85. ULUSLARARASI KARAVAN FESTİVALİ DATÇA AKTUR KAMPİNG’de YAPILIYOR

17 Mayıs 2017 Çarşamba 09:53
-85-uluslararasi-karavan-festivali-datca-aktur-kampingde-yapiliyor

85. Uluslararası Karavan Festivali 17-26 Mayıs 2017 de Datça Aktur Kamping’de yapılacak. Türkiye Kamp ve Karavan Derneği ev sahipliğinde yapılacak olan etkinliğe 11 ülkeden 200 karavancı katılacak.

 

Datça AKTUR Kamping’de   düzenlenecek olan karavan festivaline Kültür ve Turizm Bakanlığı, Muğla Valiliği, Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Datça Belediyesinin destek veriyor.

 

Konuyla ilgili bilgi veren Türkiye Kamp ve Karavan Derneği Genel Başkanı 21.Dönem Adana Mv. Mehmet Metanet Çulhaoğlu, Türkiye Kamp ve Karavan Derneğinin 1966 yılında Ankara’da kurulmasıyla ülkemizde kamp ve karavan turizminin başladığını dikkat çekti.Çulhaoğlu, “1969 yılında Türkiye Kamp ve Karavan Derneğinin  “FICC,” Uluslararası Kamp Karavan Federasyonunun  (Federation International Camping Caravaning)  üyesi olması ile 48 senedir uluslararası alanda Türkiye’yi başarı ile temsil etmektedir.

Merkezi Belçika’da bulunan ve 42 ülkeden 5.5 milyonu temsil eden FICC ile “Türkiye Kamp ve Karavan Derneği” Uluslararası organizasyonlarda, Avrupa ve Asya’da 27 nin üzerinde FICC etkinliğe katıldı. 1973 yılında Kilyos’da, 2006 yılında İzmir Gümüldür de FICC üyesi ülke kampçılarını Türkiye’de misafir eden derneğimiz, 17-26 Mayıs 2017 de Türkiye’de Avrupa standartlarına sahip Datça AKTUR Kamping’de  Kültür ve Turizm Bakanlığımızın, Muğla Valiliğimizin, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanının, Datça Belediye Başkanının destekleriyle büyük bir organizasyona ev sahipliği yaparak 11 ülkeden 200 karavancı dostlarımıza Muğla ilimizin ve Ülkemizin kültürünü doğal ve tarihi zenginliğini yakından tanımasını sağlayacaktır.

17-26 Mayıs 2017 de Datça Aktur Kamping’de yapılacak 85. FICC etkinliğine katılmak için ülkelerinden hareket eden kampçı dostlarımızdan Alman gurubu Kapıkule’den 9 Mayısta giriş yaptılar. Edirne, İstanbul, Bursa, İzmir Bodrum  gezileri sonrası Datça Aktur’a  gelecekler.

Romanya, Estonya, Portekiz, İngiltere, Finlandiya, İrlanda, Belçika, Tayvan, Hollanda ekipleri 15 Mayısta, diğer guruplar ise 16-17 Mayısta ülkemizde olacaklar.

Türkiye’de, huzurlu bir ortamda, en iyi şekilde ağırlayacağımız dostlarımızı ülkemizin fahri turizm elçileri olarak gönderme arzusu içindeyiz. Gelen tüm kampçılar 10 günlük festival sonrası ülkemizin tarihi ve turistik şehirlerinde 30 gün daha gezerek uygarlıklara ev sahipliği yapan ülkemizde kültürel zenginliğimizi ve Türk insanının misafirperverliğini yakından tanıyarak ülkelerine döneceklerdir” dedi.Haber okunma sayısı: 1381

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı