KÖYLER ARASI ATATÜRK KUPASI İÇİN GRUPLAR BELİRLENDİ

08 Şubat 2018 Perşembe 08:20
-koyler-arasi-ataturk-kupasi-icin-gruplar-belirlendi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Marmaris İlçe Örgütü tarafından ilki geçen yıl organize edilen “ 2. Köyler Arası Futbol Turnuvası Atatürk Kupası”nın kuraları çekildi. Amiral Orhan Aydın Spor tesislerindeki halı sahaların ev sahipliği yapacağı ve 15 takımın mücadele edeceği turnuvanın ilk maçları önümüzdeki haftasonunda oynanacak

CHP Marmaris ilçe gençlik kolları tarafından geçtiğimiz yıl ilki yapılan turnuvanın bu yıl ikincisi yapılacak. Bu yılki turnuva için kuralar çekildi. Marmaris CHP İlçe Başkanlığı’nda yapılan kura çekimlerine CHP Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü, gençlik kolları başkanı Ögür Çağlı ve köylerden takım temsilcileri katıldı.

15 TAKIM MÜCADELE EDECEK

Takım grup eşleştirmesi çekimleri öncesi konuşan CHP Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü, “Geçtiğimiz yıl başlattığımız köyler arası futbol turnuvası Atatürk Kupası sayesinde hem spor yaptık hem komşu köyümüzü tanıdık. Böylece kaynaşmayı sağlayarak güzel bir futbol organizasyonu gerçekleştirdik. Bu senede bunun devamını yapıyoruz. Bu yıl turnuvamıza 15 takım katılıyor. Bazı köylerimiz ikişer takım çıkarmak istedi. Selimiye, Bozburun, Söğüt ve Orhaniye’nin ikişer takımları var. Diğer köylerimizde Bozburun, Hisarönü, Bayır, Karacasöğüt, Yeşilbelde ve Osmaniye. Toplamda 14 takımımız var. Birde bizim gençlik kollarımızın çıkardığı bir takım var. Böylelikle 15 takımla üç grup halinde turnuvamızı başlatacağız. Turnuvamızda en iyi ikinciler direk üst lige çıkacak. Yani üç grubumuzda en iyi iki üst tura çıkacak. Ardından çeyrek finallerle turnuvamız devam edecek. Bu vesileyle ben turnuvamızın hepimize hayırlı olmasını diliyorum.

Turnuvamız aynı zamanda köylerimiz arasında kardeşliği ve dostluğu pekiştiriyor. Köylerimiz arasında akrabaları olan vatandaşlarımız bu vesileyle görüşmüş oluyor. Umarım kazasız belasız turnuvamızı en güzel şekilde bitiririz.Bu sene turnuvamızda bazı değişiklikler yaptık. Bu aralar moda oldu. Belirli oluşturulmuş grupları orduları Kuva-i Milliye’ye benzettiler. Bizde bundan etkilendik. Buna da bir atıfla memleketimizin kurtarılmasında kan dökmüş, bu topraklar için savaşmış insanların isimlerini analım istedik. Turnuvamızda oluşturduğumuz gruplarımızın isimlerinin biri İsmet İnönü, diğer grup İzmir’de ilk kurşunu sıkan Hasan Tahsin grubu, üçüncü grubumuzu da Teğmen Kubilay olarak isimlendirdik” dedi.

İlçe başkanı Acar Ünlü’nün yaptığı çekilişlerde takımlar şu gruplara ayrıldı.

İsmet İnönü Grubu

Bayır Spor

Selimiye Gençlik Spor

Orhaniye Spor 1

Karacasöğüt Spor

Turgut Gençlik Spor

 

Hasan Tahsin Grubu

Söğüt Spor

Selimiye Spor

Yeşilbelde Spor

Kuva-i Milliye Spor

Osmaniye Spor

 

Teğmen Kubilay Grubu

Söğüt Esnaf Spor

Bozburun Gençlik Spor

Elle Gençlik Spor

Orhaniye Spor 2

Hisarönü Spor

 

Haber: Cihan ALTUTHaber okunma sayısı: 1417

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı