2018 UMUT VERİCİ

13 Ocak 2018 Cumartesi 09:37
2018-umut-verici

Hollandalı ve yabancıların rağbet gösterdiği ve Türkiye’nin de büyük katılımcı sayısıyla yer aldığı Uluslararası Utrecht Turizm Fuarı başladı. Fuarda Marmarisli turizmciler de yerini aldı. İlk gelen bilgilere göre ziyaretçilerin Marmaris stantlarına yoğun ilgi gösterdiği aktarıldı. Ancak bazı turizmciler ise OHAL süreci nedeniyle ziyaretçilerin çekimser kaldığını dikkat çektiler.

Utrecht’teki Jaarbeurs Salonu’nda bu yıl 48’incisi düzenlenen ve 14 Ocak’a kadar devam edecek fuarda Türkiye, Lahey Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşavirliğinin, 50’ye yakın kurum ve kuruluşun katılımıyla açtığı yaklaşık 652 metrekarelik stantla en büyük katılımcı oldu. Fuarın resmi açılışı dolayısıyla Türkiye standında düzenlenen resepsiyona, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ömer Arısoy ve beraberindeki heyet, Türkiye’nin Lahey Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Alper Yüksel, Amsterdam Başkonsolosu Tolga Orkun, Rotterdam Başkonsolosu Sadin Ayyıldız ve Türkiye’den gelen davetliler katıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ömer Arısoy Marmaris standını ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

TURİZMDE TOPARLANMA SÜRÜYOR

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ömer Arısoy, 48 yıllık tarihi ve 7 büyük turizm fuarından biri olan Uluslararası Utrecht Turizm Fuarı’na Türkiye’nin 38 yıldır katılım gösterdiğini söyledi. Hollanda’nın, Türkiye turizminde önemli bir yere sahip olduğunu hatırlatan Arısoy, 3 yıl önce misafir ettikleri 1 milyon 300 bin Hollandalıyı 2018 yılında da aynı rakamla misafir edeceklerini düşündüğünü belirterek, “2015 ve 2016 yıllarında hiçbirimizin hatırlamak istemediği olumsuz şeylere rağmen 2017 yılında çok büyük bir toparlanma gerçekleştirdik. Bu toparlanma Türkiye’nin turizm sektörünün ve ayrıca bizim ürünümüzün ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. İnşallah 2018 yılı bir önceki yıldan çok çok daha iyi olacak. Bunun işaretlerini 2017 yılının ikinci yarısından itibaren almaya başlamıştık. Bakanlık olarak ülkemizin kültürünü, tarihini, doğal güzelliklerini, turizm çeşitliliğini ve bu güzel turizm ürününü sektörle ve sizlerle birlikte dünyaya tanıtmak üzere çaba göstermeye devam edeceğiz. Hep birlikte hareket edince çok güzel sesin çıktığı bu sektörden böyle bir iş birliğini burada da görmekten son derece mutlu olduğumu ve memnun olduğumu dile getirmek istiyorum. Fuarın, ülkemizin 2018 turizm sezonu için hayırlı uğurlu olmasını ve bereket getirmesini diliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı. Arısoy, Edelstaal Group ve Orka Otelleri yönetim kurulu başkanı Turgut Torunoğulları ailesi fertleri ile birlikte toplam 1300 metrekare alanda kurulan fuardaki Türkiye stantlarını gezdi.

2018 DAHA İYİ OLACAKFuara, Marmaris’ten Marmaris Belediyesi, Marmaris Ticaret Odası, TÜRSAB ve ilçedeki turizmciler katıldı.

Marmaris Ticaret Odası Meclis Üyesi Cüneyt Ünver görüşmeler ve izlenimleri hakkında yaptığı açıklamada hedeflerinin öncelikle bölgemizi en iyi şekilde tanıtmak olduğunu belirtti.

Ünver, “ Tur operatörleri ile yaptığımız görüşmelere göre,2018 yılı bir önceki yıllara göre daha iyi olacak. Ayrıca turistlerinde stantlarımıza olan ilgisi 2018 yılının daha iyi olacağını göstermektedir” dedi.

BİSİKLET YOLLARI GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Marmaris Belediyesi’nin ilçede hayata geçirilen bisiklet rotaları da Hollanda’da yılın bisiklet rotalarına aday gösterilmişti. Marmaris Belediyesi Özel Kalem Müdürü Sedat Kirt, adaylıkla ilgili dosyaları teslim etmek ve görüşmeler yapmak üzere Hollanda’da temaslarda bulunuyor.

Haberin etiketleri:

2018 UMUT VERİCİ


Haber okunma sayısı: 1496

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı