Serkan Yazıcı

YAZCI: “EN İYİ YARIŞ TÜRKİYE’DE OLACAK”

08 Eylül 2018 Cumartesi 09:40
yazci-en-iyi-yaris--turkiyede-olacak-
Ali Acar

“TÜM VATANDAŞLARIMIZI BAYRAKLARIYLA BEKLİYORUZ” 13-16 Eylül tarihlerinde Marmaris’te gerçekleştirilecek olan Dünya Ralli Şampiyonası’nın (WRC) 10. Ayağı yarışlarının hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor.

 *Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel, “ Amacımız Dünya Ralli Şampiyonası’ndan olumlu bir puan almak. Bu nedenle tüm kurumlar ve sivil toplum kuruluşları ile el birliği içinde çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın da bu organizasyona katılarak destek vermelerini istiyoruz.  

 

*Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Serkan Yazıcı; “ Ben iddia ediyorum bu senenin en iyi yarışı Türkiye olacak. Şuan da gelen yabancı katılımcılar yapılan hazırlıkları gördüğü için tüm dünyadaki yarışın en iyi şekilde Türkiye’de olacağı konusunda hem fikirler” dedi. 

 

Organizasyon hazırlıkları ilke ilgili Türban Otel’de bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Marmaris Kaymakamlığı tarafından düzenlenen toplantıya Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel başta olmak üzere Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Serkan Yazıcı ve organizasyona destekte bulunan kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları katıldı.  

Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel, organizasyonun ülkemizin ve Marmaris’in tanıtımı açısından önemli bir organizasyonu ev sahipliği yapmaktan büyük onur duyduklarını belirterek, yarışın diğer yıllarda da Türkiye’de yapılabilmesi için Dünya Ralli Şampiyonası’ndan olumlu bir puan alınması gerektiğini belirtti. Yüksel ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra tüm vatandaşlarında yarışları yakından takip ederek destek olmasını istedi. 

 

“EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM” 

Toplantıda yapılan hazırlıklar hakkında bilgi veren Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel, “ Ralli Of Turkey Marmaris, ilçemizin adını taşıyan bir dünya şampiyonası. Bu nedenle ilçemiz ve ülkemiz için önemli bir organizasyon. İlçemiz adına da ayağımıza gelmiş büyük bir fırsat. Bunu en iyi şekilde gerçekleştirmek için Muğla ve Marmaris’te yapılan geniş katılımlı toplantılar gerçekleştirildi. Asıl burada en büyük emeği olan Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Serkan Yazıcı bununda arkasında sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan var.  Bu organizasyonun Türkiye’de olması için Serkan Yazıcı ve ekibi yıllardır çalışma yürüttü. Devletimizde her türlü destek sağladı. Bu anlamda emeği geçen tüm herkese şükranlarımı sunuyorum.  

“KURUMLARLA İŞ BİRLİĞİ İÇİNDE ÇALIŞIYORUZ” 

Düzenlenecek olan organizasyonun Marmaris’te kesinleşmesinden itibaren Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu çalışanları bizlerle ve tüm kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ile iş birliği halinde oldu. Birlikte rutin toplantılar yapılarak kurumlarla iş birliği içinde çalışmalar yapıldı. Çalışmalarımız ralli bitinceye kadar devam edecek.  

VATANDAŞLARIMIZIN EN İYİ ŞEKİLDE DESTEKLEMESİNİ İSTİYORUZ 

Bu organizasyonda önemli bir görevde vatandaşlarımıza düşüyor.  Vatandaşlarımızın ralliyi en iyi şekilde desteklemesini istiyoruz. Burada yapılacak önemli çalışmalar eksiksiz bir şekilde yapılırsa bundan sonraki yapılacak yarışma için olumlu veya olumsuz puan getirecektir. Amacımız önümüzdeki yıllar için de olumlu puan almaktır. Kısaca hep birlikte el ele vermemiz gereken bir organizasyon içindeyiz. Tekrar belirtmek istiyorum saygıdeğer Marmarislilerden bu ralliye gereken önemi ve desteği vermelerini arzu ediyoruz” dedi.  

 

3 BİN GÖREVLİ YER ALACAK 

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Serkan Yazıcı’da yaptığı açıklamasında, “Kamu kurum ve kuruluşlarının sivil toplum kuruluşlarının destekleri ile çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.  Bu bakımdan herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Rallide bizim tarafımızda yaklaşık bin 500 kişi görevli olacak. Kamu kurum çalışanlarıyla birlikte bu sayı 3 bine kadar çıkacaktır.  

 

“İDDİA EDİYORUM BU SENENİN EN İYİ YARIŞI TÜRKİYE’DE OLACAK” 

Tabiki en önemlisi tüm halkımızı bayraklarıyla bekliyoruz. Ralli 135 ülkede yayınlanacak ve 850 milyon kişiye ulaşan bir organizasyon olacak. Burada biz bölgemizin tanıtımını yapmış olacağız. Bu konuda GETOB elinden geleni en iyi şekilde görevini yapıyor. Ben iddia ediyorum bu senenin en iyi yarışı Türkiye olacak. Şuan da gelen yabancı katılımcılar yapılan hazırlıkları gördüğü için tüm dünyadaki yarışın en iyi şekilde Türkiye’de olacağı konusunda hem fikirler. 

 

AMACIMIZ ÜLKEMİZİ TANITMAK 

Tabiki yarış çok güzel ve heyecanlı ama amacımız Türkiyemizi tanıtmak. Bu kadara emeğin en önemlisi yapılan canlı yayınlarla ülkemizi ön plana çıkarmak. Ben destek veren tüm herkese hassasiyetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. 8 Eylül’de 130 tır konvoy halinde Marmaris’e gelecek. Her yer dolmuş durumda. Marmaris Belediyemizin de burada müthiş bir çalışması oldu. Pazar gününde itibaren baya bir hareketlilik olacak” dedi. Haber okunma sayısı: 594

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER