-bulgarlar-artik-ucarak-gelecek -aktif-marmaris-izmirde-tanitiliyor -turiste-dar-geliyoruz -ryanair-dublin-dalaman-seferlerine-basladi -slovaklar-10-yil-sonra-dalamanda -turizm-gelirleri-yuzde-313-artti----- -berlinden-dalamana-ilk-ucus-- turkiyenin-en-iyi--10-plajindan--2si-marmariste -muglaya-hayran-kaldilar 2018-umut-verici

YDA Dalaman Havalimanı Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç: “Eylül ve Ekim aylarında Bulgaristan’dan bölgemize uçuşlar başlayacak” dedi.

Turizm sektörünün kalbi, Travel Turkey İzmir Fuarı’nda atıyor. 38 ülke ve 48 ilden gelen bin 200’ü aşkın katılımcısıyla büyük bir buluşmaya ev sahipliği yapan fuarda Marmaris

Türkiye, turist sayısında koşarken, Muğla’daki mevcut yatak kapasitesinin talebi karşılayamaz hale geldiği belirtilerek, bölgeye yatırım çağrısında bulunuldu

Dünyanın farklı bölgelerine uçan Ryanair'in Dalaman-Dublin seferleri başladı.

Slovakya'nın en büyük tur operatörü Hydro Tour’un 10 yıl aradan sonra acente yetkilileri, gazete ve medya mensuplarını taşıyan ilk uçağı Dalaman'a indi.

Turizm geliri Ocak, Şubat ve Mart aylarından oluşan birinci çeyrekte 2017 yılının aynı aylarına göre yüzde 31,3 artarken, gelirin 4 milyar 425 milyon 237 bin dolar olduğu belirlendi.

TripAdvisor ödüllü Germania Havayolları, Berlin’den Dalaman’a ilk seferini gerçekleştirdi.

“Türkiye’nin en iyi 10 Plajı” listesinde Marmaris’ten İçmeler sahili ve Selimiye Mahallesi’ndeki Sığ Liman Koyu var..

Anadolu Jet’in 7 güne çıkan Dalaman-Ankara seferlerini ve planlanan bölgesel uçuşları desteklemek üzere Adana ve Gaziantep’ten Muğla’ya gelen acente temsilcileri düzenlenen çevre

Hollandalı ve yabancıların rağbet gösterdiği ve Türkiye’nin de büyük katılımcı sayısıyla yer aldığı Uluslararası Utrecht Turizm Fuarı başladı. Fuarda Marmarisli turizmciler de

buyuksehirin-belirlenmis-bir-turizm-politikasi-yok

"BÜYÜKŞEHİRİN BELİRLENMİŞ BİR TURİZM POLİTİKASI YOK"

-AK Parti Büyükşehir Belediyesi Grup Başkan Vekili Avukat Gültekin Akça, Büyükşehir Belediyesi’nin turizm politikasının olmamasını eleştirdi ve uzun süredir devam eden alt yapı çalışmalarına tepki gösterdi.

-dev-gemi-binlerce-turist-getirdi

Dev gemi binlerce turist getirdi

TUI grubuna bağlı dev yolcu gemisi, bu sabah Marmaris'e çoğunluğu Almanlardan oluşan binlerce turist getirdi. Gemiden inenler, sezonun ilk günlerini yaşayan ilçeye canlılık kazandırdı

-bakanlik-ucak-seferleri-icin-thy-ile-gorusecek

BAKANLIK UÇAK SEFERLERİ İÇİN THY İLE GÖRÜŞECEK

Geçtiğimiz hafta Marmaris’e gelen ve GETOB’un yönetim kurulu toplantısına başkanlık yapan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’ya turizmciler iç ve dış pazarla ilgili soruları yöneltti. Bakan Avcı, turizmcilerin özellikle paket tur ve uçak seferleri hakkında görüşleri hakkında, THY yönetim kurulu ile bu konuları paylaşacağını dikkat çekti.

-turk-denizciligi-marmariste-tartisiliyor

Türk Denizciliği Marmaris’te Tartışılıyor!

Turizm sezonu açılırken denizlerimiz emniyetli mi? Marmaris, ulaşım ve turizm ayağıyla ülke kalkınmasında önemli rol oynayan Türk Denizciliği’nin temsilcilerini ağırlıyor. 19 Nisan Çarşamba günü, “Temiz Denizlerde, Emniyetli Denizcilik” başlığı altında Türkiye'de bir ilk olmak üzere, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Deniz Ticaret Odaları, Türk P&I, Liman Başkanlıkları, Sahil Güvenlik, Üniversiteler, Denizcilik Sivil Toplum Örgütleri, Ulusal ve Yerel Medya, Ulusal ve yerel denizcilik işletmeleri bir araya gelerek turizm sezonu açılırken denizlerde emniyeti tartışacaklar.

-guney-egenin-saglik-ve-spor-turizmi--hestourex-fuarinda-tanitildi

GÜNEY EGE’NİN, SAĞLIK VE SPOR TURİZMİ HESTOUREX FUARI'NDA TANITILDI

Güney Ege Kalkınma Ajansı, 6-9 Nisan 2017 tarihlerinde Antalya Anfaş Fuar Merkezinde düzenlenen, “Dünya Sağlık ve Spor Turizmi Fuarı olarak da adlandırılan HESTOUREX Fuarı’na, Güney Egeli sağlık ve spor turizmi alanında faaliyet gösteren kurum ve kuruluş temsilcileriyle katıldı.

-hollanda-pazarinda-buyuk-dusus

Hollanda pazarında büyük düşüş

Türkiye ile Hollanda arasında ‘ziyaret krizi’yle başlayan gerginliğin turizme faturasının çok ağır yansıdığı belirtildi. 2015’te 100 bin olan, 2016’da yüzde 40 düşüşle 60 bine inen Marmaris’e gelen Hollandalı turist sayısının, 2017’de 40 bine kadar gerileyeceği kaydedildi.

-thomas-cooktan-ingilterede-turkiye-reklami

Thomas Cook’tan İngiltere’de Türkiye Reklamı

Avrupa'nın en büyük ikinci seyahat grubu İngiliz tur işletmecisi Thomas Cook, İngiltere’de Türkiye ağırlıklı reklam çalışmalarına başladı. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Marmaris Yürütme Kurulu Başkanı Ali Kırlı, Thomas Cook’un bu atağını hem bölgemiz hem de devletimiz için önemli bir gelişme olarak niteledi.

-kirli-bookingcom--haksiz-rekabet-olusturuyordu

Kırlı: “Booking.com Haksız Rekabet Oluşturuyordu”

Tatilcilerin en fazla ilgi gösterdiği online rezervasyon sitelerinden birisi olan Booking.com internet sitesinin Türkiye’deki faaliyetleri durduruldu. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) de, üyesi seyahat acentalarına karşı gerçekleştirilen haksız rekabetin önlenmesi amacıyla açılan dava sonuçlandı. Mahkeme TÜRSAB’ı haklı bularak şirkete 2.5 Milyon Lira ceza yazarak şirketin Türkiye’deki faaliyetlerini durdurdu.

-marmaristen-israile-turizm-atagi

Marmaris'ten İsrail'e turizm atağı

Marmaris'te, Belediye öncülüğünde oda ile meslek örgütleri temsilcilerinden oluşturulacak bir heyet, daha fazla İsrailli turisti bölgeye çekmek için İsrail'de bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunacak.

-sezonun-ilk-gemisi

Sezonun ilk gemisi

Marmaris’e 2017’nin ilk yolcu gemisi demirledi. İngiliz kruvaziyeri 'Thomson Spirit', Marmaris’e bin 216 yolcusu ve 449 mürettebatını getirdi.

-baskonsolostan-turizmcilere-mujde

BAŞKONSOLOS’TAN TURİZMCİLERE MÜJDE

İsrail'in İstanbul Başkonsolosu Shai Cohen, nezaket ziyaretleri, çeşitli incelemeler ve temaslarda bulunmak üzere geldiği Marmaris'te Türk turizmcilere müjde verdi. Shai Cohen, ülkelerinden Türkiye'ye gelecek turist sayısının ise geçtiğimiz yıla oranla yüzde 54 artarak, 400 bine ulaşmasını öngördüklerini ifade etti. Cohen, İsraillilerin Marmaris’te tatil yapmak için fırsat kolladıklarını da kaydetti.

-ozyer--portekizli-turistleri-ulkemize--ozellikle-de-muglamiza-bekliyoruz

ÖZYER : PORTEKİZLİ TURİSTLERİ ÜLKEMİZE, ÖZELLİKLE DE MUĞLAMIZA BEKLİYORUZ

Muğla Milletvekili ve AKDENİZ-PA Türk Grubu Başkanı Hasan Özyer, Portekiz’in Türkiye Büyükelçisi Paula Leal da Silva’yı TBMM’ndeki makamında kabul etti.

-2017-sezonu-2016dan-biraz-daha-iyi-olacak

2017 sezonu, 2016’dan biraz daha iyi olacak

Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Başkanı, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Genel Başkan Yardımcısı Bülent Bülbüloğlu, 2017 turizm sezonuna ilişkin son gelişmeleri düşüncelerini, beklentilerini açıkladı. Bülent Bülbüloğlu, geçen yılın rakamları baz alındığında, 2017 için biraz da olsa umutlu olduklarını söyledi.

-turizmciler-israil-pazarindan-umutlu

TURİZMCİLER, İSRAİL PAZARINDAN UMUTLU

Türkiye ile İsrail arasındaki buzların erimesi ile İsrailli turist sayısında artış bekleniyor. Konuyla ilgili gazetemize bilgi veren Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Marmaris Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Ali Kırlı da, bölgeye gelecek İsrailli turist sayısında artış beklendiğini belirtti, “Marmaris bölgesi olarak, İsrail’den 20 bin yatak bir beklentimiz var” dedi.

-dunya-turizim-pazarinda-kacinci-siradayiz

DÜNYA TURİZİM PAZARINDA KAÇINCI SIRADAYIZ?

Dünya Turizm Örgütü 2015 yılına ait verilerini açıkladı. Bu verilere göre, dünyadaki uluslararası ziyaretçi sayısı önceki yıla göre %4,6 oranında artarak 1 milyar 186 milyon kişiye ulaştı. 2015 yılında 41,6 milyon gelen turist sayısı ile Türkiye dünyada 6. sırada yer aldı ve böylece dünya turizm pazarında yüzde 3,5 paya sahip oldu.

-ab-komisyonuna-baski-yapilmali

“AB KOMİSYONU’NA BASKI YAPILMALI”

Yunanistan’ın kapıda vize uygulamasını kaldırmasına tepkiler sürüyor. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Marmaris Yürütme Kurulu Başkanı Ali Kırlı gazetemize verdiği demeçte, “Uygulamanın kaldırılması, Yunanistan’a tur düzenleyen acenteleri olumsuz etkileyeceğini belirtti.

-ingilizler-bu-yaz-da--o-ulkeye-gidecekler

İNGİLİZLER BU YAZ DA “O” ÜLKEYE GİDECEKLER

Ülkemizde yaşanan terör olaylarından dolayı, ülkemizi tatil için tercih eden İngiliz turist sayısında düşüş yaşanmıştı. İngilizler tercihlerini İspanya’dan yana kullandılar. İspanya'ya tatile giden İngiliz turist sayısı yüzde 12 artarak 17,8 milyon kişiye yükseldi..

-rusyaya-vizesiz-seyehatte--kotu-haber

RUSYA’YA VİZESİZ SEYEHATTE KÖTÜ HABER

Rusya ile yaşanan kriz sonucunda Rusya’ya vizesiz seyahat etme uygulamasına son verilmişti. İlişkilerin normalleşmesinden sonra, vizesiz seyahat konusu tekrar gündeme gelmişti. Rusya Dışişleri Bakanlığı yetkilisi Aleksandr Botsan-Harçenko, Türkiye'de devam eden terör tehdidi nedeniyle Türk vatandaşlarına vize muafiyeti getirilmesi için henüz erken olduğunu ifade etmesi, bu ülkeye seyahat edecek olan kişileri hayal kırıklığına uğratacağına benziyor.

-komsu-adalara-seyahat-etmek-artik-daha-zor

“KOMŞU ADALARA” SEYAHAT ETMEK ARTIK DAHA ZOR

Yunan adalarına seyahat eden Türk turistlere, kolaylık sağlamak amacıyla yapılan "Kapıda Vize" uygulamasına AB Komisyonu tarafından son verildi. Uygulamanın kaldırılması Türk turistlerin Yunanistan’a girmesini zorlaştırmasının yanında, Yunan ekonomisine ciddi anlamda olumsuz etkileri olacağı kesin. Bu kapsamda, Yunan Hükümeti Türk turistlerin ülkeye girişini kolaylaştıracak farklı uygulamaların peşinde.

-otellerin-giderleri-artti

OTELLERİN GİDERLERİ ARTTI

Turizmdatabank’ın hazırladığı Ocak 2017 Otel Maliyetleri Analizine göre, 12 aylık ortalamalarla yiyecek-içecek maliyetleri yüzde 11,4 arttı.