TURİZM HER YÖNÜYLE SÜRDÜRÜLEBİLİR OLMALI

03 Haziran 2017 Cumartesi 09:38
-turizm-her-yonuyle-surdurulebilir-olmali

Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB), turizmin her yönüyle sürdürülebilir olması için Marmaris İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileriyle bir araya geldi. Görüşmelerde, konaklama tesislerini rahatsız eden arılar, gıda ve hijyen denetimleri, sahte içki ile mücadele ve kontrolsüz avcılığın önlenmesi gibi konular görüşüldü.


 Turizmin her yönüyle sürdürülebilir olmasına dikkat çeken Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği yönetimi, Marmaris İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile görüşmelerin oldukça verimli geçtiğini belirtti.

Konuyla ilgili açıklama yapan GETOB Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bülbüloğlu, insanların hayatını devam ettirebilmesinin yanı sıra sosyal yaşamını sürdürebilmesi noktasında elbette doğa ve çevre ile iç içe olması gerektiğini söyledi.

Bülbüloğlu; “ Turizm de Sosyal yaşamın bir parçası. Turizmin sürdürülebilir olması doğayı, çevreyi, denizleri, yaban hayatı korumak ve olağan akışına bırakmak, kullanılması gerektiğinde de tahrip etmeden, zarar vermeden neslini kurutmadan kullanmaya özen göstermekle mümkün olabilir. Ancak bu takdirde gelecek nesillerin bizlere emaneti olan cennet vatanımızı, doğamızı, denizlerimizi, yabanıl hayatın tüm canlılarını ve çevremizi gelecek nesillere aktarmış oluruz.Bizim uğraş alanımız Turizm. Bunu en iyi şekilde yapmak ve sürdürülebilir kılmak istiyoruz. Bu noktada bazı sıkıntılarla karşılaştığımız da oluyor. Çözüm yollarını görüşmek üzere Marmaris İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileriyle bir araya geldik.

Farklı konularda görüş alışverişinde bulunuyoruz. Bunlardan birisi  arılarla ilgili.

Konaklama tesislerinin yiyecek içecek üniteleri zaman zaman arıların istilasına uğruyor.  Arı sokması sonucunda hayatını kaybeden turistlerimiz var.

Tarım Müdürlüğü ekiplerinin Gıda ve Hijyen denetimleri, piyasaya sürülmeye çalışılan sahte içki ile mücadele, koruma altında olan veya belli usullerle avlanmasına izin verilen bazı su ürünlerinin kontrolsüz avcılığının önlenmesi gibi önemli konularda işbirliği yapmak üzere görüş birliğine vardık” dedi.

GETOB ve Marmaris İlçe Tarım Müdürlüğünün önümüzdeki günlerde sektör temsilcilerinin katılımıyla geniş çaplı bir toplantı düzenleyecek.Haber okunma sayısı: 1292

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı