MANŞET

TÜRKİYE TENİS FEDERASYONU 12 YAŞ TURNUVASI MARMARİS’TE YAPILDI

06 Mart 2017 Pazartesi 08:22
-turkiye-tenis-federasyonu-12-yas-turnuvasi-marmariste-yapildi

Türkiye Tenis Federasyonu’nun düzenlediği 12 Yaş Haftasonu turnuvası Marmaris’te yapıldı. Marmaris Tenis Akademisi Kulübü’nün ev sahipliğinde yapılan turnuvaya 25’i Marmaris’ten toplamda 90 sporcu katıldı. Turnuva 5 Mart Pazar günü oynanacak şampiyonluk maçıyla sona erdi.

 Türkiye Tenis Federasyonu 12 Yaş Haftasonu Turnuvası Marmaris Tenis Akademisi ev sahipliğinde Kapalı Spor Salonu tenis kortlarında yapıldı. 2 Mart’ta başlayan turnuva 5 Mart Pazar günü yapılacak ödül töreni ile sona erdi.

90’a yakın sporcunun katıldığı turnuva hakkında bilgi veren Marmaris Tenis Akademisi Kulüp Başkanı Ahmet Kargın; İstanbul, Ankara, İzmir, Denizli ve çevre illerden 90 sporcunun katıldığı turnuvada ter döken 25 sporcunun ise Marmaris Tenis Akademisi’ne bağlı sporcular olduğunu söyledi.

 

Kulüp Başkanı Kargın, tenis sporunun gençler ve çocuklar üzerinde faydalı etkilere sahip olduğunu belirtti. Bireysel bir spor olan tenisin, çocuk yaştan itibaren oynandığında okul başarısına ve çocuğun sosyal yaşamına doğrudan olumlu etki sağladığını kaydeden Kargın “tenisi bu nedenle çok önemsiyoruz” ifadelerini kullandı.Türkiye geneline bakıldığında Marmaris’te ailelerin çocuklarını tenise daha fazla yönlendirdiğine işaret eden Ahmet Kargın, Marmaris’in tenis kulüpleri sıralamasında iyi bir ortalamaya sahip olduğunu söyledi.

Tenisin her yaştan insanın dâhil olabileceği bir spor dalı olduğunu da ekleyen Kulüp Başkanı Kargın, “genel amacımız aslında insanlara sağlıklı yaşam için spor yaptırmak” dedi.

90 sporcunun ter döktüğü turnuva, 5 Mart Pazar günü grup birincilerinin yapacağı müsabakalar sonucunda şampiyon olan genç tenisçilere ödül verilmesiyle sona erecek.Haber okunma sayısı: 945

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER