BAKANLIK UÇAK SEFERLERİ İÇİN THY İLE GÖRÜŞECEK

17 Nisan 2017 Pazartesi 09:21
-bakanlik-ucak-seferleri-icin-thy-ile-gorusecek

Geçtiğimiz hafta Marmaris’e gelen ve GETOB’un yönetim kurulu toplantısına başkanlık yapan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’ya turizmciler iç ve dış pazarla ilgili soruları yöneltti. Bakan Avcı, turizmcilerin özellikle paket tur ve uçak seferleri hakkında görüşleri hakkında, THY yönetim kurulu ile bu konuları paylaşacağını dikkat çekti.

 

 

Geçtiğimiz hafta Marmaris’e gelen Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’nın başkanlık yaptığı ve Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’nin yönetim kurulu toplantısında neler konuşulduğunu GETOB Başkanı Bülent Bülbüloğlu değerlendirdi.

“AĞLANACAK HALİMİZ VAR”GETOB Başkanı Bülent Bülbüloğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’nın Marmaris ziyaretinde yaptığı “turizmci ağlamaz” açıklamasını da değerlendirdi. Bülbüloğlu “ Bizim ağlanacak halimiz var aslında. Turizm destinasyonları da bunun içinde tek otelci değil. Sebebi de turizm. Ağlanacak halimiz var ama bunu kötü niyetli söylemedi. “ dedi.

“2017 İÇİN İNGİLTERE’DEN 580 BİN KOLTUK VAR”

Bakan Avcı,GETOB’un yönetim kurulu toplantısına başkanlık yaptı. Bülbüloğlu,  Bakan Avcı’nın ilk defa bir bölge birliğinin yönetim kurulu toplantısına katıldığını belirtti . Toplantıda yapılan görüşmeleri anlattı. Bülbüloğlu “ GETOB başkanı sıfatıyla oturttum. Yönetim kurulu üyesi olarak bana yöneltilen soruları ona yönelttim. Verimli toplantı yaptık. ilk defa bir bakan bölge birliğinin toplantısına giriyor. Bu onur verici. Hatta TÜROFED’ in yönetim kuruluna bile bir bakan gelmedi. Biz bir saati aşkın, müsteşar yardımcısı, daire başkanları oradaydı. Tanıtma genel müdürlüğü ordaydı. Onlara bölgenin, sektörün konaklama sektörünün sıkıntılarını anlattı.  Özellikle uçak konusunu işledik hem iç pazarda hem dış pazarda.

“İSPANYA’YA 18,5 MİLYON İNGİLİZ GİDİYOR”

“ÇALIŞIRSAK MUĞLA’YA 5 MİLYON İNGİLİZ GELİR”

Ben inanıyorum. Dalaman Havalimanı verilerini yeni aldım. 580 Bin koltuk var İngiltere’den 2017 için planlanan. Şu sayı çok verimli, profesyonel çalışmayla turizm politikası çemberinde 5 milyona rahat çıkar. 5 milyona çıkmaması için hiçbir sebep yok. Yeter ki biz İngiltere’de etkili çalışma yapayım. Bakanlık, belediye otelcilerle birlikte yapalım. Muğla için 5 milyon İngiliz turist  gelir. İspanya çok büyük değil. 18,5 Milyon İngiliz gidiyor. Tanıtma Genel Müdürü’ne bunları anlattık. Turizm bakanına uçakların ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlattık. “ dedi.

PAKET TUR VE UÇAK SEFERLERİ GÜNDEME ALINDI

Bülbüloğlu, turizmcilerin aktardığı sorunlarla ilgili bakanlığın bir çalışma yapıp yapmayacağı yönündeki soruyu ise şöyle yanıtladı: “Bekliyorum tabi . Bakan da  çok samimi olarak ben de THY yönetim kurulu başkanıyla sizin anlattığınız şekilde tartışacağım dedi. Uçuş koymak için elimden geleni yapacağım dedi. Paket turdan nasıl çıkabiliriz. Turizme bütün sektöre nasıl fayda sağlar. Örnekleri verdim. Yunanistan’da her adaya feribot çalışıyor. Bazen dolu gidiyor bazen boş. Yunan hükümeti buraya feribot koyarken kar amacı gütmüyor. Biz de burada böyle bir şey görmek istiyoruz. Samimi ortamda anlattık. Ben çok mutluyum o konuda. TÜROFED de bunu iyi değerlendirdi. TÜROFED ya da 15 bölge bunu yapabilmiş değil. Yönetim kurulu toplantısına sokup daire başkanlarıyla görüşmedi daha.” Şeklinde konuştu.Haber okunma sayısı: 961

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı