MANŞET
2018-umut-verici -ic-hatlara--21-dis-hatlara--6-fazla-yolcu-geldi marmaris-bir-cennet --kardes-ziyareti -mayista-en-cok-yolcu-dalaman-havalimanindan-yararlandi -tpgden-vinnitsaya-charter-ucus -turizm-her-yonuyle-surdurulebilir-olmali tatil-kuyrugu -belen-kahvesine-ziyaretci-akini -85-uluslararasi-karavan-festivali-datca-aktur-kampingde-yapiliyor

Hollandalı ve yabancıların rağbet gösterdiği ve Türkiye’nin de büyük katılımcı sayısıyla yer aldığı Uluslararası Utrecht Turizm Fuarı başladı. Fuarda Marmarisli turizmciler de

DHMİ Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan 2017 yılı Haziran Ayı Havalimanı İstatistiklerine göre; Haziran ayında Muğla Milas-Bodrum Havalimanı’nda iç hat yolcu trafiği bir

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha: Yeryüzünde bir cennet olsaydı bu kesinlikle Marmaris olurdu.

Ukrayna’nın Türkiye Büyükelçisi Andrii Sybiha, bölgede yaşayan vatandaşları ve işadamlarıyla görüşmek için geldiği Marmaris’te Belediye Başkanı Ali Acar’ı ziyaret etti.

Ukrayna’nın Vinnitsa şehrinden 94 yolcu ile Dalaman Havalimanı’na ilk kafile iniş yaptı.

Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB), turizmin her yönüyle sürdürülebilir olması için Marmaris İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileriyle

Hafta sonu tatilinin Bayramı tatiliyle birleşmesini fırsat bilip, sabahın erken saatlerinde yola çıkan tatilciler, gittikleri kıyı kentlerinde trafik yoğunluğuna sebep oldu. Muğla'nın

Yaz sezonunun açılmasıyla birlikte Muğla'ya bağlı Çaybükü köyünde bulunan ve meşhur "Ormancı" türküsüne konu olan "Belen Kahvesi"ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Marmaris

85. Uluslararası Karavan Festivali 17-26 Mayıs 2017 de Datça Aktur Kamping’de yapılacak. Türkiye Kamp ve Karavan Derneği ev sahipliğinde yapılacak olan etkinliğe 11 ülkeden 200 karavancı

2018-umut-verici

2018 UMUT VERİCİ

Hollandalı ve yabancıların rağbet gösterdiği ve Türkiye’nin de büyük katılımcı sayısıyla yer aldığı Uluslararası Utrecht Turizm Fuarı başladı. Fuarda Marmarisli turizmciler de yerini aldı. İlk gelen bilgilere göre ziyaretçilerin Marmaris stantlarına yoğun ilgi gösterdiği aktarıldı. Ancak bazı turizmciler ise OHAL süreci nedeniyle ziyaretçilerin çekimser kaldığını dikkat çektiler.

-ic-hatlara--21-dis-hatlara--6-fazla-yolcu-geldi

İç hatlara % 21 Dış hatlara % 6 fazla yolcu geldi

DHMİ Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan 2017 yılı Haziran Ayı Havalimanı İstatistiklerine göre; Haziran ayında Muğla Milas-Bodrum Havalimanı’nda iç hat yolcu trafiği bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 21 artışla 305.918, dış hat yolcu trafiği yüzde 6 artışla 15 bin 051, toplamda ise yüzde 15 artışla 461 bin 969 oldu.

marmaris-bir-cennet

Marmaris Bir Cennet

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha: Yeryüzünde bir cennet olsaydı bu kesinlikle Marmaris olurdu.

--kardes-ziyareti

‘KARDEŞ’ ZİYARETİ

Ukrayna’nın Türkiye Büyükelçisi Andrii Sybiha, bölgede yaşayan vatandaşları ve işadamlarıyla görüşmek için geldiği Marmaris’te Belediye Başkanı Ali Acar’ı ziyaret etti. Ziyarette, tarafların, Marmaris ile Ukrayna’nın Vinnitsya kentinin kardeş şehir olması konusunda fikir birliği içinde olduğu gözlendi.

-tpgden-vinnitsaya-charter-ucus

TPG’DEN VİNNİTSA’YA CHARTER UÇUŞ

Ukrayna’nın Vinnitsa şehrinden 94 yolcu ile Dalaman Havalimanı’na ilk kafile iniş yaptı.

-turizm-her-yonuyle-surdurulebilir-olmali

TURİZM HER YÖNÜYLE SÜRDÜRÜLEBİLİR OLMALI

Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB), turizmin her yönüyle sürdürülebilir olması için Marmaris İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileriyle bir araya geldi. Görüşmelerde, konaklama tesislerini rahatsız eden arılar, gıda ve hijyen denetimleri, sahte içki ile mücadele ve kontrolsüz avcılığın önlenmesi gibi konular görüşüldü.

tatil-kuyrugu

TATİL KUYRUĞU

Hafta sonu tatilinin Bayramı tatiliyle birleşmesini fırsat bilip, sabahın erken saatlerinde yola çıkan tatilciler, gittikleri kıyı kentlerinde trafik yoğunluğuna sebep oldu. Muğla'nın Marmaris ilçesinin girişinde yaklaşık 1 kilo- metrelik kuyruk oluştu. İlçedeki bazı 4 ve 5 yıldızlı otellerde doluluk oranlarının yüzde 90'lara ulaştığı belirtildi

-belen-kahvesine-ziyaretci-akini

"Belen Kahvesi"ne Ziyaretçi Akını

Yaz sezonunun açılmasıyla birlikte Muğla'ya bağlı Çaybükü köyünde bulunan ve meşhur "Ormancı" türküsüne konu olan "Belen Kahvesi"ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Marmaris Manşet Gazetesi olarak Belen Kahvesi’ni ziyaret edip hikayesini okuyucularımız için araştırdık.

-85-uluslararasi-karavan-festivali-datca-aktur-kampingde-yapiliyor

85. ULUSLARARASI KARAVAN FESTİVALİ DATÇA AKTUR KAMPİNG’de YAPILIYOR

85. Uluslararası Karavan Festivali 17-26 Mayıs 2017 de Datça Aktur Kamping’de yapılacak. Türkiye Kamp ve Karavan Derneği ev sahipliğinde yapılacak olan etkinliğe 11 ülkeden 200 karavancı katılacak.

-akyaka-maliye-tesisleri-10-yilligina-kiraya-veriliyor

Akyaka Maliye Tesisleri 10 Yıllığına Kiraya Veriliyor

Ula ilçesine bağlı Akyaka Mahallesinde bulunan Maliye Bakanlığına ait Gökova Eğitim ve Dinlenme Tesisi’nin Açık Teklif Usulü ile kiraya verileceği bildirildi.

buyuksehirin-belirlenmis-bir-turizm-politikasi-yok

"BÜYÜKŞEHİRİN BELİRLENMİŞ BİR TURİZM POLİTİKASI YOK"

-AK Parti Büyükşehir Belediyesi Grup Başkan Vekili Avukat Gültekin Akça, Büyükşehir Belediyesi’nin turizm politikasının olmamasını eleştirdi ve uzun süredir devam eden alt yapı çalışmalarına tepki gösterdi.

-dev-gemi-binlerce-turist-getirdi

Dev gemi binlerce turist getirdi

TUI grubuna bağlı dev yolcu gemisi, bu sabah Marmaris'e çoğunluğu Almanlardan oluşan binlerce turist getirdi. Gemiden inenler, sezonun ilk günlerini yaşayan ilçeye canlılık kazandırdı

-bakanlik-ucak-seferleri-icin-thy-ile-gorusecek

BAKANLIK UÇAK SEFERLERİ İÇİN THY İLE GÖRÜŞECEK

Geçtiğimiz hafta Marmaris’e gelen ve GETOB’un yönetim kurulu toplantısına başkanlık yapan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’ya turizmciler iç ve dış pazarla ilgili soruları yöneltti. Bakan Avcı, turizmcilerin özellikle paket tur ve uçak seferleri hakkında görüşleri hakkında, THY yönetim kurulu ile bu konuları paylaşacağını dikkat çekti.

-turk-denizciligi-marmariste-tartisiliyor

Türk Denizciliği Marmaris’te Tartışılıyor!

Turizm sezonu açılırken denizlerimiz emniyetli mi? Marmaris, ulaşım ve turizm ayağıyla ülke kalkınmasında önemli rol oynayan Türk Denizciliği’nin temsilcilerini ağırlıyor. 19 Nisan Çarşamba günü, “Temiz Denizlerde, Emniyetli Denizcilik” başlığı altında Türkiye'de bir ilk olmak üzere, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Deniz Ticaret Odaları, Türk P&I, Liman Başkanlıkları, Sahil Güvenlik, Üniversiteler, Denizcilik Sivil Toplum Örgütleri, Ulusal ve Yerel Medya, Ulusal ve yerel denizcilik işletmeleri bir araya gelerek turizm sezonu açılırken denizlerde emniyeti tartışacaklar.

-guney-egenin-saglik-ve-spor-turizmi--hestourex-fuarinda-tanitildi

GÜNEY EGE’NİN, SAĞLIK VE SPOR TURİZMİ HESTOUREX FUARI'NDA TANITILDI

Güney Ege Kalkınma Ajansı, 6-9 Nisan 2017 tarihlerinde Antalya Anfaş Fuar Merkezinde düzenlenen, “Dünya Sağlık ve Spor Turizmi Fuarı olarak da adlandırılan HESTOUREX Fuarı’na, Güney Egeli sağlık ve spor turizmi alanında faaliyet gösteren kurum ve kuruluş temsilcileriyle katıldı.

-hollanda-pazarinda-buyuk-dusus

Hollanda pazarında büyük düşüş

Türkiye ile Hollanda arasında ‘ziyaret krizi’yle başlayan gerginliğin turizme faturasının çok ağır yansıdığı belirtildi. 2015’te 100 bin olan, 2016’da yüzde 40 düşüşle 60 bine inen Marmaris’e gelen Hollandalı turist sayısının, 2017’de 40 bine kadar gerileyeceği kaydedildi.

-thomas-cooktan-ingilterede-turkiye-reklami

Thomas Cook’tan İngiltere’de Türkiye Reklamı

Avrupa'nın en büyük ikinci seyahat grubu İngiliz tur işletmecisi Thomas Cook, İngiltere’de Türkiye ağırlıklı reklam çalışmalarına başladı. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Marmaris Yürütme Kurulu Başkanı Ali Kırlı, Thomas Cook’un bu atağını hem bölgemiz hem de devletimiz için önemli bir gelişme olarak niteledi.

-kirli-bookingcom--haksiz-rekabet-olusturuyordu

Kırlı: “Booking.com Haksız Rekabet Oluşturuyordu”

Tatilcilerin en fazla ilgi gösterdiği online rezervasyon sitelerinden birisi olan Booking.com internet sitesinin Türkiye’deki faaliyetleri durduruldu. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) de, üyesi seyahat acentalarına karşı gerçekleştirilen haksız rekabetin önlenmesi amacıyla açılan dava sonuçlandı. Mahkeme TÜRSAB’ı haklı bularak şirkete 2.5 Milyon Lira ceza yazarak şirketin Türkiye’deki faaliyetlerini durdurdu.

-marmaristen-israile-turizm-atagi

Marmaris'ten İsrail'e turizm atağı

Marmaris'te, Belediye öncülüğünde oda ile meslek örgütleri temsilcilerinden oluşturulacak bir heyet, daha fazla İsrailli turisti bölgeye çekmek için İsrail'de bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunacak.