-bulgarlar-artik-ucarak-gelecek

Bulgarlar artık uçarak gelecek!

YDA Dalaman Havalimanı Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç: “Eylül ve Ekim aylarında Bulgaristan’dan bölgemize uçuşlar başlayacak” dedi.

-turistik-ilceleri--ozellikle-destekleyecegiz

Turistik ilçeleri özellikle destekleyeceğiz

CHP’den Muğla Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı başvurusu yapan Oral Karakaya, turizm ilçelerini özelikle desteklemeyi planladıklarını kaydetti ve ekledi: Muğla'yı dünya kenti haline getireceğiz.

-turiste-dar-geliyoruz

Turiste dar geliyoruz!

Türkiye, turist sayısında koşarken, Muğla’daki mevcut yatak kapasitesinin talebi karşılayamaz hale geldiği belirtilerek, bölgeye yatırım çağrısında bulunuldu

-slovaklar-10-yil-sonra-dalamanda

Slovaklar 10 yıl sonra Dalaman’da

Slovakya'nın en büyük tur operatörü Hydro Tour’un 10 yıl aradan sonra acente yetkilileri, gazete ve medya mensuplarını taşıyan ilk uçağı Dalaman'a indi.

dedektif-otelde

DEDEKTİF OTELDE!

'İngiliz Oyunu'na gelmek istemeyen Türk otelciler, tesislerinin bünyesinde, adeta dedektiflik hizmeti veren yeni bir departman oluşturdu.

-dis-hat-yolcu-tasima-trafigi--yuzde-24-artti

Dış hat yolcu taşıma trafiği yüzde 24 arttı

Güney Ege turizmine yönelik olumlu beklentiler, gerçeğe dönüşüyor. Milas-Bodrum Havalimanı’ndaki dış hat yolcu taşıma trafiği geçen ay, 2017’nin aynı dönemine oranla yüzde 24 arttı

-ingiltereden-gelen-turistler-dalamanda

İngiltere’den gelen Turistler Dalaman’da

İngiltere’nin Manchester kentinden gelen 220 turist YDA Dalaman Havalimanında çiçeklerle karşılandı

-nevruzu-barlarda-kutladilar

Nevruz’u barlarda kutladılar

İranlı turistler Nevruz’u barlarda kutladı

-marmaris-aktif-turistin-pesinde

Marmaris ‘aktif’ turistin peşinde

Avrupa’da hızla yayılan bisiklet turizminden pay almak isteyen Marmaris adına Belediye yetkilileri bir kez daha Hollanda’daydı. Utrecht kentinde düzenlenen Avrupa’nın en büyük bisiklet ve yürüyüş fuarı olan “Fiets en Wandelbeurs”ta Marmaris Bisiklet Rotaları ile ilçede ‘aktif tatil’ imkanı sunan alternatifler, hem ziyaretçilere hem de basına tanıtıldı.

-turist-avina-cikan-sinek-avlar

Turist avına çıkan sinek avlar!

Başkent Ankara’daki 3. Turizm Şurası’nda alınan karar doğrultusunda, turizm çalışanlarına seminer verilmeye başlandı. Marmaris’teki seminerde konuşan Kaymakam Celalettin Yüksel, turiste zorla satış yani hanutçuluk yapmaya kalkışan esnafı uyardı, “Turisti avlamaya kalkarsanız, akabinde sinek avlarsınız” ifadelerini kullandı.

-hollandali-turistin-ilk-tercihi-mugla

HOLLANDALI TURİSTİN İLK TERCİHİ MUĞLA

Hollandalı ve yabancıların rağbet gösterdiği ve Türkiye’nin de büyük katılımcı sayısıyla yer aldığı Uluslararası Utrecht Turizm Fuarı sona erdi. 48. düzenlenen Utrecht Turizm Fuarı bu yıl kapılarını 9 Ocak'ta açtı. Marmaris’ten çok sayıda turizmcinin katıldığı fuarda turizmin gözbebeği Marmaris en iyi şekilde tanıtılmaya çalışıldı.

-dev-gemi-bin-500-turist-getirdi

Dev gemi bin 500 turist getirdi

Thomson Spirit isimli kruvaziyer, çoğu İngiliz bin 192 yolcu ile 496 personelliyle, Alanya’dan sonra Muğla’nın Marmaris ilçesine geldi.

-ayyildiz-nitelikli-turiste-ihtiyacimiz-var

AYYILDIZ: NİTELİKLİ TURİSTE İHTİYACIMIZ VAR

Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şükrü Ayyıldız, TRT Haber de Fuat Kozluklu’nun sunduğu “Gece Bakışı” programına konuk olarak canlı yayında Marmaris’i anlattı. Ayyıldız katıldığı programda Marmaris’in diğer turizm beldelerine göre daha tercih edilebilir bir turizm kenti olduğunu vurgulayarak yerli turistleri Marmaris’e davet etti. Başkan Ayyıldız, dünyada ve ülkemizde yaşanan olumsuz olaylar sonucu Marmaris’in turizm getirisi yönünden hak ettiği payı alamadığını ve bu nedenle 2018 yılında yerli veya yabancı nitelikli turist misafirlere ihtiyacı olduğunu dikkat çekti.

-turistin-sayisi-degil-niteligi-onemli

Turistin sayısı değil niteliği önemli

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, turistin sayısal fazlalığından çok niteliğine önem verdiklerini vurgulayarak, “Hizmet kalitesini arttırıp, turist memnuniyetini daha üst noktaya taşımayı hedefledik, bu anlayış doğrultusunda hareket ediyoruz” dedi.

hem-otantik-hem-turistik

Hem otantik hem turistik

Marmaris Esnaf Sanatkarlar Odası'nca düzenlenen “Otantik El Sanatları Sergisi” turistlerin de ilgisini çekti. Çok sayıda turist otantik ürünlerin arasında hatıra fotoğrafı çektirdi.

-yerli-turist-30a-ulasti

YERLİ TURİST %30’A ULAŞTI

Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Müdürü Cahit Sarıbey, turizm sezonunu değerlendirdi. Sezonun yüksek olduğu bu günlerde yerli ve yabancı turist sayısındaki artışı değerlendiren Sarıbey, Avrupalı turist açığının yerli turist ile kapanmaya çalışıldığını belirtti.

-vali-cicek-kaza-geciren-ukraynali-turistleri-hastanede-ziyaret-etti

Vali Çiçek, Kaza Geçiren Ukraynalı Turistleri Hastanede Ziyaret Etti

Muğla Valisi Amir Çiçek, Ula’ya bağlı Yaylasöğüt Mevkisinde Bodrum’dan Denizli’ye giderken trafik kazası geçiren Ukraynalı turistleri ziyaret etti.

-hintli-turist-sayisi-katlanacak

Hintli turist sayısı katlanacak

Muğla ve ilçelerinde imcelemeler ve temaslarda bulunan 50 tur operatörü ile 5 gazeteciden oluşan Hintli heyet Marmaris’e geldi. Heyetin, iki ülke arasındaki turizm ilişkilerinin gelişmesinin yanısıra, bölgenin Hin düğünlerine uygunluğunu incelemeyi de hedeflediği kaydedildi. Türkiye’ye ve Marmaris’e gelen Hintli sayısının katlanarak artacağı bildirildi.

-dev-gemi-binlerce-turist-getirdi

Dev gemi binlerce turist getirdi

TUI grubuna bağlı dev yolcu gemisi, bu sabah Marmaris'e çoğunluğu Almanlardan oluşan binlerce turist getirdi. Gemiden inenler, sezonun ilk günlerini yaşayan ilçeye canlılık kazandırdı

-vali-cicek-hedefimiz-10-milyon-turist

Vali Çiçek: Hedefimiz 10 Milyon Turist

Muğla Valisi Amir Çiçek, Köyceğiz ilçesi Döğüşbelen Mahallesinde, BKM film stüdyolarında, Muğla’nın tanıtım ve film organizasyon konularının görüşüldüğü toplantıya katıldı.