MANŞET

DOSTLUK KAZANDI

20 Mart 2017 Pazartesi 18:24
-dostluk-kazandi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Marmaris Köyler arası futbol turnuvası oynanan final maçıyla sona erdi. Dostluk, centilmenlik ve kardeşliğin ön planda olduğu turnuvanın şampiyonu Turgut Gençlik Spor oldu.

Marmaris Amiral Orhan Aydın Spor tesislerinde oynanan final karşılaşmasını, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, CHP Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü, Kadın Lolları Başkanı D

İlay Uçar, Gençlik Kolları Başkanı Hasan Yücel, partililer ve takımını desteklemeye gelen çok sayıda mahalleli tesisi doldurdu.

İl karşılaşma Söğüt Spor – Karacasöğüt spor ile oynanan üçüncülük maçıyla başladı. Çekişmeli geçen üçüncülük müsabakasında Söğüt spor karşılaşmayı 2-1 kazanan taraf oldu. Böylece Söğüt Spor 3’üncü olmayı başardı.

Ardından Turnuvanın en heyecanlı karşılaşması olan final maçı Selimiyespor ve Turgut Gençlik Spor karşılaşması ile devam etti. Selimiye ve Turgut muhtarlarının atışıyla başlayan karşılaşma her iki takımın etkin mücadelesiyle sürdü. Centilmenlik anlayışı içinde süren karşılaşmada Turgut Gençlik Spor  karşılaşmayı 4-0 kazanarak turnuvanın şampiyonu oldu.KÖYLÜLER TAKIMINI YALNIZ BIRAKMADI

Pazar günü yapılan final maçında köylüler takımına tam destek verdi. Ellerinde takımının bayraklarıyla saha etrafında karşılaşmayı izleyen köylüler, maç boyunca tezahüratı eksik etmedi. Davul, zurna eşliğinde takımını yalnız bırakmayan köylülerin coşkusu spora olan ilgilerini ortaya koydu.

Turnuvanın sonunda, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, CHP Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü tüm sporculara tebrik etti.

“KAZANAN MARMARİS OLDU”

CHP Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü turnuva boyunca bütün takımların emek verdiğini vurgu yaparak; “ Turnuva boyunca güzel bir süreç yaşadık. Bütün takımlarımıza centilmence mücadele ettiği için ben çok teşekkür ediyorum. Kazasız belasız bu turnuvayı tamamladık. Tabi ki her mücadelenin bir kazananı olacak. Bu mücadelenin de kazananı Marmaris oldu. O yüzden bu mücadelede katkı koyan bütün sporculara ve seyircilere teşekkür ediyorum. Haftaya bütün takımların katılacağı geniş çaplı bir tören yapacağız. Şimdi sembolik olarak takımlarımızın kupalarını teslim edeceğiz” dedi.

, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’de Gençlik Kolları Başkanı Hasan Yücel ve parti yönetimine bu organizasyonu yapmasından dolayı çok teşekkür etti. Tekin; “Bu turnuvada mücadle eden tüm futbolcularımıza ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Bu turnuvanın şampiyonu siyah beyaz oldu” dedi.

BAŞKAN İLK ÜÇE GİREN KÖYE HALI SAHA SÖZÜ VERDİ

Daha sonra konuşan Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, ilk birinci olan takım olan Turgut’a halı saha yaptırma kararı aldıklarını ancak gençlerin azim ve kararlılığı spora olan ilgileri nedeniyle Turgut, Selimiye ve Söğüt köylerine de halı saha yaptırma sözü verdi. Başkanın konuşmasından satır başları şöyle;

“ Tüm köylerimiz kendi yaşayanları ile birlikte güzel bir coşku içerisinde takımlarını desteklediler. Söğür sporcularımızın halı saha istemeleri tabiî ki de haklı. Ancak elimizde sihirli değnek yok. Bir anda her şey gerçekleşmiyor. Aslında biz daha önce açıklama yapmadık ama şampiyon takıma kendi mahallesine halı saha yapma kararı aldık. Şuanda içimden geçti ikinci takımada halı saha yaptırmaya karar verdim. Buda yetmedi Söğüt sporcularımızın haklı tepkisine karşı üçüncü halı sahayı Söğüt köyüne armağan ediyorum” dedi.

Daha sonra takımlara kupaları teslim edildi. Şampiyon olan Turgut Gençlik Spor sahada şampiyonluk kutlaması yaptı. Ardından arabalarla konvoy oluşturarak şehir turu attılar.

Haberin etiketleri:

DOSTLUK KAZANDI


Haber okunma sayısı: 1377

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER