‘KARDEŞ’ ZİYARETİ

17 Haziran 2017 Cumartesi 10:03
--kardes-ziyareti

Ukrayna’nın Türkiye Büyükelçisi Andrii Sybiha, bölgede yaşayan vatandaşları ve işadamlarıyla görüşmek için geldiği Marmaris’te Belediye Başkanı Ali Acar’ı ziyaret etti. Ziyarette, tarafların, Marmaris ile Ukrayna’nın Vinnitsya kentinin kardeş şehir olması konusunda fikir birliği içinde olduğu gözlendi.

 

Marmaris’ten, belediyesinden ve Belediye Başkanından övgü dolu sözlerle bahseden Büyükelçi Sybiha, ilçe ile olan ilişkileri daha iyi noktalara taşımak istediklerini kaydetti. Büyükelçi, Marmaris’le kardeş şehir olmak isteklerini söyledi.  Marmaris’te bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu tekrar eden Sybiha, denizi ve ormanlarıyla Marmaris’in bir doğa harikası olduğunu belirtti. Büyükelçi Sybiha konuşmasını şöyle sürdürdü: “Halkınızdan aldığınız destekle, şehri çok konforlu ve düzenli bir hale getirdiğinizi gözlemledim. Geçen yıl Türkiye 1 milyon Ukraynalı turist ağırladı. Bir çok kişi de bu bölgeyi tercih etti. Ama ben bu sayının yeterli olmadığını, çipli kimliklerle seyahat kolaylığının ardından turist sayısının artacağın düşünüyorum. Tüm bunlar ilerleyen dönemlerde iki ülke arasındaki ilişkileri daha iyi bir noktaya taşıyacaktır. Marmaris’te yaşayan Ukraynalılar dernekleşme yoluna gitti. Sizlerin onlara büyük destek verdiğiniz biliyorum. Onlar burada kendilerini evlerinde hissediyorlar. Aynı yakınlığı biz de hissettik. O yüzden Marmaris’le kardeş şehir ilişkisi de kurmak istiyoruz.”  İlişkilerin bundan sonra daha ileri bir noktaya taşınacağından emin olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Ali Acar da, Büyükelçinin övgü dolu sözleri için teşekkür etti,  yaz sezonunda gerçekleştirdiği ziyareti ise önemli ve anlamlı bulduğunun altını çizdi,

Başkan Acar “Ukrayna’nın Vinnitsya şehri ile yakın temas halindeyiz. Çok yakında kendilerine resmi bir ziyarette bulunarak kardeş şehir olmak için önemli bir adım atacağız” dedi.

Ziyaret, tarafların birbirlerine hediye sunmasıyla sona erdi. 

Haberin etiketleri:

‘KARDEŞ’ ZİYARETİ


Haber okunma sayısı: 2323

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı