pamukkale-ile-yolculuga-devam

PAMUKKALE ile yolculuğa devam

İzmir Bölge Adliye Mahkemesi, Pamukkale Turizm'in iflas kararını bozarak İzmir 1. Asliye Ticaret Mahkemesine geri gönderdi.

-tarimda-urettiklerimizi-turizmde-tuketecegiz---

Tarımda ürettiklerimizi turizmde tüketeceğiz

Fethiye Belediye Başkanı ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Behçet Saatcı, Seydikemer’e bağlı mahallelerde çiftçilere seslendi.

-turizmde-kalifiye-personel-bulmakta-zorlaniyoruz

“TURİZMDE KALİFİYE PERSONEL BULMAKTA ZORLANIYORUZ”

Marmaris Kat Hizmetleri Eğitim Derneği (MAHED) üyeleri ve Marmaris Housekeeping Müdürleri sezon sonu kahvaltı organizasyonunda bir araya geldi. Marmaris'te bir restoranda yapılan etkinlikte bu sezon yaşanan en büyük sorunlar ve çözüm yolları konuşuldu. MAHED Başkanı Pınar Kalkan Çamlar, “ Sezonda en fazla housekeepıng departmanında personel eksikliği yaşıyoruz. Kalifiye personel bulmak neredeyse imkansız turizmle ilgili tüm kurum ve kuruluşların gerekli tedbirleri alması gerekiyor.

-turizm-geliri-ucuncu-ceyrekte-1-artti

TURİZM GELİRİ ÜÇÜNCÜ ÇEYREKTE %1 ARTTI

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarını kapsayan üçüncü çeyrek turizm istatistiklerini açıkladı. Turizm geliri geçen yılın aynı çeyreğine göre %1 artış gösterdi.

-firsatcilara-firsat-vermeyin

Fırsatçılara fırsat vermeyin

Dövizdeki yükselişi bahane edip zam yapan ürün tedarikçileri ile imzaladıkları anlaşmalara rağmen ödemelerini Türk Lirası’yla yapmak isteyen tur operatörleri otelcileri isyan ettirdi

-marmaris-kararlari--

Marmaris kararları

Günübirlik tur tekneleri müşterilerini İçmeler'de indirecek

-turizm-gelirleri-yuzde-313-artti-----

TURİZM GELİRLERİ YÜZDE 31,3 ARTTI

Turizm geliri Ocak, Şubat ve Mart aylarından oluşan birinci çeyrekte 2017 yılının aynı aylarına göre yüzde 31,3 artarken, gelirin 4 milyar 425 milyon 237 bin dolar olduğu belirlendi.

kalifiye-eleman-cok-uzaklarda

KALİFİYE ELEMAN ÇOK 'UZAK'LARDA

TÜROFED Başkanı Osman Ayık “Turizmde tek sıkıntımız kalifiye eleman, böyle giderse Uzak Doğu'dan işçi getirmek zorunda kalabiliriz” dedi.

en-buyuk-ihracatci-biziz-destek-istiyoruz---

En büyük ihracatçı biziz destek istiyoruz

GETOBYönetim Kurulu Başkanı Bülent Bülbüloğlu: En büyük ihracatçıyız ama yüksek enflasyondan 7-8 kat daha fazla etkileniyoruz. Artan maliyetlerin altından kalkamıyoruz desteklenmemiz lazım

-sanat-turizm-bulusmasi

Sanat-turizm buluşması

13. Uluslararası Kadın ve Sanat Festivali etkinliklerine katılmak için Marmaris’e gelen İzmir Su Grubu sanatçıları, Datça turuna katıldı.

-gaziantep-ve-adanadan--gelen-turizmcileri-agirladik

Gaziantep ve Adana’dan gelen turizmcileri ağırladık

Marmaris Belediyesi, Karadenizli acentecilerin ardından geçtiğimiz haftasonu Gaziantep ve Adanalı acente temsilcilerini ağırladı.

-utrecht-turizm-fuari-suruyor

Utrecht Turizm Fuarı sürüyor

09-14 Ocak 2018 tarihleri arasında bu yıl 48. kez düzenlenen Hollanda Utrecht Turizm Fuarı’nda bulunan Bodrum ve Marmaris stantlarının yoğun ilgi gördüğü belirtildi.

-turizmde-cigir-acacak-turizmciye-yeni-ufuklar-kazandiracak-proje

Turizmde çığır açacak, turizmciye yeni ufuklar kazandıracak proje

Marmaris Belediyesi, ilçenin hem tanıtımı, hem de markalaşması adına bir ilke daha imza attı. Belediye yetkilileri İzmir’deki Travel Türkiye Fuarı’nda, adeta bir taşla iki kuş vurdu, iç pazara yönelik Fuar’da komşu Yunanistan’ın Sakız Adası’nın yöneticileriyle, turizmde çığır açacak, turizmciye yeni ufuklar kazandıracak bir konuda el sıkıştı. Buna göre, Sakız ve Marmaris’teki yaşayanlar ile tatilciler, fotoğraf safarisi, kültür gezisi dolaysıyla iki ülkede birden tatil yapabilecek. Avrupa’da da tanıtılacak proje, önce detaylandırılıp, rapor haline getirilecek, 2018 sezonunda da uygulamaya geçirilecek.

-turizmde-avrupa-acigini-ortadogu-ve-ukrayna-ile-kapattik

Turizmde Avrupa Açığını Ortadoğu ve Ukrayna İle Kapattık

TÜRSAB Marmaris Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Ali Kırlı, 2017 turizm sezonunu değerlendirirken Almanya ve Avrupa pazarının gerilemesinin başında ‘İslamofobi’ ve ‘Türkiyefobi’nin geldiğini söyledi. Kırlı, “Hedefte Türkiye’ye turist gitmemesi amaçlanıyor. Bu algı operasyonları Avrupalıda endişeye yol açıyor. Özellikle Avrupa’da ciddi kayıplarımız hala daha devam ediyor. Bu açığı Ortadoğu ve BDT pazarı ve Ukrayna’dan kapattık” dedi.

-turizme-ralli-dopingi

Turizme Ralli Dopingi

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, 2018 Dünya Ralli Şampiyonası’nın 10’uncu yarışının Marmaris ve çevresinde kararlaştırılmasının ardından 2018 yılında yarış süresince Marmaris’te 50 bin misafir ağırlanacağını ve şimdiden otel rezervasyonlarının başladığını belirtti.

-turizm-acisindan-ornek-bir-bolge-marmaris

TURİZM AÇISINDAN ÖRNEK BİR BÖLGE: MARMARİS

Geçtiğimiz Ekim ayında Marmaris Belediyesi ve Turizm araştırmaları Derneği tarafından organize edilen "Şimdi Marmaris Zamanı" adlı panele katılan Almanya Essen Türkiye Araştırmalar Merkezi Eski Direktörü, TAVAK Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Faruk Şen Marmaris hakkındaki izlenimlerini kaleme aldı. Turizmgazetesi.com adlı internet sitesinde yer alan köşesinde "Marmaris üç dönemdir Belediye Başkanlığı yapan CHP’li Ali Acar’ın rejisinde dört dörtlük bir kent havası veriyor" ifadesini kullandı.

-kameriya-adasi-inanc-ve-evlilik-turizmi-projesine-yali-lionstan-destek

KAMERİYA ADASI İNANÇ VE EVLİLİK TURİZMİ PROJESİNE YALI LİONS’TAN DESTEK

Marmaris Ticaret Odasının Beşi Bir Yerde projelerinden biri olan Kameriya Adası İnanç ve Evlilik Turizmi hakkında Marmaris Yalı Lions Kulübü ev sahipliğinde toplantı gerçekleşti.

-marmarisi-tercih-edilebilir-bir-turizm-kenti-haline-getirdik

“MARMARİS’İ TERCİH EDİLEBİLİR BİR TURİZM KENTİ HALİNE GETİRDİK”

Sosyal Belediyeler Ağı’nın (SOBA) 5. buluşması “Güne Ege Çalıştayı” Marmaris’te yapıldı. Üç gün sürecek olan çalıştayın ilk ayağı olan Marmaris buluşması Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’ın ev sahipliğinde gerçekleşti. Çalıştay, 6 Ekimde Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar’ın, 7 Ekim’de Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un ev sahipliğinde devam edecek.

-pamukkale-turizmden-lokma-ikrami

PAMUKKALE TURİZM’DEN LOKMA İKRAMI

Pamukkale Turizm, General Mustafa Muğlalı Caddesi üzerinde bulunan şehir içi yazıhanesinde, Marmaris halkını lokma ikramında bulundu. Bayram öncesinde vatandaşlarla bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Pamukkale Turizm Bölge Müdürü Mehmet Mete, halkın yoğun ilgisinden mutluluk duyduklarını ifade etti.

-marmaris-dunya-saglik-turizminde-de-oncu

MARMARİS DÜNYA SAĞLIK TURİZMİNDE DE ÖNCÜ

Dünya jet sosyetesinin ünlü ismi Hilton Otellerinin varisi Paris Hilton’un teyzesi İngiltere’nin önde gelen kuyumcularından Kelly Hilton’da, tatil ve gençleşme operasyonu için Marmaris’i tercih etti.