En dayanıklı olanlar kazandı

21 Mayıs 2018 Pazartesi 15:00
en-dayanikli-olanlar-kazandi

Arena Aquamasters 5K Profilo Açık Su Yüzme Dayanıklılık Yarı Maratonu’nun Şampiyonları Bige Vardar ve Efe Erduran oldu.

Marmaris’te 7.si düzenlenen Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası’nda 5K Profilo Açık Su Yüzme Dayanıklılık Yarı Maratonu, büyük bir coşkuyla gerçekleşti. Açılışını Profilo’nun ‘Onur Konuğu’ olarak Marmaris’e gelen dünyaca ünlü master yüzücü Miriam Hierath’ın kızı ile birlikte gerçekleştirdiği yarışın kazananları Bige Vardar ve Efe Erduran oldu.

Türkiye ile birlikte dünyanın dört bir yanından 1500 sporcuyu ağırlayan Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası’nda Profilo bu yıl da 5000 metre Profilo Açık Su Yüzme Dayanıklılık Yarı Maratonu’nu destekledi.

Yerli ve yabancı 200 yüzücünün katıldığı 5K Profilo Açık Su Yüzme Dayanıklılık Yarı Maratonu, 19 Mayıs Cumartesi günü, Masterlar Dünya Şampiyonu ve Yüzme Antrenörü Miriam Hierath ve yüzücü kızı Jill Hierath’ın 50 metrelik açılış yüzüşü ile başladı. Yarışta, kadınlar kategorisinde Bige Vardar birinci, Esra Şenses ikinci ve Ayşe Göksu üçüncü olurken erkekler kategorisinde Efe Erduran birinci, Emre Erdoğan ikinci ve Emrah Özsevim üçüncü oldu. 80 – 84 yaş kategorisinde ise Sami Gemicioğlu birinci geldi. Gemicioğlu’na madalyası Profilo Pazarlama Müdürü Burcu Seçkin tarafından takdim edildi.

“Yüzme sporu ‘dayanıklılık’ kavramını fazlasıyla barındıran bir spor”

Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası’na bu yıl, bir kez daha destek vermekten mutlu olduklarını dile getiren Profilo Pazarlama Müdürü Burcu Seçkin “Yüzme sporunda kuvvet ve kondisyon kadar dayanıklı olmak da bir o kadar önemli.  Biz de Profilo olarak aynı bakış açısı ve ‘Dayanıklılık’ iddiamız ile bu yıl da Aquamasters’ın ve yüzme sporuna gönül vermiş sporcularımızın yanında olmaktan çok mutluyuz” dedi. Seçkin; Profilo Açık Su Yüzme Dayanıklılık Yarı Maratonu’nun   19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı gibi özel bir güne denk gelmesinin de önemini vurgulayarak: “Miriam Hierath gibi dünyaca ünlü bir sporcuyu Profilo olarak ağırlamaktan ve dünya çapında yüzme tutkunlarının bir arada olduğu aynı amaç için gayret gösterdikleri bir organizasyona deste vermekten çok mutluyuz.” dedi.Haber okunma sayısı: 2396

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı