonun-ilk-gemisi

Sezonun ilk gemisi

Marmaris’e 2017’nin ilk yolcu gemisi demirledi. İngiliz kruvaziyeri 'Thomson Spirit', Marmaris’e bin 216 yolcusu ve 449 mürettebatını getirdi.

-baskonsolostan-turizmcilere-mujde

BAŞKONSOLOS’TAN TURİZMCİLERE MÜJDE

İsrail'in İstanbul Başkonsolosu Shai Cohen, nezaket ziyaretleri, çeşitli incelemeler ve temaslarda bulunmak üzere geldiği Marmaris'te Türk turizmcilere müjde verdi. Shai Cohen, ülkelerinden Türkiye'ye gelecek turist sayısının ise geçtiğimiz yıla oranla yüzde 54 artarak, 400 bine ulaşmasını öngördüklerini ifade etti. Cohen, İsraillilerin Marmaris’te tatil yapmak için fırsat kolladıklarını da kaydetti.

-ozyer--portekizli-turistleri-ulkemize--ozellikle-de-muglamiza-bekliyoruz

ÖZYER : PORTEKİZLİ TURİSTLERİ ÜLKEMİZE, ÖZELLİKLE DE MUĞLAMIZA BEKLİYORUZ

Muğla Milletvekili ve AKDENİZ-PA Türk Grubu Başkanı Hasan Özyer, Portekiz’in Türkiye Büyükelçisi Paula Leal da Silva’yı TBMM’ndeki makamında kabul etti.

-2017-sezonu-2016dan-biraz-daha-iyi-olacak

2017 sezonu, 2016’dan biraz daha iyi olacak

Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Başkanı, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Genel Başkan Yardımcısı Bülent Bülbüloğlu, 2017 turizm sezonuna ilişkin son gelişmeleri düşüncelerini, beklentilerini açıkladı. Bülent Bülbüloğlu, geçen yılın rakamları baz alındığında, 2017 için biraz da olsa umutlu olduklarını söyledi.

-turizmciler-israil-pazarindan-umutlu

TURİZMCİLER, İSRAİL PAZARINDAN UMUTLU

Türkiye ile İsrail arasındaki buzların erimesi ile İsrailli turist sayısında artış bekleniyor. Konuyla ilgili gazetemize bilgi veren Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Marmaris Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Ali Kırlı da, bölgeye gelecek İsrailli turist sayısında artış beklendiğini belirtti, “Marmaris bölgesi olarak, İsrail’den 20 bin yatak bir beklentimiz var” dedi.

-dunya-turizim-pazarinda-kacinci-siradayiz

DÜNYA TURİZİM PAZARINDA KAÇINCI SIRADAYIZ?

Dünya Turizm Örgütü 2015 yılına ait verilerini açıkladı. Bu verilere göre, dünyadaki uluslararası ziyaretçi sayısı önceki yıla göre %4,6 oranında artarak 1 milyar 186 milyon kişiye ulaştı. 2015 yılında 41,6 milyon gelen turist sayısı ile Türkiye dünyada 6. sırada yer aldı ve böylece dünya turizm pazarında yüzde 3,5 paya sahip oldu.

-ab-komisyonuna-baski-yapilmali

“AB KOMİSYONU’NA BASKI YAPILMALI”

Yunanistan’ın kapıda vize uygulamasını kaldırmasına tepkiler sürüyor. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Marmaris Yürütme Kurulu Başkanı Ali Kırlı gazetemize verdiği demeçte, “Uygulamanın kaldırılması, Yunanistan’a tur düzenleyen acenteleri olumsuz etkileyeceğini belirtti.

-ingilizler-bu-yaz-da--o-ulkeye-gidecekler

İNGİLİZLER BU YAZ DA “O” ÜLKEYE GİDECEKLER

Ülkemizde yaşanan terör olaylarından dolayı, ülkemizi tatil için tercih eden İngiliz turist sayısında düşüş yaşanmıştı. İngilizler tercihlerini İspanya’dan yana kullandılar. İspanya'ya tatile giden İngiliz turist sayısı yüzde 12 artarak 17,8 milyon kişiye yükseldi..

-rusyaya-vizesiz-seyehatte--kotu-haber

RUSYA’YA VİZESİZ SEYEHATTE KÖTÜ HABER

Rusya ile yaşanan kriz sonucunda Rusya’ya vizesiz seyahat etme uygulamasına son verilmişti. İlişkilerin normalleşmesinden sonra, vizesiz seyahat konusu tekrar gündeme gelmişti. Rusya Dışişleri Bakanlığı yetkilisi Aleksandr Botsan-Harçenko, Türkiye'de devam eden terör tehdidi nedeniyle Türk vatandaşlarına vize muafiyeti getirilmesi için henüz erken olduğunu ifade etmesi, bu ülkeye seyahat edecek olan kişileri hayal kırıklığına uğratacağına benziyor.

-komsu-adalara-seyahat-etmek-artik-daha-zor

“KOMŞU ADALARA” SEYAHAT ETMEK ARTIK DAHA ZOR

Yunan adalarına seyahat eden Türk turistlere, kolaylık sağlamak amacıyla yapılan "Kapıda Vize" uygulamasına AB Komisyonu tarafından son verildi. Uygulamanın kaldırılması Türk turistlerin Yunanistan’a girmesini zorlaştırmasının yanında, Yunan ekonomisine ciddi anlamda olumsuz etkileri olacağı kesin. Bu kapsamda, Yunan Hükümeti Türk turistlerin ülkeye girişini kolaylaştıracak farklı uygulamaların peşinde.

-otellerin-giderleri-artti

OTELLERİN GİDERLERİ ARTTI

Turizmdatabank’ın hazırladığı Ocak 2017 Otel Maliyetleri Analizine göre, 12 aylık ortalamalarla yiyecek-içecek maliyetleri yüzde 11,4 arttı.

-subat-ve-mart-satislari-hizlanirsa-toparlanma-yasayabiliriz

“ŞUBAT VE MART SATIŞLARI HIZLANIRSA TOPARLANMA YAŞAYABİLİRİZ”

Güney Ege Turistik ve Otelciler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bülbüloğlu Marmris TV’de katıldığı Gündem programında 2017 turizm sezonu ile ilgili öngörülerini paylaştı. Bülbüloğlu, şubat ve mart aylarındaki satışlar hızlanırsa toparlanma yaşayabilir dedi.

-almanyadan-egeli-turizmciye-iyi-haber

ALMANYA’DAN EGELİ TURİZMCİYE İYİ HABER

Alman tur operatörü FTI, Türkiye’nin popüler tatil bölgesine dönük kapasitesini geçtiğimiz yıla göre neredeyse ikiye katladığını açıkladı. Tur operatörü, Dalaman, İzmir ve Bodrum programına 21 otel daha ekledi.

-avrupali-turistin-2017-tercihi

“AVRUPALI TURİSTİN” 2017 TERCİHİ

Ocak ayı rezervasyon eğilimleri verilerine göre özellikle İngiltere ve Almanya'da öne çıkan destinasyonların; İspanya, Hırvatistan, Yunanistan, Bulgaristan ve Karadağ olduğu ortaya çıktı. Alman ve İngiliz tatilciler güvenlik endişesinin Türkiye'yi geri plana ittiği görüldü.

-unlu-turizm-firmasina-rekor-ceza

ÜNLÜ TURİZM FİRMASINA REKOR CEZA

TÜRSAB'ın başvurusu üzerine Rekabet Kurulunca, rekabeti ihlal ettiği iddiasıyla haklarında soruşturma yürütülen Booking.com B.V. ile Bookingdotcom Destek Hizmetleri Limited Şirketi hakkındaki karar çıktı. Rekabet Kurulu, Booking.com'a 2 milyon 543 bin 992,85 lira idari para cezası verilmesini kararlaştırdı. Bookingdotcom Destek Hizmetleri Limited Şirketine ise, idari para cezası vermedi.

turkiyede-tatil-yaparak-terore-karsi-cikabiliriz

TÜRKİYE'DE TATİL YAPARAK TERÖRE KARŞI ÇIKABİLİRİZ

İNGİLİZ YAZARDAN REİNA SALDIRISINA EN GÜZEL CEVAP: TÜRKİYE'DE TATİL YAPARAK TERÖRE KARŞI ÇIKABİLİRİZ Terörün belli coğrafyaların sorunu olmadığını, tüm dünyanın sorunu olduğunun bilincinde olmak gerek. Belli aralıklarla ya da aynı zamanda, kendini farklı coğrafyalarda gösteren terörle mücadele uluslar arası bir boyutta yürütülmelidir. Terör olaylarının yaşanmadığı ülkeler, terörün kendilerini adres olarak seçmeyeceği yanılgısına düşmemelidirler ve terörle mücadelede diğer ülkelerle işbirliği içinde olmalıdırlar. Terörün ancak bu yolla bertaraf edilebileceği unutulmamalıdır.

-dalaman-havalimani-kasim-ayinda-57-bin-65-yolcuya-hizmet-verildi

DALAMAN HAVALİMANI KASIM AYINDA 57 BİN 65 YOLCUYA HİZMET VERİLDİ

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan verilere göre 2016 Kasım ayında Dalaman Havalimanı’nda 57 bin 65 yolcuya hizmet verdi.

-getob-tan-umut-verici-acilama

GETOB ‘TAN UMUT VERİCİ AÇILAMA

07-09 Kasım tarihlerinde WTM Londra Turizm Fuarı’na katılan Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) İngiltere pazarının Marmaris için büyük önem taşıdığını belirtti.

-mugla-travel-turkey-izmirde-tanitiliyor

MUĞLA TRAVEL TURKEY İZMİR’DE TANITILIYOR

Muğla Valisi Amir Çiçek, beraberindeki heyetle 36 ülkeden binin üzerinde yerli ve yabancı katılımcının yer aldığı 8-11 Aralık 2016 tarihleri arasında İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda düzenlenen Travel Turkey İzmir Fuar’ına katıldı.