Dev gemi binlerce turist getirdi

20 Nisan 2017 Perşembe 13:33
-dev-gemi-binlerce-turist-getirdi

TUI grubuna bağlı dev yolcu gemisi, bu sabah Marmaris'e çoğunluğu Almanlardan oluşan binlerce turist getirdi. Gemiden inenler, sezonun ilk günlerini yaşayan ilçeye canlılık kazandırdı

 

Avrupa seyahat pazarının lider firmalarından  "TUI Group" bünyesindeki 'Mein Schiff 3' adlı dev yolcu gemisi, 2 bin 416 yolcusu ve 963 personeliyle Marmaris'e geldi. Malta bayraklı, 99 bin 526 groston ağırlığındaki 293 metrelik gemiden inen ve tamamına yakının  Almanlardan oluştuğu bildirilen  turistler, turizm sezonun un ilk günlerini yaşayan ilçeye canlılık kazandırdı.

Marmaris limanındaki gümrük girişinde halk oyunları gösteriyle karşılanıp, gül ve lokma ikram edilen Almanlar, kendilerine gösterilen ilgiden memnun kaldıklarını belirtti.

Gruplar halinde ilçenin değişik noktalarına giden turistlerin bazıları tarihi ve turistik mekanları gezdi,  bazıları ise Yat Limanı ve Kordon'da yürüyüş yapıp, kafelerde yemeklerini yiyip, içeceklerini yudumladı, çarşıda alışveriş yapan Almanlar en çok hediyelik eşyalara ilgi gösterdi.

Yunanistan'ın Santorini adasından gelen gemi, aynı ülkenin başka bir adası olan Rodos'a gitmek üzere akşamüstü Marmaris'te ayrıldı. (Ender TÜRKKAN)Haber okunma sayısı: 1331

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı